Астма у кішок

Тварини які живуть вдома страждають від хронічних захворювань, також як і людина. Одним з подібних хвороб вважається астма у кішок. За даними ветеринарної статистики, близько 1% всіх кішок страждають від цієї недуги, що з’являється в гострій або хронічній формі.

Бронхіальна астма вважається не виліковним недугою, тому головне завдання ветеринарних фахівців і власника тварини – домогтися максимального зникнення симптомів, полегшивши життя кішки. Без своєчасної терапії напади частішають, тяжкість збільшується і тварина може померти.

Приступ бронхіальної астми розвивається через різке звуження просвіту бронхіального дерева. Це явище має назву бронхоспазм, в результаті якого рідина з тканинних легеневих структур відтікає і виділяється пристойну кількість нестандартного секрету. Раптове зменшення просвітів в бронхіальному дереві призводить до утруднення дихання, нападів задухи і кашлю.

У переважній більшості клінічних випадків, астма у кішок має алергічну природу, виникаючи при проникненні чужорідних речовин в організм. Для придушення і знищення чужорідних протеїнових елементів імунна система посилено продукує нестандартні клітини-вбивці, Атакуючі свої клітини організму.

Перед тим як призначати лікування, ветеринар обов’язково повинен встановити головну причину, що послужила стартом для розвитку неординарної реакції організму. В іншому випадку, всі сили які спрямовані на видалення симптомів будуть витрачені в порожню.

Причини розвитку астми у кішок

Етіологія розвитку захворювання досі вважається предметом активних суперечок вчених і докторів. За однією з версій бронхіальна астма у кішок розвивається як правило при алергіях.

Крім цього, основою розвитку захворювання може бути схильність на вродженому рівні. Так, найбільш схильними до астматичних нападів є породи сіамських і гімалайських кішок.

Необхідно виділити, що ні вік, ні стать тварини абсолютно не мають впливу на появу спазму в бронхіальному дереві. Вченими знайдено ряд моментів, які служать пусковою точкою для розвитку небезпечного захворювання. Серед них виділяють:

 • неблагополучна обстановка в екологічному плані в регіоні, де живе вихованець;
 • пилок квітучих рослин;
 • сильна запиленість приміщень для житла;
 • загазованість і забрудненість повітря, яким дихає кішка;
 • наявність в повітрі речовин хімії і диму (в тому числі і дим сигарет);
 • порушення психічних і емоційних станів тварини;
 • постійні захворювання респіраторного тракту вірусної або ж бактеріальної етіології.

Іноді, основою розвитку бронхіальної астми стає котячий сухий корм, підібраний не вірно і багатий смаковими добавками, барвниками і підсилювачами смаку.

Небезпека захворювання ховається в тому, що симптоматика аналогічна з проявами недостатності м’язи серця або ж легеневих структур.

Дуже часто прояви бронхіальної астми плутають з симптоматикою сильного простудного захворювання, запаленням легенів або ж бактеріальною інфекцією.

для того щоб кішка жила з астмою довго, важливо показати вихованця ветлікаря. В результаті проведення потрібних клінічних досліджень, постановки вірного діагнозу, буде намічено симптоматичне лікування, що дозволяє зменшити небезпеки розвитку повторних патологічних станів і спростити страждання тварини.

Симптоми астми у кішок

Ознаки бронхіальної астми у кішок схожі з виявленням патології у людини. При цьому захворювання у тварин часто можна переплутати з появою інших хвороб паразитарної або інфекційної етіології. Це пов’язано з тим, що будь-який напад супроводжується кашлем, утрудненням дихання, задишкою.

Прояви астми у кішок відрізняється цілим списком ознак, серед яких виділяються такі:

 • надривне утруднене дихання, що супроводжується свистом;
 • булькають і хрипить звуки при диханні, що нагадують захлинання рідиною;
 • вихованець приймає неприродну напружену позу (витягує шию, нахиляє голову, широко розставляє передні кінцівки або ж намагається лягти на бік);
 • через гостру нестачу необхідного кисню з’являються ознаки задухи, тварина відкриває рот, прагнучи захопити чим побільше повітря;
 • при кожному здійснюваному вдиху і видиху, в районі грудей у кішки доносяться клекотливі звуки;
 • гостра нестача кисню погано проявляється на зовнішньому вигляді слизових оболонок (вони набувають синюшного відтінку, стають надмірно блідими).

Володар повинен означати, що під час нападу задухи, тварина може від страху почати висловлювати агресію, кидаючись, кусаючись і дряпаючись. У цей час не рекомендується окрикувати або лаяти тварину, так як різкі звуки можуть тільки погіршити загальний стан тварини.

