Лаперм

Лаперм - Ветеринар

Кішка породи лаперм вважається неповторним створінням, ці вихованці дуже привабливі. Чудові кішки і коти мають характерну ознаку — це їхня кучерява шерстка. Ця ознака і була закладена в основу назви породи: “лаперм” складається з 2-ух слів — “ла” і “перм”. “Ла” — це артикль із французької мови, “перм” — це англійське слово, має переклад — “перманентна завивка”.

Лаперм - Ветеринар

Історія походження

Про породу лаперм стало відомо тільки недавно. Існує поширена думка, що ці кішки змогли з’явитися через генетичне мутування, яке сталося в генотипі звичайного вихованця. В американському штаті Орегон на фермі, що знаходиться в Далласі, у 1982 р. у кішки Спіді, яка була безпородна, змогли народитися 6 дитинчат. П’ять кошенят були звичайними, вони були схожі один на одного, а в останнього кошеняти не було шерсті, були широко поставлені вушка, були присутні блакитні смуги на шкірі та завиті вібриси.

Господарі кішки Лінда і Річард Коел подумали, що останнє кошеня вважається слабким, і не зробили жодних висновків з приводу зовнішнього вигляду дитинчати. Кошеня росло, і щойно закінчився другий місяць, у дитинчати почала з’являтися ніжна і хвиляста шерсть. На третій місяць у кошеняти все тіло повністю обросло кучерявою шерсткою. Кошеня стало чарівним, йому дали назву — Керлі, це ім’я означало “кучерик”.

Коли Керлі виросла, вона змогла народити п’ятьох дитинчат, і вони всі мали хвилясту шерсть. Наступні 10 років вихованців вільно схрещували, і на світ змогли з’явитися кучеряві дитинчата, що мають як довгу, так і коротку шерстку. Господарі дивувалися такій породі, проте вони не вважали, що порода вважається новою. Коли вихованців, що мають незвичайну шерсть, стало дуже багато, господарі вирішили прийти в фелінологічну організацію і сказати про незвичайних кішок.

Провели дослідження цього виду, дослідники змогли з’ясувати, що кучерявий ген може бути переважаючим, і його можуть носити і коти, і кішки. Вихованця лаперм показали публіці тільки в 1992 р., коли проводилася виставка кішок у місті Портланд, що розміщене в штаті Орегон. Після чого дослідники стали розводити цих тварин. Щоб отримати дитинчат породи лаперм, були використані сіамські та менкські вихованці. Лише у 2008 році офіційно визнали породу лаперм, і тільки в нинішньому році породу змогла погодиться CFA.

Опис

Голова вихованця лаперм має трикутну форму, її кути м’яко закруглені. Мордочка має широкий вигляд, внизу — сильне і міцне підборіддя. Можна помітити круглі форми на подушечках вусів. Вібриси надто видовжені та гнучкі. На нижніх лініях очей є невелике заглиблення, яке йде до носа, це заглиблення можна помацати. До кінця носика весь профіль має прямий вигляд. Лоб лаперма має плоску форму.

Вуха мають середні або солідні розміри, їхня форма чашоподібна і широка. На внутрішній частині вушних раковин є невелике опушення. На кінчиках вух вихованця є пензлики.

У тварин породи лаперм широко розставлені очі, вони мають вигляд мигдаля і легкі нахили в бік основи вушок. Коли кішки насторожуються, їхні очі починають округлятися. Відтінок очей буває різним і не може корелювати з кольором шерстки.

У тварин колір ока може бути: блакитним, синім, зеленим, жовтим, мідним. Іноді два ока можуть мати різноманітні кольори.

Статура тварин лаперм буває середніх розмірів, кістковий скелет має середню товщину або буває трохи тонким. Якщо мати збалансовану статуру, то самці будуть дуже великих розмірів, ніж самки. Розмір може залежати від маси: вага кота зможе досягти близько 6 кілограмів, а в кішки вага буває до 5 кілограмів. Коти можуть бути трохи вищими за кішок.

