Як чистити вуха кошеняті

Для кішок слуховий орган і збереження його функцій надзвичайно важливо. Кішки не тільки чують набагато краще, ніж люди. За допомогою власного слуху ці тварини добре орієнтуються в навколишньому середовищі, володіючи здатністю визначати джерело звуку і його місце розміщення. Від цієї навички залежить і якість полювання кішки, тому що вона відмінно чує писк мишей і шарудіння ящірок.

Потрібно мати на увазі, що дуже високим виробленням сірки відрізняються породи з великими вушними раковинами (саванна, Абіссінська і Сомалійська кішка), до того ж породи з мінімальним вовняним покривом (сфінкси, петерболд, рекси).

З якого віку починають чистити вуха кошенятам

За вухами домашнього вихованця слід правильно доглядати. Відсутність гігієни вушних раковин, може завершитися утворенням сірчаних пробок, що провокують запальні процеси.

Самостійно кішки не здатні очистити собі слуховий прохід. Тим більше це стосується деяких порід кішок, що володіють великими вушними раковинами і коротким вовняним покривом. У подібних порід як рекс, сфінкс, петерболд, Абіссінська і Сомалійська кішка, сірки виникає більше, ніж у інших представників домашніх кішок.

Експерти радять починати привчати тварину до гігієнічних процедур, в тому числі і чищенні вух, з самого молодого віку.

Як тільки кошеня ставати активним і тямущим, можна практикувати процедуру очищення вушних раковин. Це дасть можливість уникнути негативних асоціацій у вже дорослої тварини.

Сірчані пробки, що утворюються в вушному проході, можуть нагнітати тиск на область барабанної перетинки. Може розвинутися блювота і нудота, а ще запалення при приєднанні патогенної бактеріальної мікрофлори. Постійна чистка вух маленького вихованця якщо знадобиться, дає можливість не тільки зберегти звичайний слух тварини, але і не допустити розвиток отиту і розвиток вушного кліща.

Нечасто тваринам приносить задоволення чистка вух, зубів і купання з шампунем. У зв’язку з цим, ветеринари і професійні заводчики наполегливо рекомендують починати привчання тварини з самого молодого віку.

На перших кроках це може бути просто детальний огляд, а потім можна приєднувати застосування очищувальних лосьйонів приготованих конкретно для котячих вух. Виховавши у кішки спокійне ставлення до процесу чистки, в дорослому віці тварини володар не зіткнеться з труднощами.

Найкраще проводити чистку вух відразу ж після того, як тварина викупали. Зрозуміти, що кошеняті потрібно чистити вуха можна після профогляду стану вушних раковин. Частота, з якою доведеться проводити дану гігієнічну процедуру, визначається певними моментами. Впливають на процес забруднення вушних раковин у кошеняти:

  • індивідуальні особливості-породна схильність;
  • середовище проживання тварини-вуличним кішкам найкраще проводити чистку вух частіше, ніж тим, що не виходять на вулицю;
  • активність дитини.

Деякі професійні заводчики і ветеринари думають, що ще раз чистити вуха без потреби непотрібно. Є й інша думка-проводити чистку потрібно систематично, кожні 2 тижні незалежно від ступеня забруднення поверхні всередині вуха. Вирішувати в самому різному випадку повинен господар. Одне правильно-якщо при огляді вушка кошеня брудні, слід їх обов’язково почистити.

Застосовуючи спеціалізовані лосьйони і щадні методики очищення, заподіяти шкоду частою чищенням вух тварині вийде. А ось в іншому випадку, якщо нехтувати проведенням постійної гігієнічної процедури по очищенню вух, володар може стикнутися з безліччю проблем – від розвитку хронічної форми отиту і зараження вушних кліщем, до часткової або повної втрати слуху.

Великої уваги до чистоти вух вимагають такі породи як сфінкси, петерболди, сіами і Керли. Вовняного покриву в вухах у таких порід кішок фактично немає, тому механічного захисту у слухового проходу від бруду і пилу у тварин немає. Також слід серйозно ставитися до стану вушних раковин тих кішок, які володіють оригінальною формою вух. Таким кішкам експерти радять проводити гігієнічну чистку кілька разів протягом тижня.

Як правильно почистити вуха кошеняті

Перед тим як приступити до першої чищенні вушних раковин маленького вихованця, необхідно дуже і дуже уважно підготуватися. Неакуратні дії призводять до появи неприємних почуттів у тварини, що пов’язано з дуже високою чутливістю вух у кішок. Привчання починають вже з періоду досягнення кошеням одного-двох місяців. В основному, процедуру проводять 1 раз протягом тижня або 1 раз в 2 тижні.

Спочатку проходить ретельний зоровий огляд вушних раковин. Наявність расчесов або ж ділянок запалення у вухах – привід звернутися до ветеринарного професіонала для з’ясування причин. В даних випадках проводити чистку вух не слід в побутових умовах.

Щоб процедура доставила невелику кількість поганих вражень для тварини, варто вибрати період, коли кошеня бути в спокійному стані, ситий і умиротворений.

Забравши на чистку вух кошеня під час гри, господареві не вийти приборкати тварина, що може завершитися роздратуванням тварини, або ж каліцтвами для самого господаря. Потрібно задобрити улюбленця, дати ласощі і говорити з твариною ласкавим голосом. Потім потрібно погладити тварину і укласти на коліна. Ласощі можна давати як перед самою процедурою, так і по її завершенні. А ось робити різких рухів або голосно кричати на тварину не можна ні за що. В іншому випадку, негативний досвід буде відлякувати тварина в подальшому до будь-якої гігієнічної процедури.

Важливо не тільки приготувати кошеня до планованої чищенні вух, але і приготуватися самому, щоб уберегтися від котячих зубів і кігтів.

Кошенята хоча і невеликі, в стані агресії або страху можуть боляче кусатися і дряпатися. Можна загортати тварина в щільну тканину або ж пошити для цього спеціалізований мішечок під розміри тварини. Проріз в мішку повинна бути такою, щоб вільно проходила голова кішки. Туго сповивати або намагатися знерухомити лапи – погана ідея. Такі ж дії тільки злякають дитину і надалі, він буде робити спроби вирватися за всяку ціну. Добре якщо під час процедури буде знаходитися помічник.

Всі матеріали і засоби для очищення вух повинні знаходитися поруч, В досяжних межах руки. Це дасть можливість не відлучатися під час процедури і швидше закінчити маніпуляцію. Бути потрібним:

  • щільна тканина для якісної фіксації улюбленця;
  • засіб для очищення (краще вибрати лосьйон для вух проконсультувавшись з ветлікарем);
  • диски з вати.

Далі необхідно зафіксувати голову кошеня руками, акуратно утримуючи пащу. Для кращого доступу до вуха, можна злегка вивернути його навиворіт. Засоби для очищення вушного каналу закопують по парі крапель в кожен слуховий прохід. Чи не дозволяється застосовувати для цих цілей спиртовмісні розчини або мило. Легким рухом слід помасажувати кожне вухо для кращого розподілу кошти по стінках. Далі легкими рухами зібралася бруд або вушну сірку прибирають.

Процедура завершена. Необхідно обов’язково пригостити тварина, погладити і похвалити.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close