10 дерев з великим листям, які додадуть тіні на вашому подвір’ї

Лес Енглс здобув звання майстра-садівника в окрузі Камден за програмою підготовки майстрів-садівників Ратгерського університету. Він є куратором дендропарку з більш ніж 30-річним досвідом роботи. Він описує себе як «шанувальника землі, що обіймає дерева», який є членом численних садівничих товариств і фондів.

Ендрю Г’юз — сертифікований арборист, член Міжнародного товариства арбористів, що спеціалізується на догляді за деревами, а також рецензує вміст дерев на сайті The Spruce’s Gardening Review Board. Він заснував і керує Urban Loggers, LLC, компанією, що пропонує послуги з догляду за деревами на Середньому Заході та в Коннектикуті.

Листя — це зазвичай перше, про що ми думаємо, коли згадуємо про дерева. На деяких деревах воно восени забарвлюється в сліпучі кольори, а на інших залишається зеленим, щоб дарувати нам яскраві фарби в найсіріші дні року. Листя буває різних форм і розмірів, але по-справжньому вражає, коли воно надзвичайно велике. Хоча більшість рослин з надзвичайно великим листям — це пальми з тропічних країн або рослини, що ростуть у тіні, деякі дерева досить добре ростуть у кліматі Північної Америки. Додавання дерева з великим листям може бути фантастичним способом створити тінь або ефект, додавши екземпляр дерева, яке виділяється, створюючи текстуру в іншому, здавалося б, плоскому просторі.

Ось 10 дерев з великим листям, які можна додати до вашого двору.

Цукровий клен (Acer saccharum)

Велике листя цукрового клена, можливо, не є найбільшим у цьому списку, але саме воно забезпечує найбільший вибух кольору. Це листяне дерево стане чудовим доповненням до ландшафту, якщо потрібне велике тіньове дерево або екземпляр. Хоча він чудово підходить для ділянок із сильним затіненням, він не буде добре себе почувати в сильно перевантажених місцях, оскільки не дуже добре переносить міське забруднення. Крім того, цукрові клени є поганими вуличними деревами порівняно з деякими іншими великолистяними деревами з цього списку, оскільки вони не переносять дорожньої солі.

Платан лондонський (Platanus × acerifolia)

Платан лондонський — лише одне з дерев у цьому списку, яке має чудове величезне листя, що створює прекрасну тінь, яка ідеально підходить для обсадження вулиць. Цей гібрид двох видів платана, Platanus orientalis та Platanus occidentalis, надзвичайно стійкий до міського забруднення та дорожньої солі і, на відміну від одного з його складових видів, набагато охайніший. Найчастіше впізнавані завдяки своїй сріблястій корі, що відшаровується, чудові зелені відтінки, які створює листя, не можна не помітити, особливо коли воно забезпечує таку необхідну тінь на палючих міських вулицях.

 • Зона морозостійкості: USDA 5-9
 • Квітка: Червона (жіноча), жовта (чоловіча)
 • Освітленість: Повне, часткове
 • Грунт: Піщаний, Суглинний

Платан (Platanus occidentalis)

Як і лондонський платан, платан відомий завдяки своїй красивій плямистій корі, що відшаровується. Але подивіться вгору, і ці дивовижно витривалі дерева привітають вас величезним зеленим листям, яке створює тіньовий полог, що охолоджує навіть у найтепліші літні дні. Незалежно від того, чи використовується явір як вуличне дерево, самотнє тіньове дерево в саду, чи висаджений групою, він стане привабливим варіантом для покращення вашого ландшафту. Однією з переваг цього виду є швидкість росту, яка може становити до чотирьох футів на рік, завдяки чому ви отримаєте велике дерево за відносно короткий час.

 • Зона зимостійкості: USDA 4-9
 • Квітка: незначна
 • Освітленість: Повне, часткове
 • Грунт: Вологий, добре дренований

Магнолія великолиста (Magnolia macrophylla)

Маючи найбільше листя серед усіх дерев, що ростуть у Північній Америці, магнолія великолиста не дивно потрапила до цього списку. Її листя, зазвичай 24 дюйми завдовжки, може досягати вражаючих 30 дюймів! Цей дивовижний вид, що походить з теплого південного сходу США, рідко зустрічається в дикій природі і покладається на свій престиж чудового декоративного доповнення до ландшафту, щоб не зникнути повністю. Як дерево, він ідеально підходить для забезпечення вражаючої візуальної присутності завдяки своєму величезному листю і красивому ароматному білому цвітінню.

