Цироз печінки у тварин

Цироз печінки (Cirrhosis hepatis ) – хронічне захворювання, що відрізняється зміною в структурі і функціонуванні печінки. Патологія супроводжується заміщенням клітин паренхіми сполучнотканинними елементами. Оскільки гепатоцити мають найвищі відновлювальні здібності, то процес відновлення і заміщення відбувається регулярно.

Схильні до захворювання багато домашні і сільськогосподарські тварини. Особливо часто патологія оформляється на великих промислових комплексах з високою технологією.

Етіологія

Встановлено той момент, що первинні цирози розвиваються при довгій недостатності Віт В6в раціоні тварин.

При регулярному згодовуванні тваринам кормів заготовлених в лісових і болотистих місцях, з не досліджених грунтів на наявність важких металів. Згодовування кормів з наявністю мікотоксинів, навіть при відсутності грибів-продуцентів, також призводить до цирозу печінки.

Використання карбаміду, при невірно вирахуваною дозі, з дуже довгим періодом і порушеннями в правилах згодовування вважається однією з причин захворювання.

Інфекційні (бешиха свиней, сальмонельоз, туберкульоз) та інвазійні (цистицеркоз, дикроцелліоз, фасциоллез) захворювання призводять до вторинного цирозу печінки.

Основою масових цирозів може бути ненормоване згодовування тваринам продуктів технічної переробки сировини на основі рослинності, визнаних в якості кормів (барда, пивна дробина, брага, патока, жом). До захворювання призводять не стільки продукти переробки, скільки ті речовини, завдяки яким виробничники намагаються провести консервацію продукту і обробляють напівфабрикат у виробничому процесі.

Симптом

Захворювання не носить гострого або швидкого характеру. Потроху накопичуючись в організмі і акумулюючись клітинами печінки, токсичні речовини плавно впливають на печінкову тканину.

Поступове зниження апетиту іноді може повертатися до норми. Гноблення і втрати продуктивності на перший час не помічається. З появою процесу, спочатку проходять реєстрацію коліки у коней, тимпанії у великої худоби і овець. У свиней розвиваються ознаки гастроентеритів зі зміною запору і проносу.

З появою процесу тварини стають пригнобленими, апетит знижений або відсутній. Дуже часто помічається апатичність і байдужість до подій. Тварина може стояти годинами, упершись головою в стінку.

При клінічному дослідженні можна виявити крововиливи на кон’юнктиві і помітних слизових оболонках, також на шкірних покривах не несуть волосяний покрив.

Частою ознакою цирозу вважається асцит. Черевна порожнина наповнюється рідиною і стає асиметричною.

Розростання сполучної тканини з заміщенням клітин печінки призводить до збільшення обсягу органу. Дуже легко вдається виявити збільшення у правого підребер’я у великих тварин, а у м’ясоїдних і свиней збільшення може займати і у лівого підребер’я.

Атрофічний цироз супроводжується зменшенням печінки в розмірах, а транссудат в порожнині живота накопичується регулярно.

Згодом виявляється пожовтіння слизових, а часом і серозних оболонок.

Діагноз

Діагностика грунтується на анамнестичних даних, результатах клінічного дослідження і лабораторних аналізах.

Дослідження крові показують зниження альбумінів, збільшення глобулінів і прямого білірубіну. При дослідженні сечі визначають збільшення уробіліну.

При можливості проводять біопсію печінки.

Диференціальний діагноз повинен прибрати гепатит, холангіт, гепатоз, гемолітичну анемію, Онкологічні захворювання печінки, а ще хронічний фібринозний панкреатит.

Лікування

Терапевтичні заходи не ефективні. Тваринам переглядають раціон годівлі, в строну збалансованості і змісту в ньому доброякісних, легкозасвоюваних кормів. Виключають з кормових раціонів продукти технічної переробки.

Якщо встановлений асцит, проводять пункцію з витяганням рідини.

Призначення гепатопротектерів» Апі-сан гепато джек», Силібор та інших носять профілактичний характер. Для лікування дані препарати показані, але курс повинен триває протягом 3-4 місяців.

Для підтримування серцевої діяльності використовують камфору, кордіамін. Призначаються вітамінні препарати групи В, а ще А, Д, Е.

Профілактика

Основою профілактичних заходів вважається, виконання правил складання раціонів сільськогосподарських тварин, спираючись на вікових і видових особливостях.

Не можна допустити до згодовування тваринам заздалегідь не перевірені корми на вміст важких металів і отруйних речовин.

Вводити в раціон ненормовану кількість продуктів технічної переробки сировини на основі рослинності також протипоказано.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Токсокароз-зоонозне захворювання, викликане паразитуванням круглих черв’яків і відрізняється…

Саркома-новоутворення, яке відрізняється інфільтративним ростом клітин сполучної…

Фавус (парша) — захворювання грибкової природи, що відрізняється ураженнями покривів шкіри,…

Травми головного мозку-патологічний стан тварини, що проявилося в результаті механічних…

Лишай-збірне поняття хвороб зовнішнього покриву тіла тварини викликаного дуже і дуже маленькими…

Тепловий удар і сонячний-гострий розлад функцій центральної нервової системи в результаті…

Тонзиліт-процес запалення, що проходить в піднебінних мигдалинах, лімфоїдних утвореннях…

Туляремія-інфекційна хвороба бактеріальної природи. Захворюванню схильні сільськогосподарські…

Хоріоптоз-инвазионное захворювання викликається кліщами-кожеедамі роду Chorioptes. Захворювання…

Чума великої худоби-вірусне, високо контагіозне захворювання, що має гострий перебіг…

Блефарит-захворювання запального характеру зачіпає краї повік. Схильні до хвороби…

Синовіт-процес запалення проходить в синовіальній мембрані вистилає капсулу суглоба.…

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Найпопулярнішим симптомом хвороби печінки вважається жовтяниця. Досить часто печінку сильно…

Цироз печінки у кішок часто протікає без помітних симптомів, навіть не звертаючи уваги на розвиток хвороби,…

close