10 порід собак з найпотужнішими щелепами

Селекційні роботи, які проводять фахівці регулярно з метою поліпшення конкретних породних якостей собак, стали причиною того, що деякі представники домашніх собак стали справжньою живою зброєю. Володіючи «мертвою хваткою», представники охоронних і бійцівських порід, активно застосовуються за призначенням.

Сила, з якою тварина здатна стиснути щелепи для хватки, багато в чому визначається фізіологією собаки. В основному, найпотужніше і сильне стиснення щелеп зустрічається у собак, що володіють масивною великою головою, що розташовується на укороченою шиї і з великою пащею. Знати про силу стиснення щелеп тварини просто потрібно для того, щоб знати, з чим доведеться працювати. Правильна дресирування і навчання, дають можливість контролювати тварину, не роблячи з нього агресивного і небезпечного для оточуючих монстра.

Укус будь-якого собаки, навіть дуже маленької, досить болючий. Але є ряд порід, щелепи яких при укусі зживаються так, що можуть роздрібнити людині кістки і завдати інші небезпечні пошкодження.

Для визначення сили собачого укусу або стиснення щелеп, застосовується позначення в атмосферах. Раніше силу стиснення визначали за допомогою соснового бруса. У нинішньому світі є спеціальний пристрій-нарукавник зі спеціальним датчиком.

Кангал

Перша в списку собака породи кангал. Це Сторожова порода псів, виведена на просторах Туреччини. Головне завдання тварин-Охорона отар овець від нападу диких звірів, наприклад як вовки і ведмеді. У стародавні часи таких собак застосовували для полювання на левів. І не дивує, адже сила стиснення щелеп собаки феноменальна — 176 атмосфер. Не звертаючи уваги на приголомшливі дані, собаки породи кангал, лояльні до дітей, мають врівноваженим характером і стійкі в психологічному плані.

Англійський мастиф

Реальні гіганти-англійські мастифи, вважаються найбільшими серед всіх мастифів. Гіганти застосовувалися для охорони території, і мають силу стиснення щелеп в 131 атмосферу. При цьому, це поступливі вихованці, які при належному вихованні можуть стати справжніми няньками для неповнолітніх дітей. Необхідно не забувати, що у англійських мастифів бійцівське минуле, і вони можуть легко перекушувати товщину людських кісток. Правильно ввічлива собака ніколи не нападе першої. Ці дуже великі, досить спокійні і врівноважені англійці, будуть заганяти зловмисників в глухий кут і стерегти до приходу власника.

Вовкодав

Помісь пастушої собаки і вовка, нагородила вовкодавів неординарною зовнішністю, потужною хваткою в 96 атмосфер і досить нелегким характером. Для утримання в квартирі або у власному будинку без вольєра, такі собаки не підійдуть.

Ротвейлер

Порода, отримана в ході племінних робіт німецькими селекціонерами, володіє витривалістю, великою силою і інтелектом. Кремезні на вигляд ротвейлери, першими з усіх собак почали застосовуватися в поліцейській службі, допомагаючи ловити і утримувати зловмисників. Стиснення щелеп відбувається з силою в 77 атмосфер. Заповнюються такі якості відсутністю страху і відсутність реакції на біль. Характер ротвейлерів не простий, проте їх фізичні дані дійсно вражають. Займатися дресируванням цуценят цієї породи потрібно з найперших самостійних днів. Рекомендується віддавати подібних собак на особливу підготовку під управлінням професійного кінолога. В іншому випадку, доросла собака ставати некерованою і може висловлювати агресію навіть по відношенню до членів сім’ї.

Гієновий собака

Гієнова собака живе в Африці. Найчастіше зустрічається в Танзанії, Зімбабве, ПАР, Ботсвані і на Мозамбіку. Це стайня тварини, які відносяться до сімейства псових, вважаючись найближчими родичами червоного вовка. вважається облігатним хижаком, чим не схожий на інші представників сімейства псових. Стиснення щелеп гієнової собаки-75 атмосфер.

