Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Собаки-компаньйони-це група порід, які регулярно живуть поруч з людиною і не виконують робочих функцій. Вони не охороняють, не ведуть полювання і не рятують потопаючих. Це вихованці для легкого дозвілля, друзі, партнери по ранкових пробіжок або прогулянок. Такі собаки дуже популярні у міських жителів, сімей з дітьми, літніх і самотніх людей.

Собаки-компаньйони для житлової площі

Для міського житла не потрібно занадто спеціальна порода з здібностями сторожа або мисливця. Пес повинен бути просто другом, на сьогоднішній день це важливіше, ніж приносити здобич або захищати господаря. Хоча певні варіанти поєднують в собі компанійські якості і спеціальні. Щоб порода вважалася компаньйоном, потрібні наступні характеристики:

 • шерсть не вимагає догляду;
 • доглядати за собакою зможе будь-який член сім’ї;
 • необхідні навантаження збігаються з можливостями власника;
 • характер пса помірний, в ньому немає агресії до людей і тварин.

Такого вихованця легко тримати в квартирі, залишити з дитиною або літньою людиною. Компаньйон знайде спільну мову з усіма домочадцями. Якщо володар любить вранці бігати на спортмайданчику, то вихованця вибирають енергійного, рухомого. Для ледачого домосіда і порода підійде дуже маленька, любитель лежати на дивані.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Компаньйони сильно відрізняються за своїм виглядом. Серед подібних порід собак є великі, дуже маленькі, з різною довжиною шерсті і екстер’єром.

Невеликі породи

Це собаки-компаньйони комфортні для життя в квартирі. Розмір, охайність, відсутність поганого запаху — важливі переваги більшості маленьких особин. Однак у них є власні мінуси: слабке здоров’я, іноді спеціальний догляд.

Одна з найдрібніших порід. Характерна риса:

 • веселий характер;
 • активність;
 • самовідданість.

Агресію компаньйон проявляє дуже і дуже рідко і виключно до незнайомих людей. Шерсть коротка, не має нестандартного запаху. Максимальна маса — 3 кг.зростання стандартом породи не знайдений, але суки вище псів. Форма тіла собаки-квадратна. Голова зі стоячими вухами, які піднімаються вже до трьох місяців. Забарвлення шерсті дозволяється:

 • чорний з одним відтінком і з білими мітками;
 • шоколадний;
 • соболиний;
 • тигровий;
 • Темний з підпалинами.

Найголовніша перевага цієї породи-не потрібні фізнагрузкі. Чихуахуа досить побігати по квартирі, зіграти з дітьми, а для туалету чихуахуа легко освоюють лоток. Це дуже зручно для тих, хто багато працює і пізно приходить додому. Про інші плюси породи читайте тут.

Маленькі пухнасті песики з рудими хвостами кільцем популярні в якості компаньйонів.

 • яскраво виражений перехід від чола до морди;
 • лоб широкий, ніс гострий;
 • вуха трикутні, стоячі;
 • розкосі очі роблять шпіца схожим на лисицю;
 • забарвлення: яскраво-червоний, соболиний, Помаранчевий, Білий.

Померанець-собака активна, легко знаходить спільну мову з незнайомими людьми, не проявляє агресії. Вихованці кмітливі, виховані, легко дресируються.

Ця порода не пристосована до самотності і життя без будь-чиєї допомоги. Компаньйон сильно прив’язується до господаря і всім членам його сім’ї. Собака відноситься до безшерстих особин, проте є і пухова різновид породи. Хороший зростання-28-33 см.вихованець стандартно худий і має довгі і тонкі кінцівки. Вуха-стоячі, мигдалеподібні. У безшерстих особин є завитки вовни на лапах, лобі, а ще на кінці хвоста. Собака виглядає симпатично і розчулює.

Основні характерні риси тварини:

 • рухливість і цікавість;
 • дружелюбність до всіх домочадцям і вихованцям;
 • легко дресируються і вчать смішні трюки.

