Мох фенікс в акваріумі

Водойми штучно зроблені та акваріуми можуть істотно поліпшити інтер’єр. Їхнє декорування посідає почесне місце, до того ж сьогодні пропонується багато варіантів, які не тільки прикрашатимуть, а й будуть корисними для водної обстановки.

Однією з подібних рослин вважається мох фенікс, він здобув чималу популярність з багатьох причин. Для вас пропонується докладна інформація про те, який він має вигляд, в яких умовах повинен міститися, і як він може застосовуватися в акваріумах або водоймах, створених штучним способом.

Опис

Мох фенікс, який за науковою назвою зветься fissidens fontanus, належить до низки декоративних рослин, скориставшись його допомогою прикрашають штучні ставки. Батьківщиною вважається Північна Америка, подібну назву зелень отримала через власну схожість з пір’ям казкового птаха. Довжина гілок не буде більше 2,5 см. На кожному стеблі розміщуються невеликі листи гострої форми. Пагони красиво звисають з каменів і декорацій, чим імітують вербу або живий фонтан із зелені. Популярність моху можна просто пояснити, в ньому є низка плюсів.

Особливість рослини полягає в тому, що вона може наситити воду киснем, який збирається в листках, а це важливо для жителів ставка. У феніксі є корисні речовини, тому його вживають рибки. Потрібно підкреслити те, що мох дуже швидко зростає, з нього можуть формуватися навіть острівці, всередині яких ховаються мальки, це відокремлене місце для відкладання ікринок.

Рослинність має особливість забиватися сміттям, тому дуже часто одночасно з мохом в акваріумі та водоймах розводять креветок, які виконують завдання чистильників.

Зміст

Акваріумна рослина приваблює багатьох любителів прикрашати водойми штучно зроблені і місце проживання дуже різних рибок. Однак потрібно знати кілька ключових моментів, щоб утримувати мох фенікс у відповідних умовах, в іншому разі він не буде приносити користі і зовсім перестане виконувати власну функцію. Рослину необхідно закріпити на субстраті тонкою волосінню або звичайною ниткою, скористайтеся каменем або простим корчем. Обов’язково потрібно згадати, що приростання не буде виконуватися швидко, тому дуже і дуже важливо закріпити мох щільно. Що стосується розміщення, це має бути середній або передній план акваріума, де він зможе привернути велику увагу до себе.

Мох має вигляд кулястої форми, тому, якщо знадобиться, його можна переставляти з одного місця в інше. Багато хто встановлює рослину на піднесеному місці, або застосовує її, щоб закрити порожнечі між іншими прикрасами. Гілки, що звисають, надають загальній картині легкість, до того ж такі зарості приваблюють мальків і креветок, які вважають мох чудовим укриттям. Після посадки на інше місце рослина буде адаптуватися до даних умов протягом 2-х тижнів, тому не потрібно хвилюватися, що вона довго не росте, потрібно почекати. Під час вирощування фенікса потрібно брати до уваги й інші значні деталі. Наприклад, показник освітлення відіграє, треба сказати, досить важливу роль, адже цей тип моху потребує якісного світла. В іншому випадку листя почне темніти — ця рослина не любить сутінки.

Завдяки яскравому освітленню розкривається вся краса декоративного озеленення. Однак подібні умови призведуть до зростання нитчастих водоростей, а це означає, що потрібно буде частіше контролювати це, прополювати і видаляти все непотрібне.

Інший етап — внесення подібного засобу, як Tetra CO2 Plus, який необхідний для сприятливого росту моху і привабливого зовнішнього вигляду. У фенікса відсутній корінь, тому живлення йому не потрібне, поглинанням елементів займаються листи, але підгодівля все ж необхідна, щоб не було дефіциту корисних елементів. Фахівці рекомендують застосовувати Tetra PlantaMin.

Суспензія, яка дуже часто завдає незручностей, пригнічує гілки моху і призводить до зростання інших водоростей. Фенікс потребує чистої та прозорої води, тому важливо облаштувати хорошу фільтрацію. Чудовим рішенням буде встановлення пристрою всередині з наповненням із синтепону. В акваріумі, де є мох фенікс, обов’язково мають бути прісноводні креветки, які чиститимуть середовище. Що стосується догляду за рослиною, її необхідно іноді стригти, щоб вона мала набагато красивіший вигляд, добре розросталася і не підгнивала. Якщо в акваріумі є мох, потрібна буде додаткова насадка, яка рівномірно розподіляє потік води, через це фенікс не буде розпадатися.

Розмноження

Fissidens fontanus легко розмножувати, нові пишні кущі можна отримати швидко і без серйозних зусиль, потрібно тільки виконати три кроки. Від головної рослини відокремлюємо одну гілочку, після цього паросток необхідно посадити на поверхню в акваріумі, чи то купина, чи то камінь, і закріпити бавовняними нитками (в процесі вони відгниють). Як можна помітити, нічого важкого, у вас вийде своїми руками збільшувати кількість зелені у власній штучній водоймі.

Проблеми, які можуть з’явиться при вирощуванні

Під час вирощування фенікса майже не з’являється жодних проблем, однак при цьому головне не забути врахувати деякі нюанси, щоб усе продовжилося з такою ж динамікою. Якщо одночасно з мохом ви займаєтеся і великими водоростями, перший буде ослаблений і не зможе гарно розвиватися, тому потрібно відмовитися від великих рослин. А ще не можна вирощувати поряд із молюсками, через яких гине мох, вони поїдають тендітні гілки, тож рослина не може відновлюватися. Якщо ви помітили ділянки, де є ниткоподібні водорості, їх потрібно відразу почистити.

Рівень якості води вважається основним фактором під час розвитку моху. Фахівці загострюють увагу на тому, що в акваріумі має бути ґрунт, оскільки в ньому є потрібні для росту поживні речовини.

Іноді мох може швидко розростатися, проте це не свідчить про якість, тому актуальна обрізка дасть можливість контролювати цей процес і отримати гарне декоративне озеленення. У цьому випадку можна застосовувати гілки, щоб пересаджувати їх в інші ємності.

Мох у дизайні акваріума

Для прикраси акваріума можна підібрати багато різних речей, але мох фенікс вважається одним з дуже головних, адже в нього насичено-зелене листя, що спадає наче вербові гілки. Ця культура може стати елементом оригінального дизайну. Рослину можна посадити не тільки на задньому, а й на передньому плані, тим більше якщо акваріум досить габаритний. Фонтанус прикрашає і оживляє інші предмети всередині, чи то корчі, чи то каміння. Як говорилося вище, ним можна заповнити порожні місця. Висяча арка з моху матиме виграшний вигляд, до того ж рослинність легко закріпити фактично до всього, так чому б не створити висячий сад. На дні з фенікса дозволено робити красиві острівці, щоб рибки змогли ховатися і відкладати ікринки.

Мох фенікс належить до рослин дивовижної краси, і поряд з тим вважається функціональним для декору акваріумного простору. За ним дуже легко доглядати, його легко розмножувати, важливо тут створити якісні для цього умови. Мешканці будуть у захваті від такого озеленення, у чому можна переконатися одразу ж після розміщення фонтануса. Ось кілька способів оформлення за допомогою цього виду рослин:

close