Гнійні виділення з носа у собаки

Стан мочки носа у собаки-незвичайний індикатор здоров’я тварини. Зміна стану-збільшення температури, сухість, іноді вказують на розвиток патології в організмі. Поява виділень з носа, яскраво говорять про розвиток хвороб, не тільки в респіраторному тракті, але і в інших системах організму.

Виділення гнійного ексудату з носових пазух може вказувати на розвиток процесу запалення в пазухах – гайморит, або ж інших небезпечних, спровокованих інфекцією, захворюваннях. Самолікування неприпустимо, так як спричинить за собою розвиток складнощів, аж до втрати нюху у собаки.

Можливі захворювання, для яких характерні гнійні носові виділення

Факторів, що провокують появу гнійних виділень з носа, багато. У ветеринарній практиці виділяють наступні захворювання, що провокують витікання з носа:

    . Розвиток запалення в області слизових оболонок, спочатку ознаменовується появою прозорих витікань з носа. Приєднання патогенної бактеріальної мікрофлори, провокує утворення гною, що виходить з носових ходів тварини. На носі у собаки з’являються відмітні скоринки, дихання змінено. Хвороба в пазухах носа (гайморит), нечасто з’являється як самостійна патологія. Найчастіше запалення розвивається на тлі невчасно наданої допомоги при бронхітах або ж бронхопневмоніях. Провокуючим аргументом виступають і серйозні травми голови, що супроводжуються пошкодженням в області носової перегородки. . Чужорідні Протеїнові компоненти, що сприймаються імунною системою організму як патоген, провокують розвиток роздратування на слизових оболонках респіраторного тракту, пошкоджуючи епітелій і пазухи, що знаходяться у верхній щелепі. Уражені тканини уражаються патогенною бактеріальною або грибковою мікрофлорою. З’являється гнійно-некротичний процес, що відрізняється виділенням гнійного ексудату з носових ходів.

  • Проблеми з зубами і яснами . Захворювання ясен і зубів у ветеринарній стоматології – постійні причини розвитку порушень у функціях носових ходів. Пов’язано це перш, за все з абсцесами, запаленнями ясен, виразковими ураженнями на слизовій оболонці порожнини рота. Запущені стоматологічні проблеми призводять до поширення інфекції на частину зверху придаткових пазух носа. і доброякісного типу. Аномальні епітеліальні освіти, пухлини в області носових ходів при розростанні фізично перекривають просвіт, порушуючи звичайне дихання і піддаючи слизову оболонку атаці патогенної мікрофлори. З’являються гайморити і риніти гнійного типу.
  • Чужі предмети в носі . Собаки, тим більше в молодому віці (переважно цуценята), в силу власної цікавості, можуть вдихати дрібні предмети і насіння рослин поряд з повітряним потоком. Пошкоджена слизова чутлива до впровадження патогенних мікроорганізмів.

Перераховані вище фактори, не єдині, які допомагають розвитку проблем в області верхньої частини респіраторного тракту. Спровокувати появу гнійних виділень з носа у собаки здатне ненормальний розвиток хрящів, що утворюють структурні пазухи носа.

Стати провокуючим аргументом може і тривале вдихання токсичних парів, в тому числі і сигаретного диму.

Рідше діагностуються запальні гнійно-некротичні процеси в носових ходах, спровоковані патогенною мікрофлорою, занесеної з потоком крові або лімфи з сусідніх інфікованих тканин.

Ветеринарні лікарі і заводчики собак, думають, що основою виникнення гнійного ексудату в пазухах носа служить раптове і довгий переохолодження організму. Це пов’язують зі зниженням захисних сил організму по відношенню до оточуючих патогенів. Слабка імунна система не в змозі боротися навіть з самим незначною кількістю патогеном.

Доведено також, що породи собак брахіцефалів на увазі анатомічних особливостей будови кісток черепа, страждають від ринітів різної етіології і проявів частіше, ніж їх родичі з нормальною, що не укороченою мордою. Ризик розвитку гнійного риніту вище у подібних порід собак як пекінеси, мопси, англійський і французький бульдог.

