Серіал “Велика” (2020): сюжет, актори, цікаві факти

Кітч, комедія, сатира або історичний фільм — критики по-різному характеризують американський серіал «Велика». Картина без претензії на історичну достовірність, проте відмінно передає дух епохи. Творці анонсували продовження в шести сезонах.

«Велика»: жанр, сюжет, історія створення

У травні 2020 року вийшов американський мінісеріал (10 епізодів) «Велика». Творці звернулися до російської історії XVIII століття й образу однієї з найвпливовіших правительок Росії — Катерини Великої. У центрі уваги опинилися не історичні події, а взаємини головних героїв на цьому тлі:

Телесеріал «Велика»: жанр

Творці фільму позиціонують його як комедійну драму, тому від самого початку виключають будь-які претензії на історичну точність. Мета обрана інша:

 • розповісти про чоловіка — спадкоємця престолу, який не вирізняється талантом ні політика, ні грамотного правителя;
 • серіал про вибір, який стоїть перед його дружиною, — влаштувати особисте життя або взяти у свої руки майбутнє величезної країни.

Оповідання вийшло в британському стилі, уїдливе і гостре. Тому розглядається деякими критиками як сатирична комедія.

Серіал «Велика»: сюжет

Принцесі Софії Августі Фредеріці Ангальт-Цербстській випало безрадісне дитинство в одному із зубожілих прусських замків. Їй судилося стати нареченою спадкоємця російського престолу. Тому вона вирушає в далеку країну.

Добре вихована й освічена, сентиментальна дівчина сповнена надій на світле кохання. Вона вірить, що привезе на свою нову батьківщину прогресивні західні ідеї.

Її майбутній чоловік Петро III проводить дні на полюванні, а вечори — у безпробудному пияцтві в колі підданих і коханок. Юна принцеса намагається долучити його до наук і мистецтва, але незабаром переконується, що перед нею розбещений самодур. Її моральні цінності розтоптані.

 • Катерина виступає проти деспотичного Петра, задумує переворот і повалення його з престолу.
 • Петро налаштований позбутися дружини, підлаштувавши нещасний випадок.

Поки Петро веде безпутне життя, його розумна і розважлива дружина пристосовується до палацових інтриг, робить продумані кроки:

 • Приймає православ’я, розуміючи, що правити Росією можна тільки в злагоді з церквою.
 • Знайомиться зі станом справ у діючій армії і приходить у жах.
 • Залучає на свій бік впливових аристократів, зокрема графа Орлова.
 • Після смерті патріарха підшукує на його місце кандидата, який буде їй вірний.

Таким чином, до кінця 10-ї серії фільму Катерина готова повалити чоловіка і взяти владу.

Серіал «Велика» (2020): історія створення

Сценарій фільму писав Тоні Макнамара. Він прийшов з австралійського телебачення і став відомим і затребуваним автором після фільму «Фаворитка» (2018). У новому сценарії він втілив той самий сатиричний дух, дотепні діалоги і навіть деякі ідеї.

Зйомки серіалу проходили у Великій Британії та Італії. Режисером першої серії став Метт Шекман; три серії зняв режисер Колін Баксі; у створенні інших брали участь Бен Чессель, Гіта Патель, Берт і Берті.

Влітку 2020 року телеканал Hulu вирішив продовжити серіал «Велика»: 2 сезон має вийти у 2021-му. Ба більше, продюсери фільму приголомшили заявою, що намітили щонайменше шість сезонів, щоб розповісти всю історію правління Катерини II.

Серіал «Велика»: актори та ролі

Навіть ті глядачі та критики, які негативно поставилися до серіалу, відзначали блискучу гру акторів і загалом естетичну привабливість фільму.

Ось що відомо про виконавців головних ролей:

Ель Феннінг — Катерина Велика

Незважаючи на юний вік, глядачам добре відома американська актриса Ель Фаннінг. Фільми за її участю виходять майже два десятки років з її 22-х: вона стала з’являтися на екрані з трьох років. Спочатку це були серіали, а потім дівчина знялася з іменитими акторами в таких фільмах:

 • «Вавилон» (2005). Акторка зіграла доньку персонажів Бреда Пітта і Кейт Бланшетт.
 • «Дежа вю», «Дев’ятки» (2006), в яких головну роль грав Дензел Вашингтон.
 • У дев’ятирічному віці Ель Феннінг зіграла головну роль у фантастичній історії «Фібі в Країні чудес» (2007).
 • У фільмі «Ми купили зоопарк» (2011) вона перевтілилася в молодшу сестру головної героїні, роль якої дісталася Скарлетт Йоганссон.