Хвіст у тварин вважається пропорційним тілу і може добре звужуватися до кінчика. Лапи вихованців мають середню довжину, але передні лапи трохи коротші, ніж задні. Лапи мають округлені подушечки. Уся шерстка лаперм кучерява, проте вона може проявитися не від самого народження, а лише після досягнення 4-6 місяців. До цього дитинчата можуть жити без шерсті або мати пряму шерстку, потім вони починають линяти і ставати кучерявими.

Деякі змужнілі самці можуть змінювати власний вигляд: вони втрачають шерсть, а потім знову обростають кучерявою шерстю. Колір, довжина шерстинок і ступінь їхньої закрученості різняться у різних особин цієї породи. Бувають вихованці, які мають як довгу, так і коротку шерсть. Усі кішки можуть мати легку пружну шерстку, яка буває хвилястою або кучерявою. Дуже багато кучерявої шерсті росте на животі вихованця, біля вух і на шиї.

Лаперми мають різні кольори. У таких тварин нарахували близько 30 варіантів забарвлення . Основні кольори, які трапляються не дуже рідко, — це білий, рудий, колір слонової кістки, кольори шоколаду і кориці. У вихованців, що мають власне ці кольори, подушечки лапи і ніс мають відтінок рожевого. У чорних кішок лаперм подушечки лап і ніс бувають чорного кольору.

Особливості характеру

Кішки породи лаперм вважаються досить милими створіннями, вони можуть вимагати до себе турботу та участь. Кішки хочуть бути помітними і по-різному привертають погляди власного господаря. Вихованцям хочеться налагоджувати контакти з людьми. Щойно ця чудова тварина побачить господаря, який наближається, вона почне муркотіти.

Коли проводилися спостереження, ставало зрозуміло, що лапермська порода вважається занадто велелюбною. Кішки і коти регулярно можуть тягнутися власними лапами до обличчя власного господаря, щоб таким чином показати власнику всю власну любов. Ці вихованці не можуть уявити власне життя з відсутністю ласки, і завдяки цьому тварини показують ніжність до людини і у відповідь отримують ласку від господаря. Лаперм любить перебувати біля грудей, на руках або на плечах людини.

Тварини цієї породи є чуйними і відданими. Якщо господар їх покличе, то кішки відразу прибіжать до нього. Зазвичай кішки мають надто тихий голос, проте якщо вони побажають на себе звернути увагу, то зможуть видати дзвінкий звук. Якщо кішка живе у власному будинку, то вона може ловити щурів і мишей на подвір’ї. Однак навіть маючи мисливський інстинкт, вони добре можуть прижитися і в квартирах.

Вихованці породи лаперм мають особливий характер, вони звикають до найрізноманітніших життєвих умов.

Для них найважливішим вважається те, щоб неподалік був їхній справжній господар, який зможе доглядати і жаліти власного улюбленця.

Умови утримання

Лаперми є невибагливими, і в них немає якихось потреб до місця проживання. Оскільки тварини люблять власних господарів, то необхідно розмістити лежанку кішки поруч із власним диваном або кріслом. Здебільшого кішки вважають за краще лежати поблизу власного господаря або навіть на його місці. Для цієї породи прекрасно підійде життя на дачній ділянці.

Щоб тварина відчувала комфорт, необхідно за нею доглядати.

Щоб шерстка кішки могла виглядати чудово, її необхідно гарненько розчісувати. Цей процес вважається нескладним і невід’ємним. Власного улюбленця потрібно розчісувати 2 рази на тиждень, застосовуючи масажну щітку, у якої широко розміщені зуби. Якщо не розчісувати кішку, то кучерява шерсть утворюватиме ковтуни. Тоді доведеться трохи підстригти кішку, що не додасть тварині привабливого вигляду.

Якщо улюбленці починають линяти, їх потрібно розчісувати 4 рази за тиждень, але зазвичай кішки линяють не рясно. Необхідно не забувати про купання кішки. Купати таких тварин потрібно 1 раз за 45-60 днів, застосовуючи шампуні та кондиціонери, що мають справжню основу. Не потрібно купувати дешеві засоби для миття, оскільки в них міститься шкідливий склад. Подібний склад легко пошкодить шерсть тварини. Щойно господар викупає власного улюбленця, необхідно простежити, щоб шерсть змогла просохнути сама, без застосування фена.