Крім того, поява гнійного ексудату з носових ходів, визначає вірусні та бактеріальні інфекції – чума м’ясоїдних, аденовірусна хвороба, туберкульоз. У зв’язку з цим, розвиток риніту у вихованця не зобов’язана залишитися без уваги. Уважний володар обов’язково повинен звернутися за допомогою до ветеринарної клініки до майстра професіонала.

Симптоми розвитку риніту залежать від факторів, що спровокували патологічні зміни в респіраторному тракті. Основним дратівливим агентом служать токсичні речовини, алергени, сторонні предмети і патогенна мікрофлора. Відбувається набряк слизових оболонок, що вистилають респіраторний тракт. Своєрідний секрет, що виробляється клітинами слизової в значних обсягах, закриває гайморові пазухи, викликаючи запалення і відчуття болю. Ознаками виникнення патології зверху респіраторного тракту вважаються:

  • поява слизового ексудату на перших кроках розвитку патологічного процесу (з часом, виділення стають білястими, а потім і гнійними зі специфічним жовто-зеленим кольором);
  • поява домішок крові в гнійному ексудаті на тлі збільшення крихкості судин;
  • вихованець часто злизує мовою підсихає ексудат, чхає, намагається почухати ніс;
  • спостерігаються проблеми з нормальним актом вдиху і видиху через закладеності носа( дихання гучне);;
  • відмова від активних ігор;
  • збільшення показників температури тіла на тлі серйозного запалення; через порушення нюху.

Набряк носових ходів провокує хропіння, що з’являється не тільки під час сну, але і вдень. Вихованець намагається уникати різких рухів, обережний.

Діагностика та лікування

Поява виділень з носа – привід звернутися до професіонала, не займаючись самолікуванням. Потрібно проведення детальної діагностики, щоб зрозуміти природу походження гнійних виділень з носа.

Проводитися загальноклінічний огляд, призначається ряд лабораторних досліджень. Важливим пунктом діагностики вважається взяття проб змивів зі слизових оболонок і визначення типу збудника. В подальшому це дозволить вибрати найкращі протимікробні препарати. Інструментальними дослідженнями є-рентгенологічний знімок.

На підставі отриманих даних, ветеринар розробляє тактику лікування. В основі лежить симптоматична терапія. Перш забирається висохлий ексудат і гній. Обробка проводитися за допомогою спеціалізованих антисептичних розчинів. Можна замінити фурацилін і Хлоргесидин настоями цілющих рослин. Настої календули, аптечної ромашки і шавлії володіють не тільки антисептичними властивостями, але і роблять спокійніше роздратовану слизову.

Після очищення носових ходів, пацієнту проводять промивання носа фізіологічними розчинами і виключно після цього закопують Протибактеріальні засоби.

У побутових умовах певні власники примудряються закопувати в ніс тварині судинозвужувальні краплі, що призначаються для людського застосування. Використання Санорину, нафтизину і їх аналогів провокує сильну сухість слизових оболонок, провокуючи ще більший набряк. Краще застосовувати масло обліпихи і настій прополісу, заздалегідь розведений в потрібній пропорції.

Призначаються системні антибіотики. Тривалість курсу і дозування препарату визначає ветлікар. Прекрасним лікувальним ефектом володіють антибіотики пеніцилінового ряду, наприклад Цефтриаксон. Важливим пунктом лікування є імуномодулюючі препарати і комплекси вітамінів і мінералів.

Профілактика

З метою попередження розвитку запалень слизової оболонки носа, доводиться стежити за якістю харчування, зарахувати вихованця від переохолоджень, уникати протягів. Не бажано, щоб собака контактувала з токсичними випарами, в тому числі і димом сигарет.

Тварини з брахіцефалічним синдромом, повинні систематично спостерігатися у ветеринара з метою профілактики.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close