Звідки у домашньої кішки блохи

З проблемою виникнення ектопаразитів, до яких відносяться блохи, стикалися всі господарі кішок. Блохи вражають не тільки кішок, що мають безкоштовний доступ на вулицю, інвазія може відзначатися у тих вихованців, які ведуть виключно домашній життєвий спосіб і ніколи не залишали межі будинку.

Інфікування паразитами може статися завжди. Тому одна з відповідальних завдань власника — це профілактика інвазії, щоб в подальшому не займатися лікуванням патологій, які пов’язані з роботою кровосисних паразитів.

Шляхи передачі бліх

Одні з дуже популярних в світі кровосисних паразитів – блохи.

Така особливість даних паразитів викликана можливістю їх організму існувати довгий час без якогось харчування. Також блохи прекрасно можуть жити і без господаря, від якого отримують їжу. Яйця бліх не потребують крові, для того щоб розвиватися. У зв’язку з цим яйця паразитів, що знаходяться в навколишньому середовищі відмінно виживають і виходить нова популяція бліх.

Для початку циклу розмноження, досить однієї блохи. Дуже популярним способом зараження тварини кровоссальними паразитами вважається відвідування вулиці. Але не всі кішки мають доступ на вулицю і при цьому також схильні до зараження.

Блоха розвивається і розмножується дуже швидко, тому з появою в будинку хоча б одного паразита,в недалекому майбутньому може початися їх навала. Яйця плідної блохи виявляються на підстилці у кішки, на килимі і навіть меблів.

Невеликі кошенята піддаються зараженню переважно від матері-кішки і у них інвазія розвивається в кілька разів швидше. При цьому блохи для маленьких кошенят дійсно небезпечні і не тільки завдяки тому, що можуть переносити інфекції. Пристойна кількість укусів бліх буде причиною смертельного результату кошеня, якщо володар вчасно не допоможе.

В умовах природи кішки, що мають доступ на вулицю, переважно піддаються зараженню від гризунів на яких ведуть полювання. Власне домашні миші вважаються головними переносниками бліх.

А ось кішки, які проживають в побутових умовах, можуть інфікуватися блохами, принесеними самим господарем. Личинки бліх можуть бути присутніми на вуличному взутті або одязі. Інфікуватися блохами може кішка, яка проживає на одній території з собакою, якій також не проводять протипаразитарну обробку. А собаки, як всі знають, виходять на вулицю часто.

Особливість і висока популярність бліх викликана їх живучістю. Личинка, яка вилуплюється з яйця блохи, не потребує крові тварини для подальшого розвитку. В якості харчування личинці прекрасно підходять найрізноманітніші органічні залишки, які обов’язково є на килимах або підлозі. Тварині досить пройтися по підлозі або покататися по килиму, щоб підчепити паразита.

Не допустити інфікування у необроблених кішок неможливо. Шукати шляхи, здатних спровокувати інфікування, важко і не завжди виходить. Тому важливо проводити регулярну профілактичну обробку не тільки самої тварини, але і дезінфекцію всіх поверхонь, з яким стосується тварина – підстилка, килим, пледи і покривала, що знаходяться поруч з ліжком і околодверние килимки.

Якщо кішка не оброблена від бліх, завжди може наступити інфікування.

Не залежно від того, як паразит потрапив на тіло улюбленця, слід якомога швидше провести обробку, щоб не дозволити значних складнощів.

Головними ознаками блошиної інвазії вважаються:

  • сверблячка у тварини;
  • часті почісування і спроби вигризти шерсть;
  • наявність маленьких ранок на шкірі улюбленця (помітити їх можна при докладному огляді, розсунувши шерсть);
  • присутність на шерсті біля самої основи невеликих чорних крупинок (це фікалії бліх і при попаданні на них води, вони стають рожевими).

Домашні кішки, які не мають доступу на вулицю, частіше схильні до алергій. І однією з них вважається блошиний дерматит. Патологічний процес вважається відповідною реакцією організму на укус навіть декількох бліх. У слині паразитів налічується близько 14 алергенів, що провокують своєрідний імунну відповідь.

Крім блошиного дерматиту, укус блохи буде причиною розвитку інфекційних хвороб і гельмінтозів. Блохи-переносники яєць стрічкових глистів і грибкових інфекцій. При великому зараженні блохами маленького кошеняти може розвинутися недокрів’я, що провокує в подальшому відставання в розвитку і втрати ваги.

Профілактична обробка кішки від бліх – запорука позбавлення від більшості проблем в подальшому.

Профілактика бліх у кішок

У зоомагазинах і ветеринарний аптеках багатий вибір самих різних препаратів, приготованих для боротьби з блохами.

Також існують комплексні засоби у вигляді крапель на холку, що дозволяють проводити обробку відразу від екто і ендопаразитів. У всіх крапель на холку єдиний принцип впливу на бліх, кліщів і волосоїдів. Компоненти препарату мають впливом на клітинні структури бліх, загальмовуючи подальшу передачу нервових імпульсів. Паралізовані блохи в лічені години гинуть.

Все залежить від форми препарату і активності діючої речовини, тривалість захисту може змінюватися від декількох тижнів до пари місяців. Краплі на холку самий хороший варіант, однак для тривалості впливу, що важливо влітку в момент активності паразитів, можна застосувати повторну обробку. Спочатку наносяться краплі не холку, а потім одягається спеціалізований нашийник, просочений інсектоакарицидні засобом.

Для профілактичної обробки тварини від бліх, можна підібрати спеціалізований спрей. Цей вид інсектоакарицидної кошти застосовується як правило для обробки самок під час вагітності і кошенят до 2-х місяців. На відміну від крапель, вони дуже швидко проникають в покрив шкіри, спреї досить довго знаходяться на шерсті тварин. Тому до повного висихання препарату, слід зменшити можливість кішці облизувати власну шерсть, застосовуючи іммобілізуючий комір.

Перед тим як підбирати засіб для профілактичної обробки від бліх, рекомендується отримати консультацію з ветлікарем. Спеціаліст допоможе вибрати інсектоакарицид з урахуванням індивідуальних характеристик кішки.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close