Чому кішки бояться води?

Чому кішки бояться води? - Ветеринар

Будь-який господар колись починає замислюватися про те, щоб викупати власного кота. Але ця процедура для тварини не найкраща — коти категорично відмовляються купатися. Це вимальовується в агресивній поведінці: кіт починає дряпати власного господаря з виряченими очима і по-всякому намагається вибратися з води.

Чому кішки бояться води? - Ветеринар

Таємниця, чому кішки так бояться води, через певний час відкрилася, і в цій статті ви дізнаєтеся про неї.

Чому кішки бояться води?

Всі дії тварин пов’язані з інстинктами безпеки, виживання і прожитку, тим більше якщо йдеться про хижаків. Страх води можна пояснити якраз цими постулатами. Мокра шерсть для кота — це загроза для життя, оскільки шерсть мокне, отже, втрачає тепло, а шкіра тварини мерзне.

Тварини відчувають великий страх від ймовірності переохолодження. Якщо навіть турботливий господар після купання загорне власного улюбленого пухнастика в ковдру — це не врятує ситуацію. Кіт тремтітиме не лише від холоду, а й від страху переохолодитися. І в такому стані він перебуватиме до того часу, поки його шерсть не просохне.

Шерсть захищає тварину і від перегрівання. Влітку можна помітити багато котів, які лежать на сонці і не поспішають йти з улюблених місць.

Що цікаво: навіть у найспекотнішу погоду коти не поспішають охолонути — вони уникають прохолодних ставків, неусвідомлено боячись втратити власну здатність тримати тепло.

Але є і ще 1 пункт, про який необхідно вказати — кішки бояться підхопити інфекцію хвороботворними мікроорганізмами в момент знаходження у воді і в момент вмивання. А в середньому вмиваються кішки не менше 10 разів на день. Вуличний бруд і волога шерсть — поганий для кішки тандем. У вологому середовищі розмножуються бактерії, а бруд із сухих волосків менш небезпечний. Тим паче що вихованці іноді відригують волосяні грудочки.

Крім цього, котяче сире хутро віддає нестандартним запахом. У той час, коли кіт буде полювати на власну здобич — запахом відлякає її, крім того, за ним кота вирахують вороги.

Наприклад, на околиці міст, на пухнастиків можуть напасти дикі звірі, які давно не їли — рись, ведмідь або вовк.

Раніше кішки мешкали в підгір’ях і заростях на берегах струмків, але коли їх одомашнили (це трапилося на землях Родючого півмісяця, багатого на болота й озера), коти розучилися пірнати у воду. Через еволюцію невеликий розмір кота і самотність не годяться для далеких мандрівок, зате їм підходить осілий життєвий спосіб.

Як кажуть зоологи, основна причина, через яку кішки бояться води — насамперед еволюційна. Кішкам нема чого ще раз лізти у воду, адже ганятися за здобиччю тепер немає такої потреби, як до цього часу. Вусатий пухнастик чекає на їжу тепер біля крамниці, на подвір’ї чи у квартирі власних власників, які із задоволенням поділяться з ним смачним шматочком. Кішки бояться не самої води, а того, що вона для них несе. Вони всі вміють плавати вже з 2 тижнів, але виконують це в крайніх випадках.

Як привчити власного кота до води?

Найголовніша помилка всіх власників власних кішок у тому, що вони опускають тварину у ванну або тазик з водою, заздалегідь не привчивши її. Кота слід потроху готувати до купання, для початку увімкнути кран — нехай він торкнеться води лапкою, пограє з нею. Практично всім кішкам до душі припаде гра з водою — вони всі люблять пустувати і правильніше привчати до неї улюбленця вже після кількох тижнів від народження. Як привчити кота до води?

 1. Іноді увімкніть кран, нехай кіт обстежує воду і починає розуміти, що вона не завдасть йому шкоди.
 2. Інший етап — дозволяти коту скакати у ванну або раковину. Ви будете здивовані, але кіт може пити воду з-під цівки.
 3. Коли кішка освоїться — залишайтеся з нею і спостерігайте, як вона грається з водою, п’є з-під крана. Необхідно домогтися того, щоб тварину не бентежила ваша присутність.
 4. Коли кішка при вас спокійно торкається води і п’є її — закрийте ванну пробкою і наберіть мінімальну кількість теплої води. Коли кішка знову захоче зіграти з водою, вона намочить лапки і зрозуміє, що у воді не страшно, і ось тоді її не налякає набрана ванна.
 5. Спочатку реакція кішки на те, коли ви будете її купати — буде негативною, щоб це зменшити, потроху збільшуйте перед цим воду у ванній. Нехай її буде частково ванни (не потрібно боятися, кішки вміють плавати!), і 1 раз ви прийдете до ванни і помітите, як ваша кішка стала справжньою плавчинею. Після чого вже можна приступити до купання.