Вихованці можуть злякатися фена, а їхня кучерява шерсть зможе зіпсуватися.

Вуха власного улюбленця слід чистити регулярно. Щотижня потрібно перевіряти у тварини вуха, адже у певних улюбленців за тиждень може накопичитися вушна сірка, а у певних особин і за 60 днів нічого не накопичується.

Чистити вуха потрібно, застосовуючи ватяні палички і підсобні засоби, наприклад, краплі “Отіфрі” . Перед тим як чистити, потрібно прокапати дві краплі речовини у вуха, щоб брудна ділянка змогла трохи розщепитися. Після чого потрібно взяти ватну паличку й обережно рухом по колу очистити зовнішній вушний прохід. Ватні палички необхідно придбати з обмежувачем, щоб ненавмисно не пошкодити барабанну перетинку вихованця.

Зуби кішок лаперм потрібно чистити часто, оскільки у тварин може відкластися камінь на зубах, через що можуть випадати зуби. Зуби потрібно чистити, застосовуючи особливу, легку зубну щітку. Якщо ж вихованець чинить опір і не приймає щітку, то необхідно застосовувати чисту тканину без ворсу. Тканину необхідно намотати на палець, нанести зубний порошок або пасту й обережно чистити зуби власного улюбленця.

Якщо є можливість, необхідно почистити ніжні тканини рота. І також у їжу цієї тварини можна доповнити особливий корм, який може чистити зуби. Упаковка таких кормів повинна мати позначку “Дентал”. Наприклад, найкращим кормом для очищення зубів може бути корм, що має марку Royal Canin.

Очі необхідно витирати кішкам щотижня. Щоб витерти очі, необхідні 2 окремі ватні диски і засіб для дезінфекції. Наприклад, можна застосовувати розчин борної кислоти, яка має слабку концентрацію, перманганат калію, відвар трав або чайну заварку. Ще потрібно використовувати особливі серветки, наприклад, з марки Trixie. Потрібно знати, що на внутрішніх куточках очей у кішки можуть накопичуватися прозорі виділення або коричневі скоринки. Якщо на очах з’явилися гнійні або кров’яні згустки, то таку тварину потрібно відвезти до ветлікаря.

Кігті у тварини необхідно стригти 2 рази за 45 днів, для цього доводиться використовувати гострі щипці, щоб кішка не зазнала хворобливих відчуттів. Розрізати необхідно 2 міліметри кінчика кігтя. Якщо господар боїться сам зрізати кігті власному улюбленцю, то необхідно придбати кігтеточку. До цього пристрою необхідно привчати тварину, коли вона ще маленька.

Кошеня буде дряпати власні кігті і привчиться робити таку процедуру по життю.

Як і чим годувати?

У кішок лаперм завжди хороший апетит. Щоб у кішок був чудовий тонус і природна активність, їм потрібне правильне харчування. Годування необхідно збагатити білками. Важливо знати певні поради щодо годування тварин лаперм.

Кошенятам віком 1,5-2 місяці потрібно давати їжу 5 разів за 1 день. Більш старшим 2,5-4,5-місячним кошенятам потрібно давати їжу 4 рази за 1 день, 4,5-6,5-місячним необхідно давати їжу 3 рази за день. Коли кошеняті виповниться 8 місяців, необхідно переходити на дорослий раціон і годувати такого вихованця 2 рази за 1 день. Їжа має бути не дуже холодною і не дуже гарячою.

Кішок і котів можна погодувати за допомогою сухого корму. Корм має бути чудової якості, мати всі потрібні мікроелементи, корисні речовини і вітаміни. Ще можна погодувати власного улюбленця справжньою їжею, але ніяк не відходами. Якщо господар буде давати кішкам справжню їжу, то йому необхідно пам’ятати про те, що в їжу потрібно додавати вітаміни, оскільки натуральна їжа не має необхідної кількості вітамінів.

Але щоб у кішок було гарне травлення, їх необхідно годувати збалансовано, іншими словами використовувати і сухий корм, і справжню їжу. Сухий корм необхідно давати окремо від справжньої їжі: наприклад, вранці давати сухий корм, а ввечері давати справжню їжу.

