Чим лікувати лишай у кішки

Стригучий лишай-найвідоміша шкірна хвороба домашніх чотириногих і головна страшилка для малодосвідчених господарів. Звичка лікувати лишай самостійно з’явилася і зміцнилася в колишніх радянських республіках зусиллями Державної ветеринарної служби, якої в період СРСР було наказано хворих дерматофитией (так стригучий лишай називають вчені) піддавати евтаназії, або, простіше, умертвляти, щоб тварини не заражали людей.

З того часу Ветеринарія зробила крок далеко вперед. Існують ефективні і прості засоби проти грибка. І зараз, ми сподіваємося, не можна знайти такого ветеринара, який порадить евтаназувати кішку тільки через лишай.

Як запідозрити лишай

Щоб лікувати хворобу, потрібно бути впевненим в діагнозі. Прояви більшості захворювань шкіри схожі між собою і на око навіть професіоналу – ветеринарному дерматолога – не вийти визначити, чим власне хворий пацієнт. Тому для діагностування хвороб шкіри використовують різні інструментальні та лабораторні методи, які дійсно дають можливість відрізнити заразний стригучий лишай від безпечного алергічного дерматиту.

Тому в рамках статті можна дати єдиний розумний рада власникам тварин, у яких виявилися проблеми зі шкірою або шерстю: відвідайте ветеринарну клініку, щоб отримати діагноз. Це заощадить вам масу нервів і грошей.

Первинна діагностика стригучого лишаю робиться прямо при господаря за допомогою лампи денного світла. Це не найбільш точний метод, іноді він не показує хворобу. Але в багатьох випадках він дає можливість визначитися з діагнозом і почати лікування.

Другий швидкий спосіб-трихоскопія. Даний метод займає 30-60 хвилин і може бути застосований практично при клієнті, якщо в клініці є мінімально оснащена лабораторія і ветеринарний лікар, який вміє проводити аналіз. Технікою дослідження володіють не всі ветлікарі, і ось тоді проба направляється у ветеринарну лабораторію. Результат прийде, в основному, на наступний день.

Є й інші методи діагностики стригучого лишаю. Вони вимагають більше часу, проте більш точні, а деякі можуть вибрати препарати для лікування хвороби. Ці методи використовуються як правило в складних випадках або тоді, коли результати трихоскопії сумнівні.

Запорука точної діагностики стригучого лишаю-правильний забір проб. Тому не намагайтеся робити це самостійно: занадто велика ймовірність отримати помилково негативні результати просто завдяки тому, що шерстинки зі спорами не потраплять в лабораторію.

Сучасні ліки від позбавляючи у кішок

Коли діагноз дерматофітії (вона ж – стригучий лишай) у кішок підтверджений, переходять до лікування. Зазвичай починають з використання сучасних фунгіцидних засобів, наприклад, клотримазолу. Проводиться він як в мазі для зовнішнього використання, так і в таблетках і ін’єкціях. У ветеринарії широко використовуються шампуні з цим або іншими подібними діючими речовинами.

Клотримазол не один сучасний фунгіцидний препарат, дозволений у кішок. Тому певний засіб, форми випуску і дозування повинен призначати ветлікар.

Якщо конкретний штам дерматофітів виявився стійким до найпопулярнішого клотримазолу, то в арсеналі сучасного ветеринара є ще кілька хороших засобів. Це, наприклад, кетоконазол, флуканазол і гризеофульвін. При великому ураженні можуть використовуватися відразу 2 препарату з даного списку, один зовнішньо, інший в середину.

Якщо лікування тільки протигрибковими препаратами не дає хорошого результату, до нього можна доповнити вакцини проти лишаю . Хоча профілактична їх ефективність не доведена, в комплексній терапії вони іноді дають можливість домогтися результату, коли тільки протигрибкових засобів виявляється недостатньо.

Під час вибору будь – якого методу лікування на кішку одягають єлизаветинський комір-пристрій, який не дає можливість тварині вилизувати власну шерсть, розносячи суперечки по поверхні тіла.

Чому лікування може не допомогти?

Іноді виявляється, що збудник стригучого лишаю у певної тварини не реагує на конкретний же препарат. У подібному випадку роблять мікологічний посів-ростять взяті у пацієнта грибки на спеціальній живильній обстановці, а потім з’ясовують, які власне препарати найкраще працюють на цей грибок.

Однак найчастіше причини» невиводімого » стригучого позбавляючи абсолютно не в неефективності лікарських засобів, а в звичайній гігієні і неправильному проведенні лікування.

Препарати знищують грибок на тварині, але його суперечки залишаються на підстилці, а при використанні тутешніх засобів – і на шерсті самої тварини.

Якщо в квартирі проживають інші вихованці, то джерелом повторного зараження можуть бути вони, навіть в тому випадку, якщо самі ніяких ознак хвороби не показують. Для цих випадків цілком підходять спреї з клотримазолом, А куди конкретно їх розпорошувати, відразу уточнимо разом з лікуючим ветеринарним лікарем за допомогою лампи Вуда.

Друга популярна причина повторень-неправильна або недостатня обробка приміщень. При стригучий лишай краще викинути все немоющіеся предмети побуту, в будь-якому випадку ті, які не шкода. Це можуть бути лежачки, будиночки, підстилки. Поверхні, на яких спить кішка, потрібно застеляти старими простирадлами, які необхідно міняти раз в день і прати на найбільшій температурі. Гладити необов’язково, сучасна прання добре прибирає суперечки.