Відчуваючи сильний стрес, вихованець стає безсилим після нападу, падаючи на підлогу і не проявляючи особливої реакції на дії господаря. Спазм бронхів-небезпечний для життя вихованця, тому, як тільки пройде напад – рекомендується звернутися до ветеринарної лікарні для призначення правильного лікування.

Чим раніше буде зроблений візит-тим можливостей більше спростити стан вихованця і не допустити появу складнощів.

Оздоровчі заходи

Лікування астми у кішок має починатися лише після точної постановки діагнозу. При первинному клінічному огляді поставити діагноз точно майже не можливо, так як симптоми прояву астми схожі з ознаками інших хвороб. Важливо проведення диференціальної діагностики, що дозволяє виявити причину і сам недуга.

Діагностика проходить щоб виключити подібних хвороб у кішок як:

 • запальні процеси в бронхах;
 • ринофаринготрахеиты;
 • інфекційні ураження респіраторного тракту;
 • недостатність міокарда;;;; в дихальних шляхах;
 • нові утворення.

Постановка діагнозу бронхіальної астми в себе включає ряд досліджень, головними з яких вважаються:

 • загальний аналіз крові-дає можливість виявити дуже високий вміст нестандартних лейкоцитарних клітин (еозинофілів), що виробляються захисними силами організму при проникненні чужорідних протеїнових елементів;
 • загальний аналіз урини-дає можливість визначити наявність помутнінь в результаті проникнення лейкоцитів, бактерій, солей і червоних кров’яних тілець в сечу;
 • капрограмма і загальний аналіз калу-надає можливість виявити яйця глистів, а ще зміни в роботі печінкових структур;
 • мазки зі слизової оболонки, що вистилає бронхіальне дерево і трахею-дослідження гістологічного типу дає можливість виявити не тільки процес запалення, але і можливі інфекції вірусного – бактеріального або ж грибкового характеру;
 • рентгенографічне дослідження районі грудей-при хронічному перебігу бронхіальної астми на знімку помітні очевидні потовщення стінок бронхів і розтягнення м’язів діафрагми.

Лікувати тварину починають виключно після того, як будуть отримані всі аналізи. За результатами досліджень, доктор складає індивідуальну схему лікування, беручи до відома вік тварини і ступінь тяжкості напрямки недуги.

Головне завдання терапії-розкриття причин, що спричинили за собою розвиток патології, зниження частоти прояву нападів і збільшення просвітів в бронхіальному дереві, шляхом розслаблення гладкої мускулатури. Для цього часто використовується терапія преднізолоном, метилпреднізолоном і дексаметазоном. Дані ліки дають можливість не тільки розслабити м’язи бронхіального дерева, але і зняти набряк.

Крім цього, гормональні препарати застосовуються для зниження дуже високої секреції слизових оболонок респіраторного тракту. Залежно від ступеня тяжкості захворювання, пролонговані гормональні препарати застосовують раз протягом тижня або ж раз в 6 місяців.

Основне лікування також в себе включає прийом медикаментозних засобів, що поліпшують роботу м’язи серця, що дає можливість уникнути порушень з боку роботи міокарда. Дуже важливо призначення імуностимуляторів і вітамінних комплексних засобів, що дозволяють збільшити захисні сили організму, уникаючи появи реакцій алергії.

Володар тварини, у якого діагностована бронхіальна астма, повинен переглянути раціон харчування. Дуже часто основою розвитку бронхоспазму стає харчова алергічна реакція, що з’являється якщо є наявність в продуктах харчування самих різних алергенів. Корм для тварини повинен бути обраний персонально з урахуванням віку і породних особливостей. І бажано супер-преміум класу.

Профілактичні заходи

Котяча астма-важке хронічне захворювання, лікувати яке неможливо. Повністю не допустити розвиток недуги не завжди можна, але прийнявши відповідні заходи попередження, вийти зменшити небезпеки. Так, володар кішки повинен дуже ретельно стежити за чистотою в приміщенні для житла, здійснюючи регулярне вологе прибирання. Засоби домашньої хімії повинні зберігатися в недоступному для тварини місці, в закритих контейнерах і тарах.

Важливу роль в профілактиці відіграє вологість повітря і проветриваемость приміщення. Також потрібно пам’ятати і про оглядах у ветлікаря раз в 6 місяців. Це дає можливість вчасно виявити початок будь-якого захворювання, в тому числі і бронхіальної астми.

Потрібним заходом попередження вважається загальне зміцнення організму тварини, шляхом збалансованого харчування і моціону. Вихованець з міцним імунітетом менше схильний до самих різних патологічних факторів, що викликають алергічну реакцію.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close