У 2016 році вийшло п’ять фільмів за участю юної актриси, у 2018-му — ще три. Нарешті, 2020 року вона з’явилася в найпомітнішій і найзначнішій своїй головній ролі в серіалі «Велика». Їй вдалося втілити палкий дух, силу волі, цілеспрямованість майбутньої Катерини Великої.

Ніколас Голт у ролі Петра III

Глядачі захоплювалися грою актора з перших кадрів серіалу «Велика». Петро у виконанні Ніколаса Голта став головною трагічною фігурою фільму. Його оточення — це лицеміри та зрадники. Однак і він вражає своєю аморальністю, тому постав на екрані як анекдотичний персонаж.

Зараз англійському акторові 31 рік. Популярність прийшла до нього після таких робіт:

 • У підлітковому віці він зіграв роль у фільмі «Мій хлопчик» (2002), ставши в ньому партнером Г’ю Гранта.
 • Звернули на нього увагу після фільму «Самотній чоловік» (2009), у якому він зіграв юнака, закоханого у свого професора. Головну роль виконував Колін Ферт.
 • Прославився актор після головної ролі в екранізації кількох частин коміксу «Люди Ікс» (2011-2016).

Уже в 19 років Ніколас Голт був наймолодшим номінантом на нагороду Британської академії BAFTA як висхідна зірка.

Інші ролі в серіалі «Велика» виконали:

 • Графа Орлова — англійський актор Саша Дхаван («Дракула»).
 • Коханця Катерини Лео Воронського — Себастьян де Соуза, відомий за культовим серіалом «Молокососи» (2011-2012.
 • Єлизавету, тітку Петра, — Белінда Бромілов («Докторе, докторе»).

«Велика»: критика, рейтинги, цікаві факти

«Велика» — фільм про російську історію, знятий зарубіжними режисерами, не уникнув банальних кліше. Перших глядачів і критиків дратувала кітчева інтерпретація минулого.

Ось як на художні особливості серіалу реагували професіонали та глядачі:

Критика

Думки критиків мало чим відрізняються:

 1. «Фільм — це скоріше атмосфера, ніж достовірна передача бурхливих подій російської історії», — зазначає Керолайн Фрамке. Рецензент уточнює, що автори не дбають про історичну точність, тому персонажі фільму расово різноманітні.
 2. Інку Канг зазначає, що в серіалі розумна та розважлива героїня за півроку в новій країні встигає залучити спільників для участі у своєму перевороті. Реальній Катерині для цього знадобилося багато років.
 3. Джон Андерсон до безперечних переваг фільму відносить дотепність, опис політичних інтриг і розпусти. В останньому випадку авторам не завжди вдається уникнути вульгарності.

Відгуки глядачів і рейтинги фільму

Багато що у фільмі критики вважають суперечливим і дивним. Більшість відгуків глядачів перегукуються з такими оцінками:

 • Глядач Честер каже, що не побачив сенсу в такому неправдоподібному сюжеті. Не подобається йому те, що у фільмі багато вульгарності.
 • На думку користувача Vla-d, творці фільму зовсім не знайомі з темою, за яку взялися, тому твір виявився неправдоподібним.

Але є поблажливі відгуки, в яких глядачі описують серіал як цікавий, веселий, якісно зроблений. У тому числі відзначають такі позитивні сторони:

 • Реалістичність у фільмі присутня: Катерина справді скинула Петра і стала імператрицею без законних на те прав. Так вважає глядач IVRpower. Ця комедія йому здалася смішною.
 • Глядачі захоплені грою приголомшливих акторів. Вони ж нагадують, що не можна шукати в комедії історичну правду.

Такі крайні точки зору викликав фільм «Велика». Телесеріал же загалом отримав високі оцінки:

 1. На порталі IMDB його рейтинг становить на сьогодні 8,1 бала з 10.
 2. Агрегатор рецензій Metacritic дає фільму 76 балів зі 100.

Цікаві факти про фільм

Виконавиця головної ролі Ель Феннінг в одному з інтерв’ю розповіла, що фільм знімався за новими голлівудськими правилами. У серіалі особливе значення мають інтимні сцени, в яких молода акторка брала участь уперше, але не почувалася незручно.

Усе завдяки присутності на знімальному майданчику координатора, який створював комфортні умови для акторів у делікатних сценах і слідкував, щоб дотримувалися права акторів.

У серіалі оригінальні кастингові рішення:

 • графа Орлова грає індус;
 • графа Ростова і героя на ім’я Аркадій — афроамериканці.

Головне місце зйомок — імператорський палац. Ним став Королівський палац у Казерті (південь Італії). Раніше глядачі бачили цей замок у «Зоряних війнах» і картині «Код да Вінчі».

Вся інформація про фільм свідчить, що він вийшов яскравим і видовищним, адже «сірі» твори не викликають суперечок. Багато хто тепер чекає на його обіцяне продовження.

Дізнавайтеся про все першим

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

close