Всі миються поверхні необхідно обробляти засобами з протигрибковим ефектом. Проста домашня хімія для дому не зможе підійти, зручніше купити особливий засіб з тих, що використовуються для дезінфекції поверхонь в мед. установа. Зараз їх легко можна придбати для власного користування. Основний критерій-ефективність проти спор грибків.

Засоби від позбавляючи з недоведеною ефективністю

Часто можна зустріти заяву, що» лишай – це від ослабленого імунітету «і заклики» піднімати імунну систему», які зводяться до введення тварині імуномодуляторів та імуностимуляторів.

Імунітет-це складна захисна система організму від інфекційних агентів – вірусів, бактерій і грибків. Існує загальний імунітет і системи для захисту окремих органів і тканин, в тому числі – шкіри. Шкірний імунітет відповідає за швидке загоєння ран, він не дає можливість безмірно розмножиться збудника демодекозу – кліща роду Demodex , який в нормі є в шкірі будь-якої тварини, але хвороба викликає виключно при неконтрольованому розмноженні. Така ж система заважає зараженню стригучий лишай, знищуючи гриби, як тільки спори проростають. Однак вона набагато менш ефективна, коли гриби вже почали плодитися. Загальний імунітет, зі свого боку, не здатний «дотягнутися» до верхніх шарів сосочкового шару дерми і прикореневих частин волосся, де і живуть збудники мікроспорії.

Імуностимулятори та імуномодулятори впливають на загальний імунітет, який ніяк не пов’язаний із захворюваністю стригучий лишай. Вони не можуть посилити імунний захист шкіри. І тому їх використання при мікроспорії у кішок сенсу немає.

Цинкова мазь-має підсушують дією і раніше активно використовувалася для лікування мокли екзем у людей і тварин. Антигрибковим ефектом не володіє і при мікроспорії її використання безглуздо.

Сірчана мазь-володіє згубною дією на коростяний кліщ. Неефективна проти грибків і їх спор, тому її використання при стригучий лишай сенсу не має.

Мазь ЯМ БК протигрибкову активність володіє. Однак її склад (сірка, дьоготь, креолін, терпентин) дуже агресивний і може викликати опіки чутливої шкіри тварин, а протигрибкова ефективність набагато менше, ніж у сучасних протигрибкових лікарських засобів. Тому ЯМ-застаріле ліки, яке не рекомендують для застосування в сучасній ветеринарії для лікування мікроспорії і трихофітії.

Лікування позбавляючи у кішок народними засобами

Якщо у тварини діагностовано стригучий лишай, не слід схилятися до «народних» методів лікування. Адже дана хвороба легко передається людям, навіть в тому випадку, якщо симптоми згладилися, а суперечки залишилися на шерсті. Крім того,» народні » обробки вовни можуть перешкодити роботі коштів, призначених ветлікарем. Більшість рецептів, які пропонує інтернет, просто небезпечні для тварин, оскільки в себе включають токсичні для кішок складові або занадто дратують шкіру, приводячи до хімічних опіків.

Як і чим лікувати лишай у вагітної або годуючої кішки

Лишай у вагітних і годуючих кішок лікують точно також, як у всіх інших. Намагаються віддавати перевагу препаратам в фармакологічних формах для місцевого нанесення, багато уваги приділяють захисту від злизування. Допускається використання препаратів клотримазолу в середину. Це, безсумнівно, пов’язано з деякими ризиком: визначення ембріотоксичності (шкоди для плодів) препарату проводилося на мишах і щурах і показало, що здатність до життя плодів падає в разі значного (в 60 і більше разів) збільшення дози препарату.

Але не лікувати стригучий лишай у вагітних і годуючих кішок неприпустимо, тому що вони можуть захворіти і немовлят, і новонароджених кошенят. Захистити ж кошенят від вилизування матір’ю і розносу суперечка не вийти, оскільки це – тільки один спосіб підтримки гігієни в гнізді, стимуляції самостійної дефекації і безлічі інших важливих для маленьких діток кошенят функцій.

Профілактика

Основні заходи з профілактики позбавляючи у кішок полягають в дотриманні вимог гігієни: прибрати доступ на вулицю, не користуватися колишніми у використанні предметами догляду до належної обробки. Справжній раціон і достатня рухова активність (активні ігри) допоможуть підтримувати хороший стан тварини, а це означає, І нормальну опірність шкіри інфекціям.

Не слід допускати контакту кішки з вуличними одягом і взуттям. Якщо утримуєте собаку, то після прогулянки мийте тварина до того, як дозволити йому спілкуватися з іншими вихованцями, в тому числі з кішками.

Якщо хтось в будинку захворів стригучий лишай, виключіть контакт хворого і його речей з вихованцями будь-якого виду, щоб прибрати освіту в квартирі нового вогнища інфекції. Тварин варто через тиждень-два показати ветеринарному лікарю, щоб переконатися, що вони не обсіменені спорами. Прекрасно, якщо до часу візиту відомий конкретний грибок, що став причиною захворювання у людини, а ще можливість діагностики даного типу позбавляючи за допомогою лампи денного світла. Це заощадить гроші власника і час ветлікаря. Якщо збудник не «світиться» під лампою Вуда, потрібні інші методи діагностики.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close