Фікус скрипковий (Ficus lyrata)

Найчастіше відомий у Сполучених Штатах як вибаглива кімнатна рослина, фікус ліра добре росте на відкритому повітрі в деяких субтропічних регіонах. Розміщене в тіні, невелике деревце має кілька стовбурів, які виростають приблизно до 20 футів з великим темно-зеленим листям. Дерево є чудовим доповненням до азійських садів і тіньових садів, а також в якості фону для створення контрастних кольорів.

 • Зона морозостійкості: USDA 10-12
 • Квітка: Рідко цвіте за межами природного ареалу
 • Світло: Часткова тінь
 • Грунт: Суглинний, добре дренований

Австралійський баньян (Ficus Macrophylla)

Ще одне дерево з родини фігових, австралійський баньян, зазвичай відзначається своєю дивовижною кореневою структурою. Відомо, що це красиве коріння часто душить або заглушає конкуруючу флору, але не менш вражаючим є і прекрасне велике темно-зелене листя цього виду. Австралійський баньян походить з субтропічних районів Азії, але на більшій частині континентальної частини Сполучених Штатів росте погано. Проте, він буде процвітати в Каліфорнії та Флориді. При використанні в якості ландшафтного дерева цей вид є чудовим доповненням до вологих, затінених садів подалі від доріжок, де коріння може пошкодити кам’яні, цегляні або цементні роботи.

 • Зона морозостійкості: USDA 9-11
 • Квітка: Рідко цвіте за межами природного ареалу
 • Світло: Часткова тінь
 • Грунт: Піщаний, Суглинний

Дуб звичайний (Quercus macrocarpa)

Дуб звичайний має найбільше листя серед усіх дубів, що допомагає створити дивовижну зелену красу, яка сама по собі врівноважує ландшафт. Самі по собі дуби є чудовими екземплярами, але величність великого листя дуба звичайного по-справжньому зачаровує і створює відчуття масштабу у великому просторі. У саду крона дуба може створювати тіньові зони, що дозволяє рослинам процвітати в тіні, в той час як вони отримують необхідне їм сонячне світло.

Клен гостролистий (Acer macrophyllum)

Орегонський клен, або клен великий, найбільший північноамериканський клен — це, як випливає з назви, вид клена з найбільшим листям. Рідко можна зустріти цей вид, що росте далі, ніж за кілька сотень миль від Тихоокеанського узбережжя, де він мешкає у вологих місцях біля підніжжя західних гірських хребтів. Це велике дерево створює чудову тіньову або солітерну рослину, а також може бути центром уваги в тінистому саду.

 • Зона морозостійкості: USDA 6-7
 • Квітка: незначна
 • Світло: Від сонця до напівтіні
 • Ґрунт: вологий, добре дренований

Катальпа північна (Catalpa speciosa)

Катальпа північна — велике листяне дерево родом з Північної Америки. Дерево відоме своїм дивовижно красивим цвітінням і дивними довгими насіннєвими коробочками, схожими на боби, які можуть виростати більше фута завдовжки. Коли дерево не цвіте і не утворює насіннєвих коробочок, його краса полягає в розкішному серцеподібному листі, яке часто досягає фута завдовжки. Листя вражає протягом усього літа, створюючи приємну тінь, але з настанням осені стає нецікавим тьмяно-жовтим. Катальпа північна створює фантастичні квітучі екземпляри дерев, які зупиняють людей на своєму шляху під час цвітіння і ваблять їх відпочити в своїй тіні спекотного літнього дня.

Павловнія королівська (Paulownia tomentosa)

Дуже схожа на північну катальпу, королівська павловнія — це ще одне велике квітуче листяне дерево з великим листям. Однак цей вид не є місцевим і в деяких регіонах вважається інвазивним. Через свій інвазивний статус його слід ретельно обміркувати перед використанням у ландшафті, але його естетичне використання має безліч застосувань і без насіннєвих коробочок катальпи, які іноді бувають безладними. Листя павловнії королівської створює стільки ж шуму, як і листя катальпи, а іноді навіть більше, але її інвазивність не можна ігнорувати.

close