Але порода товариська і вимагає уваги, тому якщо все в родині з’являються тільки пізніми вечорами — вихованець сильно занервує і погризе меблі або тапки.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Собака може ставати вкрай агресивною до чужих людей, тим більше, якщо відчує небезпеку.

Карликовий пінчер користується великою популярністю у шанувальників маленьких порід. Параметри допустимого зростання строго обумовлені в стандарті — 25-30 см.Вага-до шести кілограм. Цей невеликий песик має компактне статура, розвинену мускулатуру, похилу спину з виступаючою холкою. Трикутні прямостоячі вуха надають вихованцеві компаньйону агресивний вигляд.

Пінчер відмінно ладнає з людьми і тваринами, відрізняється невтомністю, допитливістю. Сидіти регулярно вдома така собака не зможе.

Звичайна порода компаньйонів. За розмірами відноситься до маленьких, вага до двох кілограм, зріст — 23 см в холці. Існують довго — і короткошерсті представники. Хвіст купірується в багатьох випадках, але стандарт породи допускає і натуральний.

 • вуха стоячі, трикутні;
 • груди округла, глибока;
 • кінцівки стрункі, прямі;
 • шия високо поставлена з красивим вигином.

Собака виглядає енергійною і невтомною. Вона здогадлива і розумна, як такої відсутня ворожість. Проявляє, як і належить компаньйону, дружелюбність до людей і тварин.

Порода забавних вихованців малого розміру з допитливими мордочками. Статура компактна, м’язиста. Шия коротка, очі рельєфні, хвіст кільцем притиснутий до корпусу. Забарвлення собаки дуже часто абрикосовий або сіро-сріблястий.

Характерні риси компаньйона-мопса:

 • товариський;
 • дружелюбний;
 • пустотливий;
 • з радістю рухається, при цьому не буде відмовлятися і на дивані полежати;
 • терплячий по відношенню до дітей.

Мопси не визнають кішок, можуть захистити господаря в аварійній ситуації.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Представників цієї породи легко побачити у всіх містах. Зовнішність яскрава, характер доброзичливий.

Опис стандартно:

 • голова невелика, мордочка усереднених розмірів;
 • очі маленькі;
 • вуха стоячі, у формі літери V;
 • кінцівки прямі, проте через шерсть не помітні;
 • хвіст купірується частково, поставлений вище рівня спини.

Характер рухливий, інтелект розвинений. Такі пси здатні на різні витівки і хитрості. Вони швидко прив’язуються до сім’ї, завжди готові на гру з дітьми.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Якщо залишити йорка на самоті надовго, то він може розгромити квартиру з чистої цікавості.

Ця порода виведена в Шотландії. Середній розмір в холці стандартно 25-29 см.Песик дуже маленький, але міцний по статурі. Забарвлення допустимо тільки білий. Всі інші екземпляри до чистопородних не належать. Хвіст не купірується, середній по довжині, без різних загинів. Кінцівки у собаки прямі і короткі.

Порода підходить сім’ям, які люблять відпочивати на чистому повітрі. Тер’єр з радістю з’їздить з господарем на дачу або на Пікнічок, відмінно себе почуває в лісовій глушині і на довгих прогулянках.

Батьківщина даного виду-Тибет. Важить песик всього 6 кг, тулуб подовжений, голова округла, а перехід від лобової частини раптовий.

Насичений вовняний покрив надає такому компаньйону особливу розкішність, про те, яку зачіску зробити собаці читайте тут. Собаки відрізняються дружелюбністю, а ще наївністю. Тому охоронця і сторожа з ши-тцу не виходить. Ши-тцу легко навчається, здатна покращувати настрій, підійде для сімей з дітьми молодшого шкільного віку.

Середній

Прекрасними собаками-компаньйонами для житлової площі не завжди стають вихованці невеликих розмірів. Вибирають і великих псів, які ведуть з господарем рухливий життєвий образ, можуть витримати великі навантаження.

Шикарний аристократичний вид плямистого пса відомий всім. Це традиційна собака-компаньйон, створена для проживання в квартирі. Ідеально складена порода відрізняється витривалістю і кмітливістю.

