Баку: визначні пам’ятки міста, де давнина сплелася із сучасністю

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Що подивитися в Баку? Ресурси Nomadasaurus , Advantour , Wiki arquitectura рекомендують прогулятися Старим містом, подивитися Дівочу вежу, палац Ширваншахів, лазню Гаджі Гаіба, храм вічного вогню Атешгях на околицях міста. Познайомтеся із сучасними пам’ятками: Приморським бульваром, «Полум’яними вежами», Азербайджанським національним музеєм килима і центром Гейдара Алієва.

Старе місто

Скільки років Баку? Точна дата, коли було закладено місто, невідома. Перші згадки про Баку датуються V століттям.

Nomadasaurus рекомендує почати знайомство з історією Баку з прогулянки Старим містом, яке називають Ічері-шехер. Воно являє собою унікальну автентичну частину міста, оточену кріпосними стінами.

Пройдіть у Старе місто через Шемахінську браму, пройдіться вузькими брукованими вуличками, де колись були розташовані караван-сараї, мечеті, житлові будинки та лазні. Не забудьте зазирнути на вулицю Кичик Гала, де знімалися знамениті сцени «Діамантової руки».

Дівоча вежа

Гиз галаси, відома як Дівоча вежа, — один з архітектурних символів Баку. Вежа височіє в південно-східній частині фортеці Ічері-шехер. Споруда вважається важливим елементом приморського пейзажу Баку.

Вежа у формі циліндра зведена на виступі берегової скелі. Її висота — 28 м, а діаметр — 16,5 м. У XII столітті Дівоча вежа була цитаделлю Бакинської фортеці і входила в оборонну систему міста. У період з XVIII по XIX століття використовувалася як маяк, а в ХХ столітті стала музеєм. 2000 року ЮНЕСКО занесло Стару фортецю в Баку з Дівочою вежею і палацом Ширваншахів до списку об’єктів Всесвітньої спадщини.

Палац Ширваншахів

Палац називають перлиною архітектурної спадщини Азербайджану. Колись у ньому знаходилася резиденція правителів Ширвана. Палац звели у зв’язку з перенесенням столиці держави з Шемахи до Баку, а сам комплекс створювали впродовж трьох століть — з XIII до XVI століття.

Палацовий комплекс розташований на вершині бакинського пагорба. Серед інших стародавніх будівель Баку він виділяється своєю величиною і масивністю архітектури. Крім самого палацу, до архітектурного комплексу входить дворик Диван-хане, усипальниця, мечеть з мінаретом, а також лазня і мавзолей придворного вченого Сейїда Ях’ї Бакуві.

Баня Гаджі Гаїба

Advantour зазначає, що серед десятків архітектурних споруд і пам’яток Старого Баку його лазні можна виділити в окрему групу. Баня Гаджі Гаіба, що розташована навпроти Дівочої вежі, виділяється серед інших, розташованих у господарсько-побутовій зоні Старого міста. Тривалий час баня Гаджі Гаїба залишалася під землею і була виявлена в результаті археологічних розкопок 1964 року.

Точна дата її зведення невідома. Вважається, що приблизно в XV столітті якийсь Гаджі Гаїб замовив будівництво лазні на шляху торгових караванів. У банний комплекс входить три приміщення — передбанник, роздягальня і приміщення для купання.

Храм вічного вогню Атешгях

Якщо маєте в своєму розпорядженні час, відвідайте цікаві пам’ятки в околицях Баку. Одна з таких пам’яток — храм вічного вогню Атешгях, розташований за 30 км від центру Баку, на околиці селища Сурахани.

Храм відомий унікальним природним феноменом. Природний газ, вириваючись назовні, стикається з киснем і загоряється. Споруда храму в тому вигляді, в якому він є зараз, датується XVII-XVIII століттями. Однак за відомостями істориків, храм Атешгях набагато давніший. Здавна на його території знаходилося святилище зороастрійців-вогнепоклонників. Цей період датують початком нашої ери.

Приморський бульвар

Бакинський Приморський бульвар простягнувся вздовж узбережжя Каспійського моря на 16 км. Бульвар був заснований 1909 року. Для його закладки міська влада виділила чималі гроші — 600 тисяч рублів.

Через підвищення рівня Каспію бульвар неодноразово затоплювало. У 2007 році на Приморському бульварі стартувала реконструкція, під час якої нижню терасу бульвару підняли на кілька метрів, а сама локація набула нових зон відпочинку.

Прогулюючись уздовж бульвару, туристи можуть побачити світломузичний фонтан, помилуватися гарним краєвидом на місто з колеса огляду, завітати до парку атракціонів, дитячого театру та інших локацій, які створюють особливу атмосферу міста.

«Полум’яні вежі»

Конструкція бакинських «Полум’яних веж» нагадує три язики полум’я, що розвіваються. Як зазначає Wiki arquitectura, вежі стали символом історичного минулого і майбутньої сили Азербайджану, його потенціалу.

Дизайн був задуманий як набір язиків полум’я, що виникають з-під землі на одному з головних пагорбів Баку. Вогонь символізує енергію і вічність, а також сходить до стародавнього поклоніння цій стихії.

Висота веж становить 190 м. Усередині будівель розташовані офіси, готелі та квартири. На особливу увагу заслуговує вечірнє підсвічування. На плазмових екранах на зовнішніх стінах веж, відображається палаючий вогонь.

Музей килима

Азербайджанський національний музей килима був створений 1967 року і на момент свого заснування був єдиним у світі подібним спеціалізованим музеєм. Його основне завдання полягає в зберіганні, дослідженні та демонстрації унікальних зразків килимового мистецтва, що стали національним надбанням країни.

В експозиції музею представлено кілька тисяч експонатів. Тут можна побачити вироблені в різні історичні періоди килими з різних регіонів країни. Крім колекцій ворсових і безворсових килимів, у музеї також представлено художні вироби з кераміки, металу, скла, дерева і текстилю, вишивку та ювелірні вироби.

Центр Гейдара Алієва

Центр Гейдара Алієва — сучасний культурний центр незвичайної хвилеподібної форми, розташований у серці Баку. Проєкт центру розробила легенда архітектурного світу, лауреат Прітцкерівської премії, архітектор Заха Хадід.

На території центру розташований аудиторіум, Музей імені третього президента Азербайджану Гейдара Алієва, виставкові зали, адміністративні офіси.

Для гостей центру Гейдара Алієва відкрито експозиції «Шедеври Азербайджану», «Міні-Азербайджан» і «Ласкаво просимо в Азербайджан». Тут можна побачити виставку урядових автомобілів, якими користувалися перші особи держави.

Коли найкраще їхати в Баку? Для знайомства з культурною та історичною спадщиною азербайджанської столиці найкраще підходить весна й осінь, а високим сезоном для відпочинку на морському узбережжі в Баку вважається період з червня по жовтень.

Східний колорит, історичні квартали та сучасні пам’ятки залишаються об’єктом незгасного інтересу туристів з усього світу. Дізнайтеся більше про історію та культуру Азербайджану, познайомившись із головними пам’ятками та визначними пам’ятками його столиці.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

«Клаус» (2019): інформація про мультфільм, сюжет, рейтинги

Коли День вчителя в Казахстані у 2022 році і як відзначають це свято

Конкурси на 8 Березня для дітей і дорослих

close