Дархан Дайирбек: біографія, кар’єра, причина смерті

Талановитий, харизматичний, життєрадісний, Дархан Дайирбек з’явився на світ 1968 року. З раннього дитинства актор самостійно вивчав домбру і куйї. Сам Дархан в інтерв’ю говорив, що в навчанні йому допомагали старші, а він навіть не думав, що в майбутньому присвятить себе творчості.

До 4-го класу дитина навчалася в селі Жамбил, а наступний клас навчався в селі Текес. Там його запросили грати в оркестр на примі. Дархан ділився, що саме цей момент став переломним у його долі — він відчув особливу привабливість музики, творчості.

У п’ятому класі з причин, які Дархан не озвучує, він переїхав жити в село Шалкар Актюбінської області і далі навчався там. Тут він почав ходити в музичну секцію по класу домбри.

Знаменитий виконавець розповідав, що приблизно в 7 класі почалися його перші скетчі. Найбільш пам’ятною для Дархана стала участь у сценці Умбетбая Уайдіна «Батько і син». Після виступу діти і дорослі трималися від сміху за животи. Актор поділився в інтерв’ю, що саме цей виступ допоміг йому зрозуміти, що акторство його приваблює набагато більше, ніж музика, і зрозумів, що його покликання — це театр.

Після закінчення школи знаменитий казахстанець вирішив вступати до інституту художнього розпису і театру, але запізнився зі здачею документів. Його дядько Кайрат Кудайбергенов, який на той час працював у карагандинській філармонії, забрав юнака до себе. Тут Дархан успішно склав іспити в КарДУ (факультет хімії).

Після КарДУ артист влаштувався працювати у філармонію, де був конферансьє ансамблю. Це була його перша робота на професійній сцені.

Але Дархан Дайирбек не полишив мрію грати на театральній сцені і 1988 року вступив на навчання до АГТХІ, який сьогодні відомий як Казахстанська національна академія мистецтв. Тут він вивчав майстерність перевтілення до 1994 року.

Після закінчення вишу Нурлан Жакупбаєв привів Дархана та інших талановитих хлопців з його групи до театру ім. Мусрепова, де показав випускників режисерові Райимбеку Сейтметову. Так колишній студент потрапив у ТЮГ.

У 2000 році Дархан Дайирбек на деякий час йшов з театру, щоб працювати в естрадному театрі «Тесік а пай». Він із трупою багато виступав, їздив на гастролі, але пізніше знову повернувся в рідний ТЮГ.

Харизма, талант, добродушність і оптимізм допомогли молодому акторові завоювати любов глядачів і повагу колег. Дархан Дайирбек помер, і весь колектив алматинського ТЮГу, акторський склад і керівництво театру сумують. Колеги відгукуються про нього як про веселу, добру, щиру людину, яка була відповідальним співробітником, з теплотою ставилася до оточуючих і могла чудово перевтілитися в будь-якого театрального персонажа.

Акторський талант Дархана помітили кінематографісти, і 2014 року на великих екранах запалилася нова зірка — Дархан Дайирбек. Автобіографія артиста сьогодні недоступна глядачам, але деякі факти можна дізнатися в інтерв’ю актора.

Дархан Дайирбек, причина смерті якого наразі достовірно невідома, помер 07.07.2020 року. Колеги виконавця повідомили, що актор відчував труднощі з диханням і перебував у палаті реанімації. Чи був хворий Дархан на коронавірус? Наразі офіційних заяв зроблено не було.

Дархан Дайирбек: кар’єра

Практично все своє професійне життя актор провів в алматинському ТЮГу. Дархан щиро любив цей видатний театр. Навіть після відходу в естраду Дархан Дайирбек (скільки років тривала перерва в його театральній кар’єрі в ТЮГу, достовірно зараз невідомо) не міг вгамувати творчого пориву і стати театральним актором. Він залишив кар’єру артиста і знову повернувся до роботи в театрі ім. Мусрепова. Мусрепова.

За цей період актор зіграв безліч ролей. Він настільки перевтілювався в персонажа, що юним і дорослим глядачам не завжди вдавалося впізнати актора під гримом. Глядачі назавжди запам’ятають персонажів, яких побачили у виконанні Дархана Дайирбека.

Талановиту гру актора не могли не помітити творці кінофільмів і серіалів.

У 2014 році на екрани вийшла вітчизняна кінострічка за участю Дархана Дайирбека — «Пограбування по-казахськи» режисера Каїржана Оринбекова. У комедійному бойовику актор перевтілився в героя другого плану Ералі Жуматаєва.

Ось найвідоміші серіали та кінофільми, де зіграв Дархан Дайирбек:

  • «Холостяк» (2014);
  • «Келінка Сабіна 2» (2016);
  • «Наречений на 5 днів» (2018);
  • «Акім» (2019);
  • «Досьє тамади» (2019).

Справжня популярність прийшла до актора після виконання головної ролі в картині «Досьє тамади». Останньою роботою казахстанця в кіноіндустрії стала роль у кінострічці режисера Нуртаса Адамбаєва «Акім», де актор зіграв одну з головних ролей

Дархан Дайирбек, фільми якого ще довгий час тішитимуть глядачів, пішов із життя в період, коли акторська кар’єра злетіла на вершину кінематографічного Олімпу.

Редакція висловлює щирі співчуття рідним Дархана Дайирбека і сумує про його передчасну трагічну загибель.

close