Зростання стандартно близько 60 см.для сук — 59 см. далматинці сприйнятливі і добрі до оточуючих, однак при цьому зберігають свою гідність. Такі собаки підходять в якості компаньйона для дружної, комунікабельної, активної сім’ї. Вони не переносять грубого поводження і фізичного покарання.

Якщо ви хочете завести далматинця, прочитайте статтю: Правила вибору цуценят

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Чудова нянька, яка пограє з дітьми різного віку. Нерідко власне дитина в сім’ї стає господарем бігля-компаньйона. Собака відрізняється добрим характером, однак при цьому вимагає багато руху. Якщо в сім’ї немає малюків, то з нею доведеться гуляти довго і часто.

 • зростання 33-40 см;
 • Довга потужна голова без різних складочок;
 • висячі вуха округленої форми;
 • міцний тулуб, м’язисті прямі лапи;
 • рухливий хвіст без вигинів.

Найпопулярніший забарвлення-комбінування плям чорних, рудих і білих. Якщо більше світлого — » блискучий», на спині пляма темного кольору-чепрачний.

Якщо порівнювати з іншими компаньйонами, у бігля є один мінус — ця собака погано уживається з домашніми вихованцями, оскільки в ній спрацьовують мисливські інстинкти.

Ця собака-хороший варіант для квартири в місті, власного будинку, будь-якої сім’ї і самотніх людей. Особини віддають перевагу активному життєвому образу, тому не підійдуть для господарів у віці і тих, хто регулярно на роботі. Якщо Шелті залишити на самоті, то собака здатна зруйнувати власними іграми півквартири.

Декоративна порода зустрічається з високою кількістю варіантів забарвлень. Хороший зростання для псів — 37 см, а сук — 35,5 см.Голова подовжена, у вигляді клина. Вуха напівстоячі, очі-мигдалеподібні. Особливо шикарно виглядають розкішна шерсть, комір і грива вихованця. Відсутня шуба виключно на морді.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Порода усереднених розмірів із зовнішністю воїна, але характером цуценя. Собаки зовні виглядають максимально красиво: міцні, м’язисті, невеликі. Забарвлення може бути рудий або тигровий, але на морді обов’язково темна маска. Статура стандартно квадратне, живіт плоский.

Така тварина підійде для сімей з дітьми. В характері боксера генетично закладено захищати слабких. Пес ніколи не образить дитину за гру, Навіть коли дитина заподіяла йому біль.

Якщо з дитячих часів дозволяти боксеру часто висловлювати силу, то він виросте агресивним.

Порода має два види: короткошерстий і Жорсткошерстий. Зростання не вище 39 см в холці. Вага до восьми кілограм. Опис породи: клиноподібна голова, маленькі трикутні вуха. Корпус квадратний, шия довга. Хвіст купірований на ?, стоїть вертикально вгору.

Собака цієї породи підійде для рухливих людей. Вона справжній клубок енергії. У сім’ї вимагає наявності лідера, оскільки буде коритися тільки «ватажку». Мінусів фокстер’єра-частий гавкіт.

Компактна, низенька собака усереднених розмірів. Вага не буде більше 15 кг, Висота в холці — 40 см.коли кокери тільки з’явилися на території Англії на виставках, їх називали польовий спанієль або веселий кокер. Це ім’я абсолютно відповідає характеру песика. Вони веселі, рухаються і завжди готові зіграти. Підійдуть для сімей з дітьми, людей у віці.

Лапи м’язисті, покриті шерстю. Кокери незлопам’ятні собаки і вже через 30 хвилин після покарання за пустощі забувають про подію. Вони невтомні в прогулянках, люблять побігати.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Колишні представники пастуших вихованців середнього зросту і невеликого складання тіла. Вага самця буде приблизно 15 кг, а розмір в холці — 30 см.

 • широкі груди;
 • пряма спина;
 • довгий хвіст;
 • забарвлення всіляке, не дозволяється домінування білого кольору.

Вельш-коргі з симпатією ставиться до оточуючих, уживається з дітьми і домашніми тваринами. Пес кмітливий, володіє високим інтелектом, легко піддається дресируванню.

