Jah Khalib: біографія, творчість виконавця

Серед знаменитостей Казахстану є співаки різних жанрів, і хіп-хоп не виняток. Тут серед наших земляків перше місце за Бахтіяром Мамедовим, який відомий під псевдонімом Jah Khalib. Його життя можна описати фразою — «Через терни до зірок». Хочете знати більше? Читайте біографію Jah Khalib.

Jah Khalib: біографія співака

Народився Бахтіяр в Алмати 29 вересня 1993 року. Батьки назвали хлопчика Бахтіяр, що означає — ‘щасливий’. Однак, як відомо, щастя в житті не дістається просто так, і Баха, як він сам себе називає, зрозумів це рано.

Сім’ї довелося несолодко. До вісімнадцяти років Бахтіяр жив із батьками в старій хатинці його дідуся. Провівши юність не в багатстві та розкоші, хлопець зрозумів: хочеш домогтися більшого — вчися і працюй:

Джа Халіб: освіта

Родичі з дитинства прищепили хлопчикові любов до музики. Мама грала на піаніно, а її два брати — на кларнеті та баяні. Крім музичного оточення, стимулом розвитку творчих здібностей Бахі стали часті відвідування ним джазових і симфонічних концертів.

Звісно, хлопця відправили до музичної школи, де він освоїв саксофон і фортепіано. Він намагався бути старанним учнем, але не завжди виходило. Так, Jah Khalib, пісні якого сьогодні набули величезної популярності, вивчав музичну грамоту, літературу, навчався співу без слів, але без великого ентузіазму.

Вищу освіту Бахтіяр Мамедов здобув на факультеті менеджменту і музикознавства Казахської національної консерваторії імені Курмангази в Алмати. Тут і зрозумів, до чого прагнути. Jah Khalib каже: «Моя головна — мета дарувати людям емоції музикою».

У тринадцять років, уже маючи достатні знання в музиці, підробляв у студії, а з шістнадцяти — поєднував кілька таких робіт. Його основним завданням було вирівнювання вокалу. Також він самостійно писав біти і продавав їх в інтернеті. Це дало йому змогу заробити перші гроші та допомогти родині.

Захоплення репом і перша популярність

У шість років Бахтіяр захопився речитативом і музикою хлопців із гетто. Його старший брат приносив додому збірки таких виконавців, як DMX, Swizz Beatz і Onyx. Їхні пісні захопили хлопчика, як виявилося, на все життя.

Починалося все як пустощі. Хлопчаки взяли мікрофон від караоке і почали читати тексти. Згадуючи свій перший трек «Витрати», Баха сміється: «Шестирічний гангстер — це кумедно».

Пізніше Jah Khalib познайомився з творчістю російських виконавців — гуртами «Каста» і «Многоточие». Пройшовши школу аранжувальника і звукорежисера, Халіб (пісні на той час він уже хотів співати для широкої аудиторії) поступово сформував власну команду. Виконував композиції в жанрі хіп-хоп і реп, працював із російськими та казахстанськими зірками як музичний продюсер і бітмейкер.

Широка популярність до Бахтіяра прийшла після виходу пісні «SnD» — «Все, що ми любимо — секс, наркотики». Композиція наробила багато галасу. Злі язики одразу ж звинуватили Баху в пропаганді розгульного способу життя і морального розкладання. Однак істинний сенс пісні якраз засуджує подібні речі.

Уперше в ротацію на радіо композиція Jah Khalib потрапила 2013 року. Прозвучав трек під назвою «Давай улетим далеко». Ця подія — серйозний прорив і заявка на велике майбутнє співака.

Сьогодні артист популярний не тільки в рідному Казахстані, а й далеко за його межами. Джа Халіб, пісні якого стали популярними, а одна з них виборола 2018 року «Золотий грамофон» (пісня «Медина»), за останні роки випустив альбоми:

 • «Вихід у світ» (2019);
 • «Баха і Дмитро Карантино» (2020);
 • ЕР «911» (2020).

Треки виконавця присвячені стосункам, коханню. Вони здобули величезну популярність у слухачів. На сьогодні композицію, яку співає Jah Khalib «Джадуа» (альбом «Выход в свет»), на YouTube подивилися понад 10 млн разів.

Пісня настільки сподобалася публіці, що в коментарях до прем’єри треку виконавця називають сучасним Абаєм Кунанбаєвим. Цікаво, що у двох композиціях Jah Khalib (новий альбом «911») виконує приспіви англійською мовою.

Пісні Jah Khalib

Khalib пише пісні для звичайних людей зрозуміло, простими словами. У його текстах відображені життєві історії, з якими стикався практично кожен хлопець. Бахтіяр Мамедов пропускає через себе епізоди реального життя, видаючи чіпляючу риму.

Згадуючи труднощі, які йому довелося подолати, щоб стати тим, хто він є зараз, Баха написав композицію «Иду вслепую на свет». Ця пісня про подолання випробувань, які загартували характер артиста.

Мамедов написав один із найзнаменитіших треків «Если чë, я Баха» з нагоди весілля друга. Той звернувся до виконавця з проханням описати в тексті його знайомство з дружиною. У першій версії головна фраза звучала: «Если чë, я сингл». Мінусовку Jah придумав лише за десять хвилин.

Згодом ця пісня підірвала інтернет і довго трималася в першій лінії чартів музичних каналів. Так само Бахтіяр назвав свій альбом 2016 року, який за кілька місяців розійшовся накладом у десять тисяч примірників і отримав статус платинового.

У травні 2017-го на YouTube Халіб опублікував кліп на пісню «Лейла». Романтична композиція, як і інші, припала до душі публіці. На даний момент відео зібрало понад 63 млн переглядів.

У репертуарі Мамедова є пісні, в яких він розповідає про себе. У композиції «Ты для меня» Бахтіяр оповідає про перше кохання та емоції, які ніяк не покидають його серце. Пісню «Мама» він виконує вкрай рідко, оскільки це занадто особистий текст.

У 2017-му Бахтіяр випустив композицію «Мамасіта», яку на сьогодні на YouTube подивилися понад 22 млн разів.

Вийшло вісім альбомів:

 • «KHALIBanija Dushi» (2015) — 8 композицій.
 • «Джазовий Грув» (2016) — 9 треків.
 • «Все, що ми любимо» (2016) — 10 пісень.
 • «Якщо чë, я Баха» (2016) — 18 синглів.
 • «E.G.O.» (2018) — 13 композицій.
 • «Вихід у світ» (2019) — 14 треків;
 • «Баха і Дмитро Тарантіно» (2020) — 7 синглів;
 • «911» (2020) — 3 пісні.

Джа Халіб, біографія якого є прикладом працьовитості та поваги до слухачів, домагається гармонії тексту композиції та її музичного супроводу. До запису альбомів Мамедов підходить ґрунтовно. Головне для нього — це якість. Після роботи в студії збірка безліч разів прослуховується, правиться, проводяться експерименти. Тільки після цього він потрапляє в онлайн-магазини. У середньому на підготовку одного альбому йде від шести до дванадцяти місяців.

Бахтіяр Мамедов — гідний представник казахстанського шоу-бізнесу. Він і сьогодні залишається звичайним казахстанським хлопцем, для якого головна складова життя — музична творчість. У текстах Бахі відчувається розуміння проблем і переживань людей.

Редакція бажає талановитому казахстанцю творчих успіхів і сподівається незабаром почути нові цікаві роботи виконавця.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

close