Страхи кота від купання вдома

Навіть найніжніша і найласкавіша кішка перетворюється на звіра, якщо опустити її у воду без підготовчої підготовки. Вона легко пустить у хід усю власну зброю: кігті, зуби, шипіння… Якщо краще дізнатися про те, чому кішки так бояться, коли їх хочуть викупати господарі, то поведінка стає максимально виправданою. Помилки під час купання кота.

 1. Примус . Кішки — це насамперед волелюбні тварини, це не собаки, які залюбки підкоряються власному власнику. Примушувати до купання — це промах. Навіть маленький натяк на те, що ви хочете змусити власного пухнастика помитися, він розцінить як примус і в кота не залишиться жодного іншого вибору, окрім як опиратися вам.
 2. Кіт відчуває страх від того, де перебуває — він звик хапатися пазурами, а слизька ванна робить тварину беззахисною, тож дивно дивуватися, коли він скоріше хоче вибратися з неприємного для нього місця і витріщає очі. Її ґрунт вибито з-під ніг, і тварина хоче чимшвидше опинитися за межами ванни — адже мить тварина сприймає як вічність, їй не скажеш, як дитині: “Потерпи, я скупаю тебе всього то за 5 хвилин”.
 3. Гучний шум води коти сприймають як водоспад або бурхливу течію річки. Потрапити у водоспад — це означає померти, і голос прадідів починає бити на сполох. У цій ситуації кіт не просто відчуває страх, все, що відбувається, викликає у тварини дуже великий стрес, адреналінову паніку.
 4. За допомогою ароматів люди зазвичай захищають власні речі від кота, який справляє нужду в недоречних місцях. Усі коти дуже не люблять домашню хімію, а купання власного пухнастика не уявляється без шампуню. Сморід хімії, шампуню викликає у кота огиду, і його одним єдиним бажанням стає швидше вибратися з несприятливих умов. Нюх кота сильніший за людський.
 5. Коли господар купає власного кота, то, здебільшого, забуває про те, що вода може потрапити до нього у вуха, ніс та очі. Тварина не любить, коли мокне її голова, адже для неї основне — це зберегти слух, нюх і зір. Крім того, тварині здається, що в цих умовах вона потоне.

У природі коти байдужі до води, але купання вдома для тварини може виявитися реальними тортурами. Щоб коту було зручно — необхідно дотримуватися всіх умов.

Як правильно купати?

Привчати кота до води, зрозуміло, слід ще в ніжному віці, однак якщо зробити цього не вийшло — нічого страшного, дорослу тварину теж можна привчити. Коли пухнастик освоївся і не сприймає воду, як небезпеку, то переходьте до дії — купання. Краще почати з гри — наприклад, пустити в тазик кульку, кішка обов’язково захоче дістати її лапкою і з часом звикне до води. Покрокове купання кота виглядає так.

 1. Для купання не підійде ванна, краще скористатися чашоподібним пристроєм. Для гарного і комфортабельного купання краще підібрати шампунь-спрей, наприклад, Waterless Cat Shampoo Spray. Якщо ви не дуже впевнені, який шампунь вибрати — його необов’язково застосовувати, кота можна просто злегка намилити.
 2. Легше купати кота з чиєюсь допомогою. Добре, якщо одна людина допоможе вам тримати тварину, а ви її будете мити.
 3. Змочіть шерсть тварини і виключно після цього її можна мити водою. Не слід спрямовувати на кота воду з душу — краще набрати воду в долоню і потроху зволожувати шерсть тварини. Після чого необхідно обов’язково нанести трохи шампуню або помити шерсть милом.
 4. Вода не повинна потрапляти у вуха та очі — щоб вушні раковини були в безпеці, бажано закрити їх ватними дисками. Мордочку коту слід мити в самому кінці і без шампуню.
 5. Після купання шерсть тварини ретельно необхідно вимити, щоб на шкірі не залишилося шампуню, бо він може викликати свербіж і печіння.

Після купання оберніть пухнастика в теплу ковдру, щоб він зігрівся.

Не забудьте, що часто купати кота протипоказано, також небажано занурювати у воду вагітних кішок.

Які породи води не бояться?

Винятки з правил є завжди, це можна віднести і до котів. Певні породи люблять купатися, іноді, переглядаючи комічні відео в інтернеті, можна помітити, як деякі коти спокійно сидять у тазику з водою і добре сприймають купання. Які породи люблять воду:

 • мейн-кун;
 • турецький ван;
 • бенгал;
 • американський бобтейл;
 • єгипетський мау;
 • курильський бобтейл;
 • норвезька лісова.

Ці коти — дивовижні, деякі з них не тільки люблять купатися, а й можуть ловити здобич у воді. Коти бояться не води, а небезпеки, яку вона для них несе. Якщо потроху привчати улюбленого улюбленця до води, то по закінченню певного часу у вас вийде завоювати довіру кота, і він не боятиметься заглиблюватися у воду за допомогою ваших дбайливих рук.

close