При грі коргі може покусувати дитину за ноги, тому така собака краще підійде для сімей з більш дорослими малюками.

Середній за розмірами шнауцер може стати компаньйоном для господарів, які люблять активний відпочинок і сімейні свята. До дітей така особина відноситься сприятливо, але може встановити межі, наприклад, не допустить до власного місця. Такі собаки співіснують з родичами, але переносять погано інших вихованців проживають в будинку.

 • голова Довга з формою притупленого клина;
 • вуха напівстоячі;
 • тулуб квадратний;
 • спина витривала, поперек коротка;
 • хвіст шаблеподібний;
 • вовняний покрив грубий з прямим остьовим волосом;
 • допустимі забарвлення-чорний, перець з сіллю.

Таку собаку потрібно починати виховувати з молодого віку, щоб вона вела себе дисципліновано.

Ще один компаньйон середніх розмірів. Висота в холці не буде більше 39 см, а вага — 10 кг.Порода спочатку виводилася, як норна собака. Зараз застосовується в якості компаньйона для душі.

Голова у цієї породи форми квадрата, вуха трикутні зі зламом. У спокійному стані звисають до позначки очей. Шия витривала, стає ширше до плечей.

Собака не зможе підійти для домосіда, це виключно реактивне тварина, якому завжди необхідний рух. Компаньйон завжди супроводить власника на довгій велосипедній прогулянці або в лісовому поході.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Дорослі

Великі собаки частіше застосовуються в якості сторожів або охоронців, однак існує кілька порід, які добре підходять як компаньйони.

Для дитини ця собака-один з відповідних варіантів. Порода виглядає ефектно, а тому завжди кидається в очі. Голова широка, тіло довге і потужне. Така особина володіє розвиненою мускулатурою. Вуха висячі, розміщені трохи ззаду. Основні забарвлення: чорний, палевий, кремовий, коричневий. Всі відтінки однотонні, плямистих лабрадорів бракують.

Характерні риси цієї собаки:

 • урівноваженість;
 • кмітливість;
 • доброта;
 • лояльність.

Особливість породи-тривале дорослішання. Ця собака не переносить самотності, якщо не приділяти їй уваги, починає голосно гавкати.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Часто для компанії і дружби заводять схожу породу — золотистого ретривера. Вона відрізняється довгою шерстю і відтінком забарвлення, за що і стала називатися.

Спочатку виведена як пастуша порода собак, але протягом певного часу перетворилася в простого компаньйона. Розмір в холці-до 65 см.

Опис шотландської вівчарки:

 • суха, звужена голова клиноподібної форми;
 • перехід від чола до морди виражений погано;
 • очі мигдалеподібні, посаджені косо;
 • розкішна шерсть, з коміром і пишними очосами.

Особливо достатньо сказати про характер цієї породи. Ці собаки піддаються дресируванню, люблять всіх домочадців, грають з дітьми. Вони люблять наслідувати людей, а тому легко приносять газети, тапки, навіть продукти з магазину.

Коллі повинні в будь-який момент вчитися і кожен раз бути в русі. Це закладено в її пастуших генах. Для флегматичного людини або літньої сім’ї такий компаньйон не підійде.

Декоративна, але велика за розмірами собака. Висота в холці у певних екземплярів може досягати 85 см.складена особина ідеально, має надійну мускулатуру, пряму спину, значну за розмірами голову. Відразу привертають увагу розумні, виразні очі. Шия довга, суха, сильна. Забарвлення дуже різноманітний. Німецький дог стандартно має один з наступних відтінків:

 • чорний;
 • плямистий (мармуровий окрас);
 • палевий;
 • тигровий;
 • блакитний.

Кінцівки розміщені паралельно один до одного і закінчуються ущільненим грудкою пальців. Перевага породи-немає запаху псини.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Собака велика, але ніжна і слухняна. Підходить для великого сімейства, але господарем вибирає конкретну людину, оскільки дог звик коритися лідерам. Проявляє впертість.

Один недолік-через розміри такі собаки живуть менше, ніж інші породисті особини.

