Що краще для втулок: капролон чи фторопласт

Що краще для втулок: капролон чи фторопласт

Втулки виконують важливу роль в рухомих механізмах різних машин, адже запобігають надмірному тертю та зношенню деталей під час руху. Зазвичай втулка циліндричної форми встановлюється в паз для забезпечення правильного руху або фіксації деталі. Для виготовлення втулок використовуються різні матеріали, поміж яких особливої уваги заслуговують фторопласт і капролон, які вирізняються високою міцністю й стійкістю до експлуатації в різних умовах. Далі розглянемо більш детально ці два матеріали в порівнянні, аби обрати кращий варіант.   

Порівняння втулок з капролону і фторопласту

Для порівняння властивостей двох матеріалів розглянемо механічну міцність, стійкість до тертя і термостійкість. Завдяки міцності й стійкості до високих навантажень капролон листовий наприклад є досить популярним для виготовлення втулок й також відомий, як поліамід. Втулки з поліаміду витримують рухові навантаження з високою швидкістю. Більш детально дізнатися що таке поліамід можна за посиланням, а ми розглянемо загальні переваги цього матеріалу для виготовлення втулок. 

Втулки виготовлені з капролону, мають такі властивості:

  • Міцність до згинання та механічного впливу, що робить матеріал відмінним для механізмів, що піддаються великому навантаженню.
  • Стійкість до тертя завдяки низькому коефіцієнту тертя, що дозволяє використовувати матеріал за умови швидкого обертання.
  • Витривалість до високих температур, тому втулки витримують нагрівання, яке може виникати під час тривалої роботи. 

На сайті компанії Elektroplast можна детально ознайомитись з технічними параметрами капролону і фторопласту, де також є можливість замовити матеріали для промислового використання. В порівнянні з капролоном фторопласт має стійкість до впливу мастил і хімічних речовин, а також вирізняється антифрикційними властивостями.

Поміж переваг використання фторопласту для виготовлення втулок варто визначити:

  • стійкість до корозії від впливу хімічних речовин;
  • можливість використання в середовищі з мастилом за умов надвисокого тертя;
  • витривалість до високих температур.

Залежно від конкретних вимог до втулок, які будуть використовуватися в певних умовах варто обирати для виготовлення матеріал з відповідними властивостями. 

Як вибрати матеріал для виготовлення втулок

Вибір матеріалу для виготовлення втулок вимагає детальної оцінки таких критеріїв:

  • в яких умовах буде експлуатуватися виріб та чи передбачений контакт з хімічними речовинами;
  • які показники швидкості руху й механічного навантаження заплановані на деталь;
  • чи передбачений контакт з мастилом;
  • які є додаткові вимоги до безпеки відповідно до стандартів експлуатації механізму, де буде встановлено втулку.

Додатково варто враховувати наявний бюджет, який передбачений на закупівлю матеріалу, що буде використовуватися для виробництва втулок. Детальний попередній аналіз і порівняння властивостей фторопласту й капрололону допоможуть зробити правильний вибір.

Позначки:, , , , , , ,
close