Бліді слизові у кішки

Зміна кольору помітних слизових оболонок, іменується у ветеринарній і людській медицині терміном-анемія. В ході розвитку патологічного процесу, кількість червоних кров’яних тілець і залізовмісного білка зменшується в кров’яному руслі. Анемія не рахується самостійним захворюванням-це незвичайний сигнал організму, який вказує на розвиток розладів в роботі певних систем.

Залізовмісний білок-гемоглобін, життєво корисний для організму, так як завдяки йому виконується доставка кисню до тканинних структур організму. У кішки, яка страждає від запущених форм анемії, спостерігаються виражені ознаки гіпоксії.

Норма кольору слизових у кішок

Червоні кров’яні тільця-еритроцити, продукуються в організмі в області кісткового мозку. В подальшому відбувається проникнення їх в системний кровотік, де вони знаходяться близько 120 днів. Як тільки еритроцити починають старіти і пошкоджуватися, вони прибираються, а з їх залишків починають проводитися нові формені деталі крові. В ході діяльності організму тваринно, кількість еритроцитів зменшується за рахунок різкої втрати крові або ж в результаті зниженого їх продукування кістковим мозком.

Характерним виявленням анемії у тварин, вважається зміна відтінку помітних слизових оболонок. У нормальних умовах ясна у кішок рожевого кольору. При розвитку анемії, слизові набувають блідо-рожевий, а іноді і відтінок білого. Тварина ставати млявим, менш витривалим. Якщо володар кішки зазначив білястість помітних слизових оболонок, губ і дуже високу стомлюваність у вихованця, слід звернутися до ветеринарної клініки за допомогою і консультацією.

Причини блідості у кішок

Одні з головних формених елементів крові – еритроцити, являють собою депо для збереження і перенесення железосодержащего білка. Середня життєву тривалість червоних кров’яних тілець становить близько 3 місяців.

Зі свого боку гемоглобін представлений складним протеїновим з’єднанням, здатним зв’язуватися з киснем в легеневих структурах за допомогою атома заліза, доставляючи його в подальшому до клітинних структур організму. Без участі кисню в організмі теплокровних тварин не відбувається жоден хімічний процес. У зв’язку з цим, падіння еритроцитів в крові призводить до порушень в роботі всіх систем організму.

Продукування червоних кров’яних тілець, як і інших формених елементів крові, відбувається в структурах кісткового мозку. Там відбувається постійне утворення елементів і їх подальше руйнування. Селезінка-орган кровотворення, що відповідає за розщеплення і переробку відпрацьованих власне еритроцитів.

Факторів, що провокують розвиток анемії у кішок кілька. Умовно причини поділяють на групи. Серед них основними вважаються:

 • проблеми в процесах формування крові;
 • порушення факторів, що допомагають руйнуванню відслужили еритроцитів;
 • проблеми в балансі руйнування і формування нових клітинних структур кров’яного русла;
 • збої в генетичному апараті.

Фактори, які можуть вплинути на розвиток анемії, побічно впливають на вид патології. Є такі види недокрів’я у кішок:

 • постгеморагічного типу;
 • обумовлена гемолітичними процесами;
 • апластична і гіпопластична;
 • аліментарна анемія.

Перший вид анемії, постгеморагічний, протікає в 2 – ух формах-гострої і хронічної. Причина розвитку цього виду патології – зовнішні і внутрішні геморагії. В ході розвитку кровотечі, кількість еритроцитів, а виходячи з цього і гемоглобіну, зменшується. При хронічній формі відзначається млявий перебіг анемії, яке пов’язане з довгою і постійною втратою крові в результаті порушень роботи печінки і нирок, сечового міхура або ж інших органів знаходяться всередині.

Постгеморагічна анемія часто розвивається на тлі сильної заглистованості організму. Паразити в ході власної діяльності пошкоджують цілісність слизових оболонок, провокуючи невеликі, але постійні внутрішні кровотечі. Кістковий мозок не встигає продукувати достатню кількість еритроцитів, що в результаті призводить до анемії.

Другий тип анемії-гемолітична, розвивається в результаті руйнувань формених елементів крові і з подальшим зниженням кількості гемоглобіну. Супроводжується жовтяницею гемолітичного плану. Може бути придбаної або ж вродженої. Придбана форма гемолітичної анемії розвивається в результаті ураження еритроцитів токсинами, кровепаразитарними організмами, вірусами або ж отрутами, проникаючими в систему травлення. Вроджена анемія викликана порушенням в генетичному плані, при цьому формені деталі крові не можуть нормально виконувати власні функції. Спровокувати розвиток гемолітичної анемії здатний прийом медичних препаратів, наприклад як аспірин, що розріджує кров.