Після фільму «Хатіко», ця порода завоювала повсюдну популярність. Весь світ співпереживав відданому собаці, який власному власникові став справжнім компаньйоном.

 • голова затуплена, має трикутну форму;
 • вуха маленькі за розмірами, стоячі, на кінчиках заокруглення;
 • потужна і коротка шия;
 • хвіст великий, кільцем, закинуть на спину.

Забарвлення допускаються різні, але обов’язково з чітким малюнком, без розмитості.

За характером така собака вважається ідеальним компаньйон для сім’ї. Вона невимоглива в догляді, підійде для утримання в квартирі, власному будинку, слухняна, з радістю грає з дітьми. Такий вихованець вимагає великих прогулянок, на яких не вступає в конфлікти з оточуючими і тваринами.

Велика собака. Голова пропорційного розміру, з довгим черепом. Хвіст піднятий високо, шаблевидної форми. Тулуб квадратний, кінцівки прямі. Окрас — чепрачний.

Це дуже позитивні вихованці, завжди енергійні і грайливі. З радістю возяться з дітьми, дозволяють їм всілякі витівки. Комфортні для утримання в квартирі. Ерделі чудово переносять самотність.

Компаньйон-гігант, добрий, м’який і дуже доброзичливий. Вихованець цієї породи не дасть можливість собі агресії ні в якому вигляді. Виключно при справжній небезпеці власнику, він буде захищати власника самовіддано і безстрашно. Однак при цьому прекрасно уживається з усіма домашніми тваринами і відмінно ладнає з дітьми. Дитина може спати, їздити, грати на кошлатому одного — сенбернар не проявить невдоволення навіть в невеликому ступені.

Ці собаки раніше були рятувальниками, тому розумні, терплячі, можуть самі приймати рішення в будь-яких ситуаціях. Вони знайдуть дорогу додому з далеких відстаней і не здатні загубитися.

Не можна дозволяти цуценяті-сенбернару лягати на хазяйську ліжко, в іншому випадку дорослого пса потім відучити від цього буде неможливо.

Не можна дозволяти цуценяті-сенбернару лягати на хазяйську ліжко, в іншому випадку дорослого пса потім відучити від цього буде неможливо.

Великий, але дуже добрий вихованець. Чи не підійде для утримання на ланцюгу, оскільки залежить від спілкування з людиною. Уживається у великих і дружних сім’ях, підійде для ігор з дітьми.

Зовні-це велике за розмірами, важке тварина з міцним кістяком. Вуха широкі, висячі з високою посадкою. Голова форми квадрата з вираженими м’язами в скроневій частині. Шия коротка, в області горла 2 складочки.

Ворожість по відношенню до людей вважається дискваліфікуючим пороком для виставкового мастифа. Пес ніколи не повинен впадати в паніку.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Собака не любить залишатися на самоті, а для друзів приймає всіх вихованців проживають в будинку. Відмінно ладнає з кішками і навіть з маленькими кошенятами. Цей компаньйон обережний при грі з дітьми.

Ще одна кінозірка, відома широкій публіці за кінофільмом»Тернер і Хуч». Рухливий, енергійний, активний собака.

Стандартно тварина має бути з великою головою, безліччю чітко окреслених складочок на морді. Вуха звисають вперед, мають загнуті краї. Кінцівки рівні, міцні. Хвіст серповидний.

Забарвлення руде з різними відтінками.

До всіх домочадцям така собака проявляє доброзичливе ставлення. У разі небезпеки буде битися на смерть. Грати з дітьми собака любить, проте через розміри здатна ненавмисно заподіяти шкоду. Прекрасно уживається з усіма тваринами.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Бордоський дог може напасти, відчувши запах алкоголю.

