Пухнасті кішки: найкращі породи та особливості догляду за ними

Пухнасті кішки: найкращі породи та особливості догляду за ними - Ветеринар

Розкішна шуба, гідна захоплення, вважається візитівкою кішок довгошерстих порід. Однак для того, щоб улюблениці заводчиків виглядали доглянуто, їй доведеться приділяти чимало уваги та часу. Матеріал цієї статті познайомить читачів з особливостями догляду за шерстю пухнастих кішок найпоширеніших у заводчиків порід.

Пухнасті кішки: найкращі породи та особливості догляду за ними - Ветеринар

Особливості

Довгошерсті кішки з пухнастою шерстю мають низку власних тонкощів. Їхня шуба відрізняється особливою структурою. У багатьох випадках вона досить щільна, тому в період линьки коти і кішки змушені щодня вилизувати відмерлі волоски, що перешкоджають росту нового вовняного покриву. Представники деяких порід можуть по кілька місяців носити на собі відмерлу шерсть.

Однак спроби самостійної гігієни не дають змоги кішці самостійно позбутися відмерлої шерсті. Основна частина волосинок осідає в її шлунку. А тому господар повинен забезпечувати вихованця пророслими паростками пшениці або іншою травою, яка буде підбурювати відригування волосяної грудки. Хто-небудь із заводчиків з такою метою застосовує спеціалізовану мальт-пасту.

Довгошерстим пухнастим кішкам важче зберігати красиву шубу: у багатьох випадках їхня шерсть схильна до утворення ковтунів. Проблема може бути ускладнена не тільки несвоєчасним вичісуванням шерстинок, проте навіть нерегулярним застосуванням гребінця.

Окремі представники пухнастиків можуть зіпсувати власну шубу однією тільки прогулянкою, навісивши на неї колючок та іншого сміття, що чіпляється. Доглядати за подібною шерстю вельми важко, однак без цього шуба тьмяніє і кошлатиться.

Окремі породи пухнастих кішок відрізняються цілорічною линькою. Якщо вчасно не прибирати з такої шуби мертві шерстинки, улюбленці ризикують поїсти власну шерсть до закупорки кишечника. У інших кішок догляд за шерстю ускладнений індивідуальними особливостями. Припустимо, в однієї з порід після зачіски відростає шерсть темнішого відтінку, що може призвести до дискваліфікації особини, яка відвідує виставки.

Ще однією особливістю пухнастих кішок вважається величезна ймовірність алергічної реакції, якої вони зазнають від усіх членів сімейства, де проживають. У період линьки вона покриває буквально всі речі житла, що примушує власника вживати певних заходів щодо її скорочення. При цьому якщо звичайним кішкам під час линьки досить вичісувати шерсть двічі протягом тижня. Таким пухнастикам доведеться видаляти її щодня, пам’ятаючи приділяти велику увагу шерстинкам між пальцями лап і біля самої основи вух. В іншому ж тонкощі догляду будуть підкорятися певній породі представника сімейства котячих.

close