13 популярних сортів гарденії

Надя Хассані — магістр садівництва штату Пенсильванія з майже 20-річним досвідом роботи в ландшафтному дизайні, садовому дизайні, овочівництві та фруктовому садівництві.

Барбара Джіллетт — майстер-садівник, травник, бджоляр і журналіст. Вона має 30-річний досвід розмноження та вирощування фруктів, овочів, трав і декоративних рослин.

Гарденії — це вічнозелені кущі з ефектно великими, надзвичайно ароматними білими або кольору слонової кістки квітами. Найчастіше вирощується гарденія жасминова (Gardenia jasminoides), яка походить з південного Китаю та Японії.

У кліматі, де температура не опускається нижче 60 градусів за Фаренгейтом, гарденії можна вирощувати на відкритому повітрі. В інших місцях їх зимують у приміщенні, а на літо виносять на вулицю. Хоча гарденії — тропічні рослини, вони не переносять занадто багато прямого сонця і найкраще почуваються в розсіяному сонячному світлі або півтіні.

Існує понад 200 сортів гарденії, від карликових і ґрунтопокривних до кущів, що досягають восьми футів у висоту і розлогих кущів. Залежно від сорту, квітки можуть бути як поодинокими, так і махровими, діаметром від двох до чотирьох дюймів. Деякі цвітуть лише один раз на рік, інші — неодноразово. Всі сорти гарденії мають ароматні квіти.

Витривалість сортів також варіюється, але навіть найстійкіші сорти гарденії не можна вирощувати у відкритому ґрунті цілий рік нижче 6 зони.

Ось 13 найпопулярніших сортів гарденії:

Гарденія жасминоподібна ‘Еймі’ (Gardenia jasminoides ‘Aimee’)

Це одна з найбільших гарденій з махровими, чотири-п’ятидюймовими квітками. Сорт також називають «Еймі Йошида» або продається під торговою маркою «First Love®».

 • Зона вирощування USDA: від 8 до 11
 • Висота: від 5 до 8 футів у висоту, від 3 до 6 футів у ширину
 • Час цвітіння: Кінець весни — початок літа

Гарденія жасминова ‘Серпнева краса’ (Gardenia jasminoides ‘August Beauty’)

Цей помірно зростаючий сорт рясно цвіте махровими тридюймовими квітками. Його можна вирощувати в контейнерах.

 • Зона вирощування USDA: від 8 до 11
 • Висота: від 4 до 6 футів заввишки, від 3 до 4 футів завширшки
 • Час цвітіння: з середини весни до осені

Гарденія жасминоїдна ‘Кнопки’ (Gardenia jasminoides ‘Buttons’)

Це карликовий сорт з кущистим характером росту, що робить його ідеальним вибором для контейнерів. Дводюймові напівмахрові квітки мають у центрі ґудзик, звідси і назва.

 • Зона вирощування USDA: від 8 до 11
 • Висота: від 24 до 30 дюймів у висоту, від 24 до 30 дюймів у ширину
 • Час цвітіння: Кінець весни — початок літа

Гарденія жасминоїдна ‘Crown Jewel’

Цей карликовий сорт вирізняється своєю холодостійкістю. Він має звичку розростатися, що робить його чудовою контейнерною рослиною. Тридюймові махрові квіти з’являються на старій і новій деревині. Цей сорт цвіте рясно і багаторазово, що можна заохотити легкою обрізкою після кожного цвітіння.

 • Зона вирощування USDA: від 6 до 11
 • Висота: 2-3 фути заввишки, 3-5 футів завширшки
 • Час цвітіння: з весни до осені
close