Любителі екзотики беруть в будинок маленьких цуценят гієнової собаки і виховують як звичайну собаку. Це дійсно можливо, адже цуценята ще дуже невеликі. Велику особину приручити навряд чи вийде.

Американський бульдог

Середніх розмірів пси, мають м’язистим тулубом і дуже сильною хваткою. Зовнішній вигляд вселяє повагу. Спочатку Американський бульдог був виведений, як і інші собаки, для охорони стада. Фермери застосовували цю породу для охорони власного житла і господарства. Завдяки силі стиснення щелеп в 72 атмосфери, собак стали застосовувати в боях. Тварини показували феноменальні якості, змагаючись навіть з більш великим суперником і перемагаючи . В сучасності американські бульдоги знайшли власне покликання в поліцейській службі і в охоронних підрозділах.

Доберман

Німецька порода собак, вперше зареєстрована ще в 19 столітті. Її головною функцією було залякування. Виходячи з відомостей історії, порода доберман була виведена збирачем податків. Собаки відрізняються високим інтелектом, силою і пильністю. Однак при цьому відносяться до списку небезпечних порід, адже можуть напасти без попередження, якщо господареві загрожує небезпека. Сила стиснення щелеп становить 58 атмосфер.

Німецька вівчарка

Розумна і добре впізнавана порода в усьому світі-німецька вівчарка, була виведена більше 100 років тому. Собаки володіють великим рівнем інтелекту, витривалістю, а сила стиснення щелеп у них лише злегка поступається доберману, створюючи 56 атмосфер. Німецькі вівчарки-ідеальні охоронці, застосовуються для служби в поліції і прикордонних військах. При цьому, помірний і стриманий характер собаки, дає можливість заводити тварину в сім’ї з дітками. Як і в будь-якому іншому випадку, собаку потрібно дресирувати, щоб отримати слухняного вихованця.

Американський пітбуль

Атлетично складені тварини, що мають середні розміри і прекрасно розвинену мускулатуру, реальні бійцівські пси. Стиснення щелеп таких собак становить 137 атмосфер. У багатьох країнах американські пітбулі занесені в список небезпечних собак. Небезпека бути укушеним таким собакою в тому, що стиснувши щелепи, пітбуль не зможе їх самостійно розтиснути. Для цього доводиться задіяти спеціальний пристрій – стек. Чи не дресирований пес, ставати небезпечним для інших тварин і навіть людей, нападаючи на них навіть без команди. Якщо Американський пітбуль впивається в жертву і відчуває смак крові, він припиняє реагувати на зовнішні подразники і команди власного власника.

Голландська вівчарка

Це спочатку пастуші собаки, були виведені в Нідерландах на початку 19 століття і стали досить поширеними на службі в поліції. Прабатьком голландської вівчарки вважається Бельгійська. Робочі якості таких вівчарок дуже великі. Сила стиснення щелеп цієї породи становить 52 атмосфери. Собаки віддані і слухняні, добре піддаються дресируванню, прекрасно співіснують з членами сім’ї – дітками та іншими тваринами.

Більшість собак, які завдяки природі мають сильну хватку і міць при укусі, не вважаються небезпечними. Це пов’язують з усвідомленістю багато господарів. Знаючи, яку собаку вони заводять, всі сили спрямовуються на корекцію поведінки і дресирування. Потрібно розуміти і той момент, що має велике значення не тільки сила стиснення щелеп тваринам. Показовим вважається і можливість тваринного тримати щелепи в напрузі. Ось чому стаффордширські тер’єри і американські пітбулі вважаються найбільш небезпечними. Сила стиснення щелеп у них не така, як припустимо, у лідерів списку – турецьких кангалів. Поступаються вони також англійським мастиффам, вовкодаву і ротвейлерам, але випадків нападу на людей з сумними результатами в послужному списку американських пітбулів набагато більше. А справа вся в тому, зайвої агресії і розвиненому інстинкті «вбивць». При укусі, пітбуль не обороняється або намагається налякати. Головна мета собаки такої породи-вбити.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close