Чи можна собаці йогурт

Не всі господарі годують домашніх улюбленців сухими кормами. У більшості випадків сухі корми не рекомендується давати собаці, наприклад якщо є наявність внутрішніх патологій.

При правильно складеному поживному раціоні на основі натуральних кормів, організм насичується корисними елементами.

Одним з продуктів, корисних для організму улюбленця, вважається йогурт. Кисломолочний продукт, не просто смачний, але і корисний.

Які різновиди йогурту можна давати собаці

Йогурт, не просто смачний кисломолочний продукт, але і ще справжнє джерело корисних елементів. У складі якісного йогурту міститися:

  • Кальцій;
  • магній;
  • Фосфор;
  • білок;
  • корисні мікроорганізми.

Вживання йогурту можна порівняти з використанням пробіотиків. Основна корисна цінність продукту в наявності мікроорганізмів. Вони гвалтують кишковий тракт, підвищуючи якість переробки їжі. У йогурті міститься велика кількість мікроорганізмів, які допомагають виробленню ніацину і фолієвої кислоти.

Вживання йогурту дає можливість попереджати у домашнього улюбленця розвиток кишкових розладів.

Включення якісного йогурту в раціон харчування улюбленця дає можливість:

  • не допустити розвиток газоутворення у вихованця;
  • вивести токсичні речовини з організму;
  • поліпшити самопочуття тварини.

Корисний кисломолочний продукт допомагає у відновленні мікрофлори, захищаючи ослаблений організм, підвищуючи роботу імунної системи. Дуже корисно вживання вихованцем йогурту в період інфекційного захворювання, що дає можливість прискорити процес відновлення організму.

Необхідно відзначити, що крім профілактичної мети, у йогурту є і ефект лікування. Популярними патологіями, з якими дає можливість впоратися йогурт, вважаються:

    . Популярний патологічний процес серед домашніх собак, спровокований активністю грибкової мікрофлори. Характерними ознаками кандидозу є-алергія, свербіж, порушення стану вовняного покриву, проблемами зі стільцем, поганим запахом від шкіри тварини. Патологія передбачає переклад вихованця на експрес-дієту із застосуванням овочів, якісного м’яса і чистого йогурту. Застосування йогурту допоможе підтримати функції шлунка і кишкового тракту на належному рівні. . Розлад шлунку, що супроводжується проносом у собаки, з’являється дуже часто. Причинами розвитку діареї виступають паразитарні захворювання, патогенна бактеріальна мікрофлора, вірусні інфекції і погані продукти харчування. Не варто відпускати з уваги порушення в роботі системи травлення у тварини. Проблеми зі стільцем, призводять до розвитку значних складнощів – зневоднення, виснаження або ж анорексії. Важливо показати тварину ветлікарю для проведення досліджень, діагностики та призначення правильного лікування. Одним з продуктів, що дозволяють поставити роботу системи травлення, вважається йогурт. . На відміну від діареї, констіпація або запор провокують зміни в стані організму дуже повільно, однак при цьому ускладнення істотно небезпечніше. Відсутність стільця у собаки більше 3 днів привід для власника схвилюватися. Вживання тваринам йогурту дасть можливість позбутися від проблеми. В якості попередження, рекомендується давати улюбленцю 2 ст.ложки з кожним прийомом їжі.

Можливі результати

Йогурт-чудове джерело білка і кальцію, потрібних для адекватного розвитку кісткових структур і м’язів. Калій в складі кисломолочного продукту сприятливо впливає на стан нервової системи, покращуючи роботу міокарда. Інші мінеральні речовини добре впливають на баланс рідини в організмі, а подібні речовини як магній потрібні для правильного засвоєння вітамінів.

Але продукт може мати і негативний вплив на організм. Так, включення в раціон йогурту, збагаченого цукром і добавками, не дуже хороше рішення. Такі ж продукти не рекомендовані домашнім улюбленцям і самій людині. Дуже високий вміст цукру може надавати токсичний ефект, викликаючи у вихованця в подальшому серйозні порушення, аж до проблем з орієнтацією в просторі, пригніченості або ж навіть судомних явищ.

Продукти, які зазнали пастеризації, майже не містять корисних мікроорганізмів, іноді навіть завдаючи шкоди, порушуючи роботу травного тракту. Купуючи йогурт, потрібно ретельно вивчати склад, зазначений на бирці. Важливо дивитися термін зберігання і дату виготовлення, а ще наявність в йогурті подібних речовин, як консерванти, які надають негативний вплив на роботу підшлункової залози.

У йогуртах може бути лактоза, але в якісних знежирених натуральних продуктах кількість молочного цукру дуже невисока. Тому боятися панкреатиту, розвитку метеоризму або діареї на тлі вживання собакою йогурту не варто.

Нормальний розвиток і наступна робота організму багато в чому залежать від збалансованого харчування. Справжній кисломолочний йогурт з низьким відсотком жиру корисний для нормальної роботи м’язів і кісток. Кількість продукту залежить від розміру вихованця і його потреб. Цуценятам і собакам маленьких порід можна давати по 1 столовій ложечці за 1 раз. Великим собакам можна пропонувати 2-3 ст.ложки йогурту, додаючи їх в їжу.

Залежно від реакції організму на йогурт, залежить кількість продукту в раціоні.

У цуценят система травлення працює не так злагоджено, тому введення кисломолочного продукту в раціон тварини може відбитися погано на роботі шлунка або кишечника. Прекрасним виходом з цієї ситуації буде консультація з ветеринарним фахівцем. При відсутності побічних реакцій з боку організму, можна вводити йогурт 2-3 рази протягом тижня. Певні власники дають собакам йогурт день у день, але в даному немає особливої необхідності, більш того, можна перевищити оптимальну норму і спровокувати проблеми з травним трактом.

Однаково з йогуртом, можна давати улюбленцю сметану, але не більше столової ложки завдяки одному прийому їжі. Сметану, як і справжній йогурт, краще додавати в овочеві і страви з м’яса. Деяким собакам йогурт шкідливий, так як буде причиною розвитку проносу, дуже високого газоутворення і реакцій алергії. Не бажано давати йогурт собакам міні-порід, а ще тим, які мають проблеми з підшлунковою залозою в анамнезі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close