Спровокувати гемолітичну анемію здатне інфекційне захворювання-гемобартонельоз. Джерело зараження-укуси комах. Одночасно зі слинним секретом паразити проникають в кровотік. Гемобартенелли мають здатність прикріплятися до еритроцитів, провокуючи їх руйнування. Захворювання часто протікає в прихованій формі і називається інфекційної анемією кішок.

Є і гіпопластичний вид анемії, пов’язаний з порушенням формування еритроцитів через проблеми в роботі кісткового мозку або ж в результаті нестачі компонентів для формування еритроцитів. Факторами, що провокують розвиток гіпопластичної анемії у кішок, стає нестача важливих мікроелементів-заліза, міді, кобальту, а ще протеїнових елементів і вітамінів групи В.

Найпопулярнішою формою анемії, яка виявляється у домашніх кішок, вважається аліментарна. Основою порушень в організмі стає порушення режиму і правил годування улюбленця. На тлі порушень в раціоні, відбувається зменшення числа червоних кров’яних тілець в кров’яному руслі, супроводжуючись зниженням кількості железосодержащего білка. Базовий фактор-гостра нестача заліза в поживному раціоні, а ще проблеми з нормальною абсорбцією при супутніх патологіях – запаленнях травного тракту.

Клінічна картина анемії, залежить від причин, що спровокували початок патологічного процесу. Є й ряд загальних симптомів. Основними вважаються:

 • зміна відтінку помітних слизових оболонок-слизова рота і повік набуває синюшного кольору (в нормальних умовах слизові яскраво-рожевого відтінку);
 • проблеми в нормальній серцевої діяльності-серцебиття частішає, провокуючи розвиток задишки; , швидка стомлюваність кішки (тварина не бажає проявляти активність, вважаючи за краще більше лежати); або повна відмова від корму;
 • проблеми в процесі травлення, відставання в рості (кошенята погано набирають вагу).

У випадку з появою анемії на тлі великої втрати крові, до перерахованих вище ознаками додаються – ослаблення пульсу, зниження тиску артерій, поверхневе дихання, розширення зіниць. Встановити в побутових умовах наявність анемії у тварини можна, однак без визначення важливих факторів, призначити відповідну терапію не можливо.

Діагностика допустимих хвороб

Діагностичні заходи в себе включають всеосяжний підхід. Підозрюючи у кішки розвиток анемії, доктор передбачає клінічні прояви, а ще призначає ряд лабораторних досліджень. Важливим пунктом діагностики вважається збір анамнезу.

Проводять аналіз крові, що дає можливість встановити процеси, що проходять в кров’яному руслі, а ще постановити можливий розвиток запалень. При підозрі на порушення функціонування кісткового мозку, наказують проведення пункції кісткового мозку. На підставі отриманих даних, ветеринарний фахівець призначає терапію.

Лікування і профілактика

Все залежить від виду діагностованою анемії у кішки і факторів, що спровокували розвиток патологічних змін, призначаються оздоровчі заходи. Поставлена постгеморагічна анемія, лікуватися шляхом усунення вирішального фактора, що спровокував кровотеча. Проводять тампонування або накладення джгута (при зовнішній кровотечі).

Якщо діагностовано внутрішня геморагія, призначаються препарати, що допомагають припиненню кровотечі. Також потрібно введення медикаментозних засобів, що підвищують згортання крові. Рясні кровотечі вимагають проведення переливання крові.

При гемолітичної анемії проводять дезінтоксикацію організму. Вводять хлористий натрій або розчин глюкози. Серйозні ураження отрутами організму, вимагають проведення переливання крові.

Обов’язковий пункт лікування при діагностованою анемії у кішки-проведення замісної терапії. Вона спрямована на збільшення швидкості відновлення уражених червоних кров’яних тілець і заповнення нестачі железосодержащего складного білка. Застосовуються препарати заліза, комплекси вітамінів з перевагою вітаміном групи В.

Терапія в себе включає справжнє харчування на дієтичній основі, а ще організацію правильного догляду. Рекомендується вводити в раціон такий продукт як печінка, що дає можливість активізувати процес кровотворення.

З метою попередження розвитку анемії у кішки доводиться стежити за раціоном харчування. Це основа усунення порушень процесів обміну в організмі. Потрібно пам’ятати і про постійні профілактичних протипаразитарних обробках. Важливо уникати активного впливу прямих сонячних променів, проводити своєчасні імунізації улюбленця, а ще радитися з професіоналом з приводу введення в раціон вітамінно-мінеральних комплексів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close