5 причин розвитку атопічного дерматиту у собак

Атопічний дерматит або Атопія, собою являє патологічний процес, поточний в хронічній формі. Важливим фактором розвитку атопічного дерматиту служить генетична схильність організму собаки виробляти пристойну кількість нестандартних імуноглобулінів Е.

Продукування імуноглобулінів, які відповідають за запалення, з’являється при контакті організму з різними середовищами алергенного Походження.

На тлі впровадження чужорідних протеїнових елементів відбувається запалення, іменоване зудить дерматозом.

У певних порід собак, наприклад як шар-пей, існує генетична схильність до розвитку атопічного дерматиту. У цуценят цієї породи, патологія діагностується почавши з 3-х місячного віку.

У багатьох випадках, у собак з 6 місяців існує ризик прояву атопічного дерматиту, аж до 6 років. Почавши з 6-ти річного віку, діагноз атопічний дерматит не ставлять.

Серед безлічі факторів, що провокують розвиток реакцій алергії, виділяють 5 причин, які можуть стати причиною розвитку атопії.

1. Зміна місця проживання

Перші позиції серед причин розвитку атопічного дерматиту займає така причина, як різка зміна місця проживання тварини.

На фізичному стані здоров’я, такі ж зміни позначаються погано. Провокуючим атопічний дерматит аргументом в даному випадку стає зміна повітряної вологості, зміна температури повітря. На цьому тлі відбуваються збої в роботі імунної системи, провокуючи розвиток атопії.

2. Мікроклімат в приміщенні для житла

Великий вплив на розвиток атопічного або зудить дерматиту має мікроклімат в приміщенні, де живе тварина. Патогени у вигляді алергенів можуть складатися не тільки в пилку квітучих рослин, а й домашнього пилу, сухому кормі або ж інших компонентах.

Щеня з гіперчутливістю може страждати від атопічного дерматиту при тісному контакті з квітучими рослинами, і ще в разі потрапляння на тіло частинок сухого корму, домашнього пилу та інших алергенів.

Зрозуміти, що стало основою запалень на шкірі у тварини, здатний ветлікар на підставі самих різних досліджень.

Запущений форми атопічного дерматиту при відсутності своєчасної допомоги можуть погано відображатися на роботі органів знаходяться всередині і систем.

Такі собаки частіше схильні до різних бактеріальних і вірусних інфекцій, так як володіють низьким імунним статусом.

3. Глистяні інвазії

Провокуючим розвиток атопічного дерматиту аргументом виступають і глистяні інвазії.

Дуже часто господарі надають маленьке значення наявності глистів у вихованця, вважаючи, що уражений глистами організм тварини тільки страждає від дефіциту речовин і має знижену масу тіла. Насправді, гельмінтози куди небезпечніше.

Крім поразок кишечника і постійних кровотеч на цьому тлі, заглистованість організму собаки провокує розвиток алергії у вигляді атопічного дерматиту. Основою виступають токсини, що продукуються гельмінтами в результаті власної діяльності.

Цикл життя деяких гельмінтів дуже короткий. Як тільки глисти гинуть, вони починають розкладатися прямо в кишковому тракті, що призводить до ще більшої інтоксикації.

Провокуючим аргументом виступають і шкірні паразити, що порушують функції органу, діючи як подразник. Тому дуже і дуже важливо систематично проводити протипаразитарну обробку, як від гельмінтів, так і нашкірних паразитів, так як блохи і волосоїди, можуть бути переносниками яєць окремих видів глистів. Обробляючи собаку тільки від бліх і кліщів, і не проводячи протигельмінтну обробку, володар піддає власного улюбленця небезпеки.

4. Захворювання сечостатевої системи

Атопічний дерматит може розвинутися у собак на тлі патологій в області ендокринної та системи сечовиділення.

Так, хронічна недостатність нирок, вимальовується сверблячкою на шкірі і рядом подібних симптомів як:

  • в’ялість шкіри;
  • наростання слабкості;
  • постійна спрага;
  • сухі слизові порожнини рота;
  • зниження апетиту.

З моменту виникнення перших ознак слід звертатися за допомогою до ветлікаря. В іншому випадку, є ризик розвитку серцевої недостатності, аж до загибелі тварини.

Розвиток сверблячки може вказувати на наявність у вихованця проблем в роботі щитовидки. Атопічний дерматит в даному випадку вважається сигналом організму про неполадки в ендокринній системі.

При гіпотиреозі тварина ставати млявим, апатичним, погано їсть, зменшується загальна активність. На цьому тлі перш за все страждає імунна система. Тому різні грибкові та бактеріальні мікроорганізми, активізуючись, викликають ускладнення.

5. Реакція на консервативне лікування

Процес запалення на шкірі у собаки, що виявляється сильним свербінням, може з’являтися в результаті консервативного лікування.

Нестандартну реакцію організму тварини здатні спровокувати як препарати з протеїновими елементами, так і без них.

Атопічний дерматит у собаки може з’явитися при довгому лікуванні антибіотиками, при введенні спазмолітиків, анальгетиків, деяких сироваток, вітамінних препаратів або вакцин.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close