Переваги полікарбонату

Полікарбонат для теплиці — який краще, до чого придивитися і чому саме пластик.

Відповіді ви дізнаєтеся з цієї статті. Ви ознайомитеся з перевагами полікарбонату, характеристиками і популярними виробниками.

Полікарбонат — сучасний і легкий матеріал, легко переносить негативний вплив УФ-фільтрів, служить дуже довго і допомагає підтримувати оптимальний мікроклімат. Тому його широко використовують для розробки конструкцій з вирощування різних рослин. А якщо вас цікавить якісний полікарбонат, переходите на сайт https://polikarbonat.net.ua/uk/.

Переваги полікарбонату

Пластик широко застосовується як на приватних ділянках, так і в фермерських господарствах. Він перевершує скло і плівку з найважливіших параметрів. Сьогодні можна окремо придбати листи полікарбонату або купити вже готову теплицю.

Основною перевагою матеріалу є його структура. Для парників застосовується тільки стільниковий пластик. Монолітні плити не мають необхідних властивостей і важче. Як вибрати якісний полікарбонат — необхідно запам’ятати наступне: кожен лист може складатися з двох або трьох паралельних пластин, між собою вони з’єднуються перемичками, які виступають ребрами жорсткості. В отриманому просторі залишається повітря, що збільшує теплоізоляційні характеристики. За структурою можуть мати різну кількість камер. Також є листи різних кольорів.

Головні переваги:

 • не боїться негативного впливу цвілі, перепаду температур, витримує пориви вітру, може протистояти поширенню вогню;
 • високі показники шумоізоляції;
 • стільникова структура забезпечує теплоізоляційні властивості, зменшуються витрати на обігрів теплиці;
 • досить хороша міцність листів, не тріскається і не розлітається на небезпечні осколки, цей показник збільшується разом з товщиною листів;
 • полікарбонат досить гнучкий, може згинатися для створення арки;
 • дуже легкі листи, тому значно зменшується навантаження на конструкцію теплиці;
 • висока прозорість, промені розсіюються по всьому периметру, безбарвні літи можуть пропускати більше 90% світла, спеціальне покриття захищає рослини від УФ;
 • ще одна важлива перевага полікарбонату — це довговічність, при правильному укладанні матеріалу листи можуть прослужити більше 10 років.

Єдиним недоліком є ​​швидке руйнування пластику без захисного шару сонячними променями. Щоб уникнути такої проблеми необхідно купувати листи із захисним покриттям. Зведена теплиця прослужить довго, але тільки при використанні якісних матеріалів.

Про розміри пластика і основних моментах

Дуже товстий пластик не рекомендується. Це недоцільно і веде до непотрібних витрат. Рекомендується застосовувати панелі товщиною від мінімальних до середніх розмірів. Який полікарбонат вибирати для теплиці, 4 або 6 мм, треба визначати відповідно до використовуваної конструкцією і кліматом.

Ширина всіх листів завжди стандартна, вона становить 2,1 м. Довжина може бути 6 або 12 м. Виробниками допускається невелике відхилення, яке вимірюється в міліметрах. Значно більший вибір по товщині: мінімальний 4 мм, а максимальний — 16 мм.

Треба враховувати особливості панелей при роботі з пластиком:

 • при розробці двоскатних дахів листи треба ділити без залишків;
 • стики пластику повинні потрапляти на профіль;
 • при створенні арок довжину дуг роблять 6 або 12 м;
 • не повинно виникати поперечних стиків.

Важливо пам’ятати, що в залежності від температури навколишнього середовища пластик може розширюватися або звужуватися. Це дуже важливо враховувати при кріпленні панелей і завжди залишати зазори.

close