10 порад з озеленення своїми руками

Девід Больє — експерт з ландшафтного дизайну та фотограф рослин з 20-річним досвідом.

Дебра ЛаГаттута — майстер-садівник з більш ніж 30-річним досвідом роботи з багаторічними та квітучими рослинами, контейнерним садівництвом та овочівництвом на грядках. Вона є провідним садівником у програмі Plant-A-Row, яка пропонує тисячі фунтів органічно вирощених овочів місцевим продовольчим банкам. Дебра є членом наглядової ради «Смерекового саду».

«У двох словах, як найкраще прикрасити мій двір?» На це питання важко відповісти. У ландшафтному дизайні, який ви можете зробити своїми руками, є так багато змінних, таких як бюджет, навички, клімат вашого регіону, ваші особисті дизайнерські смаки, як ви будете використовувати свій двір і т.д., але є певні кроки, які ви можете зробити, і вони настільки обґрунтовані, що легко напрошуються в якості відповідей на це питання.

Цілорічний інтерес

Ось порада, яку не можна пропустити при озелененні вашого подвір‘я: переконайтеся, що ви створюєте щось цікаве в кожну з чотирьох пір року. Всесезонний ландшафтний дизайн своїми руками починається з добре продуманого плану підбору рослин. Мета полягає в тому, щоб мати квітучі дерева та/або кущі протягом весни та літа, осіннє листя восени та гарну структуру взимку. У цій статті описано, як досягти цієї мети.

Висаджуйте клумби шарами

Висаджуйте квіткові бордюри у три ряди: задній ряд (бажано на північ) з найвищими рослинами, середній — з наступними за висотою, а передній — з найнижчими рослинами. Використовуйте повторення, як на клумбі, так і в інших місцях вашого двору, щоб забезпечити єдність.

Створення безперервності

Багато порад з озеленення зосереджені на листяних деревах і кущах, але не забувайте про вічнозелені та інші рослини, які цінуються не тільки за квіти, але й за листя. Листяні рослини надають більше кольору і різноманітності, в той час як вічнозелені рослини забезпечать безперервність.

Однорічні рослини доповнюють колір багаторічників

Багаторічні квіти чудово підходять для ваших клумб, але вони цвітуть недовго. Можливо, у вас на клумбі багаторічні квіти зацвітуть у травні, а потім нічого не буде до липня. Включення однорічних квітів у план озеленення, зроблений своїми руками, «заповнить прогалини», даючи вам безперервний колір у дворі. Спробуйте скористатися фотогалереями, щоб знайти ідеї для своїх колірних схем в ландшафтному дизайні.

.

Включаємо складний ландшафт

Не обмежуйте ландшафтний дизайн своїми руками лише рослинами. Включіть в нього також елементи твердого ландшафту. Як і вічнозелені рослини, вони створюють структуру взимку і не тільки. Стіни та паркани є важливим елементом дизайну, оскільки вони обрамляють вашу ділянку. Проїжджаючи сільською місцевістю, ви можете помітити, наскільки більш «завершеними» виглядають ділянки з огорожею. Патіо та альтанки — інші важливі елементи ландшафту. Патіо і тераси забезпечують перехід з приміщення на вулицю.

Встановіть водні елементи: Це простіше, ніж ви думаєте

Гарний ландшафтний дизайн тримається на фокусних точках. Однією з найгарячіших тенденцій є використання водних об’єктів в якості фокусних точок. Ця тенденція має під собою «звукове» підґрунтя: водні об’єкти не тільки візуально привабливі, але й видають заспокійливі звуки. Використовуючи попередньо сформовані жорсткі пластикові вкладиші, міцні насоси, гнучкі труби та дешеві фонтани, їх також набагато легше встановити, ніж ви думаєте. Після того, як ви поекспериментуєте зі ставками, ви можете навіть вирішити перейти на наступний рівень: прості водоспади.

Використання форми та текстури

Квіти — це чудово, але не забувайте про особливості розгалуження та листя рослин. У ландшафтному дизайні зміна форми і текстури — це один із способів урізноманітнити подвір’я. Вічнозелені хвойні рослини, незважаючи на відсутність квітів, мають листя, яке пропонує безліч різних форм і текстур. Переглядаючи ці поради з озеленення своїми руками, ви відкриєте для себе багато способів покращити красу вашого подвір’я.

Спростіть собі життя, облаштувавши подвір’я, яке не потребує особливого догляду

Ви можете дотримуватися всіх наведених вище порад з озеленення своїми руками, але все одно не бути задоволеними своїм подвір’ям. Адже, окрім того, щоб надати подвір’ю приємного вигляду, необхідно також розумно підійти до планування його обслуговування. Гарний двір чи ні, але ви будете обурюватися, якщо він завдаватиме вам забагато клопоту. Якщо ви не проти витрачати години кожні вихідні на догляд за ним, сплануйте дизайн так, щоб він не вимагав багато зусиль.

close