Дитячий манікюр: що про нього потрібно знати

Дитячий манікюр — це і прагнення дитини бути як мама, і корисний гігієнічний догляд, і виховання естетичного смаку. Слід враховувати, що манікюр для дітей не може бути точним повторенням салонних процедур для дорослих. Розглянемо, як роблять його фахівці, а також які маніпуляції неприпустимі.

Дитячий манікюр: поради та етапи

Руки дітлахів, а особливо дитячі нігті потребують особливої уваги, тому що можуть стати джерелом різних захворювань та інфекцій. Догляд за ними — це насамперед питання гігієни, особливо з того віку, коли дитина починає повзати, торкатися руками всього, що її оточує. Тому вже в перші роки життя корисними будуть такі процедури:

 • Від сухості та ламкості ніжних нігтиків допоможе дитячий крем, який слід втирати в нігтьові пластини.
 • Видалення задирок. Біля нігтів часто з’являються задирки, які діти можуть відірвати. Занесення інфекції обернеться появою гнійничків. Тому задирки слід вчасно і правильно видаляти. Фахівчиня Тесса Сойєрс попереджає, що задирки не можна обривати, можна тільки обрізати чистими ножицями, а щоб уникнути інфекції, нанести мазь з антибіотиком.
 • Правильне укорочення нігтів. Не можна стригти їх дуже коротко, бо назавжди загубиться довжина самого нігтя. Залишайте край щонайменше в 1 мм, він має повторювати обриси подушечки пальця.

Манікюр дітям у ранньому віці роблять як дівчаткам, так і хлопчикам. Ця послуга в салонах стає популярною. Можуть бути тільки вікові обмеження для маленьких клієнтів: десь приймають з 6 років, а десь — з 11 років. У салонах фахівці роблять дітям тільки необрізний манікюр, тож процедура має особливості і полягає в такому:

 1. Спочатку пом’якшують шкіру спеціальним кремом або роблять теплу ванночку з травами.
 2. Нігті обов’язково дезінфікують перед подальшими процедурами. Наскільки це важливо для уникнення інфікування, підкреслює доктор Дебра Джаліман.
 3. Задирки зрізають ножицями із закругленими кінцями або гострими щипчиками.
 4. Кутикулу тільки відсувають м’якою апельсиновою паличкою. Якщо шкіра щільна, допустимо кутикулу трохи зменшити спеціальним засобом для розчинення.
 5. Вкорочують нігті тільки пилкою з м’якими абразивами не нижче 180 грит, частіше — 240 грит і вище.

Якщо робити манікюр дитині в домашніх умовах, то слід придбати відповідні інструменти та дотримуватися такої послідовності процедури, як у салоні.

Після цих основних процедур дівчаткам можна наносити декоративне покриття на нігті.

Дитячі манікюри роблять тільки спеціальними матеріалами. Найбільш популярні такі:

 • Водні наклейки. Створено цілі тематичні колекції наклейок, які маленька модниця може вибрати за смаком. Для міцності наклейки фіксують фінішним покриттям.
 • Дитячий лак на водній основі. Його використовують у манікюрі дівчаток старше шести років. Таке покриття легко змивається милом або піною. Є спеціальні гіркі лаки (з екстрактом кактуса), які допомагають позбавити дитину звички обкушувати нігті.
 • Лаки для дорослих. Їх допустимо застосовувати з 14-16 років, коли формування нігтів уже завершилося.

Особливе питання — дизайн для дитячих нігтів. Дівчаткам роблять прості малюнки та візерунки, які наносять пензликом або зубочисткою. Дизайнери на майбутнє літо навіть дорослим пропонують ідеї такого дитячого манікюру.

Дитячий манікюр до школи має бути стриманим, непомітним. Роблять його світлим або напівпрозорим лаком, вибирають димчасті та пастельні тони. Манікюр підлітку до якогось особливого випадку може бути тематичним і яскравим.

