Скільки зубів у дорослих собак зубна формула і схема розташування

Скільки зубів у дорослих собак зубна формула і схема розташування - Ветеринар

Господарі собак хочуть повністю стежити за здоров’ям власного вихованця. Для цього необхідно знати багато про анатомію і фізіологію організму тварини, в тому числі і скільки зубів повинно бути в нормі. Дана інформація допоможе піклуватися про стан порожнини рота тварин різних порід і віку.

Особливості зубощелепної системи у собак

Зубна формула таких тварин в себе включає 3 групи: різці, ікла і корінні. Останній вид ділиться ще на дві підгрупи: моляри і премоляри. Вони мають різні поверхні:

  • жувальна — найбільш розвинена на молярах, бере участь в першій обробці механічним шляхом їжі;
  • губна, Мовний і Щічна-взаємодіє з відповідними структурами порожнини рота;
  • Контактна — цією поверхнею зуби контактують між собою.
  • нижня і верхня щелепа не зачіпають один одного (відстань між ними не більше 3-х мм);
  • верхні ікла виступають вперед і покривають знаходяться знизу.

Коли змінюються зуби у собаки?

Актуальна зміна молочних зубів корінними-вагома ознака фізичного розвитку цуценя. Господар повинен ретельно спостерігати за подібними періодами в житті власного вихованця, щоб уникнути несприятливих наслідків неправильного розвитку зубощелепної системи.

Цілковита Заміна корінними відбувається у багатьох порід до 7-місячного віку, у дрібних даний процес йде з деяким запізненням.

Щоб бути впевненим в тому, що заміна проходить правильно, необхідно звернути власну увагу на повне випадання молочних зубів при появі першого ікла. Якщо вони не випадають, варто звернутися до ветеринара, який хірургічним способом вирішить проблему.

Залежність кількості зубів від породи

У багатьох собак в нормі кількість постійних зубів-42. У дрібних порід може зустрічатися менше число, припустимо, у померанського шпіца — 28. Також у подібних видів зустрічається відсутність останніх молярів, так як вони досить маленькі і майже не беруть участь в пережовуванні, тому редукуються.

Скільки зубів у дорослої собаки і цуценя

Їх кількість у дорослих вихованців і цуценят відрізняється. Даний показник визначає нормальний розвиток порожнини рота тварини.

Молочні

До семи місяців у цуценяти відсутні моляри, тому зубів тільки 32.

Частий

Коли відбувається зміна молочних постійними, з’являються моляри, загальна кількість стає більше до 42.

Схема розміщення

Формула відображає кількість зубів кожного виду на одній половині нижньої і верхньої щелепи. Далі представлена схема системи у дорослих собак, з якої можна з’ясувати, що в нормі на одній стороні верхньої щелепи є 3 різця, 1 Ікло, 4 премоляра, 2 моляра. На нижній щелепі на 1 моляр більше.

Ця схема показує розташування молочних зубів у цуценят. Так як у них відсутні моляри, то вони позначаються у формулі цифрою 0.

Скільки зубів у дорослих собак зубна формула і схема розташування - Ветеринар

Проблема

Зубні болі і інші стоматологічні захворювання у собак призводять до фізичного дискомфорту вихованця, порушень харчування, розладів сну і стресу. Тому обов’язково часте спостереження у ветеринара, щоб не допустити погані наслідки.

Наліт

Проблема такого роду з’являється часто і посилюється з віком: наліт може переходити в камінь на зубах, який провокує запалення ротової порожнини. Основою вважається невірне годування: відсутність в їжі овочів, клітковини, харчових волокон, які допомагають природного очищення . Також можна давати вихованцеві спеціальне печиво. Якщо ж наліт або камінь все одно з’явився, варто звернутися до ветеринара, який зніме його.

Випадання

Якщо у тварини почали випадати часті зуби, необхідно визначити причину проблеми. Це можуть бути запалення: гінгівіт, пародонтит, стоматит, а ще каріозний процес або камінь. Ці захворювання з’являються через погане харчування або неналежного догляду за порожниною рота.

Для усунення проблем необхідно щотижня проводити чистку. У зоомагазині можна вибрати спеціалізовану м’яку щітку і чистячий гель. Необхідно привчити вихованця до регулярності такої процедури. Також необхідно правильно годувати тварину, щоб не було порушень травлення і кислотно-лужного балансу в організмі.

Таким чином, кількість зубів — це вагома ознака правильного фізичного розвитку тварини. Це число відрізняється у цуценят і дорослих собак, а ще у представників різних порід. Здорова зубощелепна система-запорука гарного травлення, адже конкретно в порожнині рота проходять ранні етапи обробки механічним способом їжі. Щоб зуби завжди залишалися в хорошому стані, необхідно постійно проводити спеціалізовану чистку, правильно годувати вихованця і в строк відвідувати ветеринара.

close