Головне, необхідно давати менше вуглеводів і більше білків, іншими словами м’ясної продукції.

Продукти, які можна давати зі справжньої їжі:

 1. м’ясо, яке міститься в курці, в яловичині, в телятині, в баранині, в індичці;
 2. такі овочі, як кабачок, гарбуз, морква, буряк, броколі;
 3. рисові, гречані, пшоняні каші;
 4. серце, легені та печінка, які вважаються субпродуктами;
 5. варена риба;
 6. вироби, які містять молоко: нежирний кефір, ряжанка, йогурт і сир, їх потрібно давати 1 раз за тиждень;
 7. кістки і хрящі, які мають м’яку структуру, наприклад, кістки від свинини або яловичини.

М’ясну продукцію, каші та овочі необхідно зварити, перед тим як подавати. Але іноді дозволяється давати сире м’ясо.

Заборонені продукти:

 1. солодкі вироби;
 2. солоні вироби;
 3. посолений сир;
 4. копчені продукти;
 5. ковбаса і схожі з ним вироби;
 6. свиняче м’ясо;
 7. нирки яловичини;
 8. риба, яка має жир;
 9. білок яєць;
 10. молоко, масло, вершки, сметана;
 11. картопля;
 12. фрукти;
 13. боби.

Здоров’я

Оскільки кішки мають занадто кучеряву шерсть, у них можуть виникати блохи. Усім власникам породи лаперм потрібно мати в аптечці спеціальний засіб, що захищає тварин від бліх. Якщо на кішках з’являться паразити, то тварини можуть постраждати від серйозної алергічної реакції. Якщо у кішок все-таки з’явилися блохи, їм необхідно регулярно робити щеплення і наносити на них спецзасіб від бліх.

Важливим вважається те, що кішки лаперм мають дуже чутливу холку, завдяки цьому суворо забороняється хапати кішку за це місце, оскільки тварина може відчути сильний біль.

У породи лаперм не існують спадкові та генетичні хвороби. Якщо кішка просто застудилася, за нею необхідно ретельно стежити, щоб вона лежала в теплому місці і добре вживала їжу. Середня життєва тривалість кішок породи лаперм дуже висока — близько 13-16 років.

Таким чином, представники породи лаперм вважаються досить доброзичливими тваринами, їм завжди необхідно приділяти увагу. Головне, відтворити для власних кішок і котів затишні умови, збалансовано їх годувати і правильно за ними доглядати. Так тварина відчує всю турботу і ласку людини та стане радувати власних власників!

Про те, які існують особливості утримання лаперм, дивіться в наступному відео.

Країна походження США Рік зародження породи 1982 Якою фелінологічною організацією визнана? FIFe, WCF, TICA, CFA, ACFA

Весь вид вирізняється струнким тілом, за будовою близьким до східного типу Розмір середній Вага, кг 3,5-5,5 Шерсть Довгошерсті лаперми мають практично напівдовгу шерсть, яка розпатлана і має розпатланий вигляд; шерсть у короткошерстих лапермів — від короткої до середньої, пружна, легка і повітряна, текстура може бути більш жорсткою, ніж у довгошерстих Довжина шерсті напівдовгошерста Особливості шерсті кучерява, м’яка Підшерстя багате Забарвлення вид і колір забарвлення можуть бути будь-якими Буква М на лобі так Морда (фільтр) витягнута Розмір вух середні Форма вух округлий кінчик Пензлики на вухах так Очі середні Хвіст (фільтр) довгий Лапи середні Пухнастий хвіст так

Загальний опис кішка активна і доброзичлива, ласкава, але цілком прив’язується винятково до одного власника Лагідність дуже ласкава Доброзичливість дуже доброзичлива Доброзичливість дуже доброзичлива Активність активна Грайливість грайлива Неслухняна так Щуролов так

Підходить для житлової площі так Підійде для дітей так Складність догляду середній ступінь складності Догляд за шерстю Для вичісування шерсті стане в пригоді гребінець із заокругленими зубчиками; розчісувати щодня, щоби видалити волосини, які випали, та уникнути ковтунів Гіпоалергенна так Здоров’я доволі хороше, майже не хворіють

close