Дитячий манікюр: за і проти

Як гігієнічна процедура, догляд за нігтями дітей суперечок не викликає. Але чи застосовувати в дитячому манікюрі звичні салонні способи його створення?

Нігті в дітей дуже тонкі, еластичні, нігтьова пластина повністю не сформувалася, тож шліфувати, полірувати їх не можна, так само, як використовувати жорсткі пилки. В інших випадках теж слід прислухатися до порад фахівців.

Чи зрізати кутикулу

Кутикула — шкірка навколо нігтя, яка захищає його корінь від пошкоджень та інфікування. Низка клінік, як стверджує доктор Джейн Чертофф, не рекомендують обрізати цілком кутикулу навіть дорослим. Цей спосіб прийнятий у Європі, тому манікюр називають європейським.

Такий манікюр допустимий під час обробки дитячих нігтів, принаймні до 15 років. Якщо шкіра тонка, м’яка, то під час дитячого манікюру прибирають тільки задирки. Якщо шкіра щільніша, то кутикулу можна відсувати одноразовими паличками, а кусачками прибирати тільки краєчок, якщо він сильно відріс.

З-під кутикули росте плівка. Вона розтягується і тягне за собою саму кутикулу. Якщо її пошкодити, то з’являться дрібні задирки. Зчищати цю плівку й одночасно відсувати кутикулу можна щоразу, коли дитина приймає ванну. Коли руки розпарені, то процедура проходить щадяще, не викликає неприємних відчуттів.

Є спеціальні засоби, що запобігають зайвому росту кутикули. Вони підходять для догляду за дитячими нігтями, при цьому менший ризик появи задирок.

Чи припустимий дитячий манікюр гель-лаком

Усі покриття, які застосовують дорослі, для дітей категорично заборонені. У них містяться токсичні речовини, які проникають через дитячі тонкі нігтьові пластини. Це може спричинити порушення в роботі гормональної системи, а також спровокувати алергію.

Як відомо, для затвердіння гель-лаків застосовують УФ-сушарки. Їхнє використання для дорослих викликає суперечки, про їхню небезпеку йдеться в публікації, підготовленій докторами Дж. Вілсоном і Дж. Марака.

Для дитячого манікюру допустимі тільки спеціальні матеріали, про які йшлося вище. Вибирати слід якісні лаки, стежити, щоб у їхньому складі не було формальдегідів. Перед нанесенням кольорових лаків нігті захищають базовим покриттям, щоб уникнути пігментації. Щоб лак довше тримався, можна покрити його топ-фінішем.

Манікюр на дитячі нігті корисний і навіть необхідний як гігієнічна процедура. До того ж красиві доглянуті нігтики дитині шкода буде обгризати, тож це ще й профілактика шкідливої звички. Нарешті, сама процедура вдома або похід у салон принесуть невимовне задоволення маленьким модницям.

Увага! Матеріал має лише ознайомчий характер. Не слід вдаватися до описаних у ньому методів лікування без попередньої консультації з лікарем.

Література:

 1. Як придумати різний дизайн для кожного нігтя — дуже багато ідей // Harper’s Bazaar. — 2021. — 13 травня.
 2. Debra Jaliman. In for a manicure, out with an infection // WebMD. — 2011. — 28 вересня.
 3. Джейн Чертофф. Що таке кутикула і як за нею безпечно доглядати // Healthline. — 2019. — 8 березня.
 4. J Wilson, J Maraka. Потрібен крем від сонця під час манікюру? Небезпека УФ-сушарок для нігтів // PubMed. — 2016. — 28 березня.
 5. Tessa Sawyers. Зависання нігтів // Healthline. — 2019. — 25 січня.

Автор: кандидат медичних наук Ганна Іванівна Тихомирова

Рецензент: кандидат медичних наук, професор Іван Георгійович Максаков

Унікальна добірка новин від нашої редакції

close