Породи для людей у віці

Для подібного власника собака складно вихованець, а справжній член сім’ї. Компанійські породи, які підійдуть для власника у віці, відповідають таким вимогам:

 1. Малі габарити. За габаритними псами складно доглядати і утримати на повідку, якщо вихованець вирішить вирватися. Підходящим варіантом вважається та собачка, яку людина зможе дуже легко взяти на руки.
 2. Приємний помірний характер. Занадто активні породи собак не підійдуть, але ідеально, якщо вихованець все ж буде веселим.
 3. Звичайний догляд. У літньої людини не завжди вистачить сил на постійне розчісування, складні дії з шерстю, вухами і зубами вихованця. Краще підбирати невимогливого компаньйона.
 4. Міцне здоров’я. У маленьких порід зустрічаються проблеми, які пов’язані з будовою тіла, не всі люди у віці можуть доглядати за подібними вихованцями.

Собака портативного розміру виведена власне як компаньйон. Це маленькі, пухнасті песики, яких просто хочеться потискати і обійняти. Плюшева іграшка в живому вигляді.

 • широкий череп;
 • коротенька перенісся;
 • очі великі і круглі;
 • вуха невеликі, звисають на хрящах;
 • хвіст бубликом, покритий довгою шерстю.

Собаки-компаньйони 30 кращих порід для квартири з фото - Ветеринар

Характер японського хіна:

 • доброзичливість і врівноваженість;
 • любить тишу, але потребує контакту;
 • вихованці цієї породи грайливі в міру;
 • не шумлять;
 • прекрасно співіснують з іншими тваринами.

Для літньої людини така собака-чудовий варіант, оскільки Хін не буде шуміти. Якщо є настрій зіграти або гуляти компаньйон з радістю приєднається. Про особливості догляду за породою читайте тут.

Це декоративна і розумна собака має 3 різновиди, які відрізняються за розмірами. У вихованця презентабельна зовнішність, живий погляд і добрий характер. Про характер інших декоративних порід можна прочитати в сьогоднішній статті.

Вушні раковини закругленою форми, довгі. Спина пряма, живіт плоский. Кінцівки міцні, лапи склепінчасті, невеликі. Чим менше за розмірами пудель, тим елегантніше у нього кістяк. Компаньйоном для господарів у віці частіше стає дуже маленька порода.

За характером це веселі, розумні, віддані пси, вірні сім’ї, які бажають регулярно комусь догодити. Дресируванню піддаються легко.

Для літньої людини зручно, що пудель не линяє і не має поганого запаху. Але постійна стрижка йому все ж потрібна.

Ці комічні собачки-компаньйони маленького розміру більше схожі на мавпочок. Але сміховинний вигляд абсолютно не всі переваги вихованця. Порода підійде для активних людей у віці, яким не лінь виконувати щоденні прогулянки. Песик відрізняється рухливістю і енергійним характером. Стандартно чистопородна особина має наступні показники екстер’єру:

 • округла, великих розмірів голова, з різким переходом від перенісся до морди;
 • вуха піднімають на хрящах, округлені кінці звисають;
 • очі виразні, трохи рельєфні, розставлені широко;
 • спина пряма;
 • хвіст тримається вище рівня крупа, але не загинається.

Забарвлення у гріффонов рудий, різних відтінків. Допускаються маленькі вставки чорних волосків на бороді. За характером песики сором’язливі, віддані одному власнику, не виносять самотності. Вони допитливі. Підходять малодосвідченим власникам, які раніше не розводили собак і не особливо вміють доглядати за вихованцем.

Якщо доводиться часто міняти місце проживання, то гріффона краще не заводити. Ці собаки переносять погано переїзд, він для них вважається сильним стресом.

Собака-компаньйон в століття глобального переселення з приватних будівель в квартири, стає все більш популярна. За великим рахунком, будь-яку породу виховують в компаньйона з дитячих часів, але щоб це зробити потрібен час. Різновиди собак дають возморжность підібрати собі вихованця з необхідними якостями для сім’ї в якій є діти або літніми людьми. При цьому розмір собаки не має значення.

Фото і відеоогляд

Найпоширеніші різновиди собак-компаньйонів різного розміру представлені в фото і відеогалереї. Але під час вибору породи важливо звернути власну увагу на зовнішність, і на особливості характеру майбутнього вихованця. Тоді рішення буде точним і розумним.

close