Агресія у кішок і котів: основні причини та способи розв’язання проблеми

Агресія у кішок і котів: основні причини та способи розвязання проблеми - Ветеринар

Більшість любителів кішок заводять пухнастих друзів, сподіваючись, що ті даруватимуть їм винятково ласку і любов. Який все-таки сюрприз підносить їм улюблена кішка, коли раптом стає агресивною! Розглянемо в статті, чому у котів змінюється поведінка, на які симптоми необхідно звернути увагу, і що зробити зі злісною кішкою.

Агресія у кішок і котів: основні причини та способи розвязання проблеми - Ветеринар

Симптоми та причини прояву агресії

Дуже агресивна поведінка кішки не завжди свідчить про патологію. А справа вся в тому, що всі дикі котячі звички неможливо викорінити. Якщо кішка не так давно стала мамою і тепер нападає на власників, які лише проходять повз її потомство, то в цьому немає нічого дивного. Таким чином вона проявляє інстинкт матері і захищає кошенят від можливої небезпеки.

Коти можуть несподівано замінити манеру поведінки на агресивну в період гормональних стрибків. Вони часто виявляють до людей ворожнечу навесні, оскільки в цей час у них закладений цикл готовності до розмноження. Навіть кастровані коти можуть реагувати подібним чином, оскільки прояв переважання і агресії закладено в головному мозку.

Цікаво, що найбільш схильні до негативної поведінки (гарчання, дряпання і кусання) власне білі кішки. Вони всі далекі родичі ангорської породи, що славиться власним поганим характером.

close