Чи можуть кішки ображатися

Вважається, що кішка – гуляє сама по собі і не прив’язується до одного власника. Ця думка неправильно, адже кішки здатні прив’язуватися до люблячого господаря, однаково з собаками. Люблячі кішки намагаються більше проводити часу поруч з господарем, сумуючи і страждаючи, коли залишаються одні в будинку. Відомо, що кішки мають тонкою душевною організацією, сприйнятливі до перепадів настрою власного господаря і образити тварину дуже легко.

Кішки, що здаються самодостатніми і незалежними, можуть образитися і при цьому на тривалий період. Якщо власник не робитиме спроб помиритися з кішкою, з’являється ризик розвитку у тварини стресу і нервозності, що призводять в подальшому до серйозних захворювань.

Чи можуть кішки ображатися

Як і людина, кожна тварина, тим більше якщо стосується справа кішок, володіє індивідуальним набором якостей в характері. Реакція на один і той же вид дій від власника, може розглядатися кішкою як серйозна образа або ж несерйозний жест. Скривджена тварина може зациклитися в собі, стаючи агресивним і уникаючим спілкування з різними людьми.

Деякі кішки, ображені власним господарем, роблять спроби втекти з дому, перестаючи довіряти людині. Є кішки, які починають майстерно складати, як помститися господареві за нанесену образу.

Бардаки, розкидані речі, калюжі і купи у взутті – відповідь кривдникові. Рухає тваринами в даний момент жага помсти і стан стресу. При цьому вчені підтвердили, що кішка після виробленої помсти абсолютно не відчуває власної провини. Чекати від улюбленця, що він повісивши голову прийде «принести» свої вибачення-марна трата часу. Коти думають, що подібна поведінка абсолютно природно. У відповідь на капость, володар не повинен робити спроб сильно покарати тварину. Застосовувати можна лише м’яке спілкування і завзятість, показуючи власну любов.

Буває, що Володар кішки починає відзначати, як вихованець починає ігнорувати його. Кішка любить не потрапляти ще раз на очі власному коли то коханому господареві або людині, яка завдала образу. Пояснити, що стало основою образи тварини, важко. Але є ряд причин, які напевно спровокували таку поведінку у домашнього улюбленця. Головними причинами котячої образи на людину, вважаються:

  • Фізичний вплив. Покарання кішки фізично-тряска за шкірку, замахування або удар тапком, не дуже ефективні методи виховання тварини. Змусити вести себе як личить, подібні прийоми фізичного впливу на домашню кішку, не допоможуть. А ось появі образи або страху перед господарем фізичні покарання допомагають.
  • Занадто гучні звуки. Кішка, як і собаки, відрізняються від людини в сприйнятті звуків і їх частоти діапазону. Коли володар починає кричати на власного улюбленця, у тварини спрацьовує інстинкт самозбереження. Кішка відчуває дуже сильний стрес, намагається застрибнути вище або ж забитися під меблі. Милість тварини в подібному випадку доведеться заробляти довго.
  • Відсутність уваги з боку власника. Кішки, хоча і вважаються самостійними, що живуть самі по собі, надзвичайно прив’язані до власного господаря. Відсутність комунікабельності з боку людини, холодне ставлення до тварини – трагедія для тварини. Брак уваги, змушує кішку відчувати себе самотньою і сильно сумувати. Чи не грайлива і не ласкава кішка, частіше ознака відсутності необхідної уваги з боку членів сім’ї, а не оригінальність характеру.
  • Порушення власних кордонів. Як і будь-який скажена тварина, хоча і проживає в будинку з людиною під одним дахом, чітко стежить за особистим простором. Не всі кішки люблять, коли їх тискають і обіймають, тим більше якщо ласка йде від незнайомої людини. Неповага до особистого простору, призводить до сильних образ з боку тварини. Воно може вкусити або подряпати людини, при цьому застерігаючи «порушника» заздалегідь.
  • Довга відсутність власника. Господарі кішок, часто перебувають в роз’їздах, помічають, що їх вихованець не сильно радований зустрічі. Холоднокровність, яке показує кішка після довгої розлуки з господарем, ніщо інше, як образа. Тварина встигла постраждати під час відсутності власника і образитися, і навіть в якійсь мірі звикнути жити без власного дорогої людини. Описані випадки, коли тужливе тварина впадало в пригнічений стан, починало втрачати апетит і хворіло.

Кішки в основному потайливі тварини, які намагаються не висловлювати зайвих емоцій. Перебуваючи в образі на власника, вони нечасто навмисне починають відвертатися, частіше поводяться як зазвичай. Але вимальовується їх справжнє відчуття образи в зіпсувалася меблів, калюжах в найнеймовірніших місцях. Покарання кішки за ці проступки, призводить до зміцнення почуття образи у тварини. Зрозуміти, що кішка дійсно образилася на власника, можна за деякими параметрами:

  • тварина частіше намагається забитися в місця, де не зіткнеться з власним господарем;
  • кішка стикається з усіма живуть в будинку людьми, при цьому уникає спілкування з певним кривдником;
  • прояв апатії, відсутність грайливості;
  • відсутність довіри до господаря – тварина не дає можливість торкатися до живота або хвоста.

Як помиритися з кішкою

Базове правило, яке повинен запам’ятати володар – не карати і не бити кішку. Таким чином, людина доб’ється тільки посилення ситуації і розвитку серйозного стресу у тварини. Зіпсувати відносини з власним улюбленцем не дуже складно, а ось налагодити їх не дуже просто. Перш за все, до кішки необхідно ставитися з повагою. При спробах використання, слід підбирати м’яку тактику, висловлювати турботу і увагу.

Виховний процес повинен бути доброзичливим. Потрібно показати кішці, що, не звертаючи уваги на прокази і капості, володар його любить і готовий грати. Дружба буде відновлена, так як кішки своєрідним чином вміють відображати емоції, які бачать навколо себе.

Кішки не відчувають почуття провини, на відміну від собак. Вживаються господарем спроби закликати до совісті і відповісти за власні дії, приведуть до погіршення ситуації.

Спроби примирення пройдуть успішно, якщо тварина пригостити улюбленими ласощами. Образа тварини може з’явитися і в період після операції після кастрації. В даних випадках без приємних слів і частувань навряд чи можна обійтися.

Ігноруючи образи власних улюбленців, господарі кішки ображають почуття тварин. Вихованець, який отримує заряд негативних емоцій, відчуває постійний стрес, аж до пригніченості. Довгий пригнічений настрій кішки здатне привести до серйозних захворювань. Завдання власника — не дозволити подібного стану, проявляючи ласку, завзятість і турботу, пам’ятаючи про самому основному правилі: «ми у відповіді за тих, кого приручили!»

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close