Чи можна собакам молоко

Господарі собак, які віддають перевагу давати тварині справжню їжу, зустрічаються з певними складнощами під час вибору продуктів. Певні продукти, наприклад молоко, викликають суперечки серед завзятих любителів собак і професійних заводчиків.

Існує заява, що молоко для собак корисно, дає можливість кісткам зберігати власну міцність. Інші любителі тварин, наполегливо не радять давати собаці молочну продукцію.

для того щоб розібратися, хто правий, потрібно вивчити всі плюси і мінуси молока. Виключно після цього, можна скласти власну особисту думку з приводу корисності чи шкоди для організму собаки від вживання молока.

Взаємодія продуктів з молока з організмом собаки

Молоко-колодязь поживних речовин і мінеральних сполук. Одним з дуже корисних елементів молока вважається кальцій, сприятливо впливає на стан кісткових структур, зубів і вовняного покриву.

Лактоза або молочний цукор, присутній в молоці, має виражену властивість, даючи можливість поліпшити роботу шлунка і кишечника. У молоці великий відсоток дуже хорошого білка, добре впливає на розвиток зростання молодого організму. Ці твердження доцільні, коли мається на увазі прийом молока маленьким цуценям. По відношенню до дорослих собак, все дещо інакше.

Фермент лактаза, присутній в організмі для розщеплення молочного цукру, протягом певного часу починає продукуватися в невеликій кількості. У певних вихованців, розвивається непереносимість молочного цукру, що відрізняється розвитком реакцій алергічного типу, болями в животі і порушенням в роботі підшлункової залози.

Вибираючи раціон для власного вихованця, варто мати на увазі індивідуальні характеристики організму, схильність до розвитку алергічні реакції, хронічні патології органів знаходяться всередині. Якщо у собаки немає схильності до алергічні реакції та інших диспепсичних розладів на тлі прийому молока, то в даних випадках, можна давати його улюбленцю. При цьому дозування корисного продукту з молока, необхідно обов’язково виправляти. При відсутності протипоказань рекомендується підбирати не жирне молоко.

Чи можна собаці пити молоко

Дорослим вихованцям, які не отримували молока після відлучення від матері, давати багату білком рідина, не рекомендується. У міру зростання і розвитку собаки, своєрідний фермент – лактаза, перестає вироблятися в належному обсязі. В результаті, це призводить до нетравлення шлунка, алергій, запалення підшлункової залози, розладів стільця у тварини.

Що стосується цуценят, споживання молока корисно, а в більшості випадків, дає можливість врятувати життя. Це стосується випадків, коли щеня був рано відлучений від матері або ж у самої суки мало молока.

Хороша заміна — не коров’яче, а козяче молоко. Воно менш алергенно, а за поживними властивостями перевершує коров’яче. Штучне вигодовування цуценят повинно виконуватися з виконанням варіантів умов. Основними вважаються:

  • Кількість продукту . Новонароджені цуценята, в залежності від породних особливостей, повинні споживати від 3 до 7 мл молока завдяки одному прийому. З віком, кількість молока роблять більше. Бажано знати вагу цуценя, що дасть можливість порахувати більш точну кількість. Воно повинно становити не більше 7% від ваги дитини.
  • Частота прийомів . Молоко цуценятам до двотижневого віку має даватися кожні 3-4 години, в тому числі і вночі. В середньому має бути не менше 7 прийомів їжі за день. Нічне годування прибирають після досягнення цуценям тритижневого віку.
  • Температура молока . Малюки після народження, змушені бути на штучному вигодовуванні, повинні пити тепле молоко, температура якого знаходитися в межах 38 градусів. У міру дорослішання цуценя, температура можебути знижена до 26 градусів.
  • Жирність продукту . Малюки у віці до 4 тижнів, змушені бути без молока матері, повинні отримувати замінники материнського молока з високою жирністю. Рекомендується застосовувати козяче молоко. Як тільки щеня підросте, молоко потрібно розбавляти в рівній пропорції – 1:1. Відсоток жирності, таким чином, зменшується, і немає навантаження на внутрішні органи.

Перша допомога при непереносимості продуктів з молока

Розбавити раціон собаки, що знаходиться на натуральному харчуванні, можна за допомогою молока і кисломолочної продукції (останнє краще). У кисломолочних продуктах, обираних для годування пса, не повинно знаходитися штучних підсилювачів смаку, запаху, барвників і цукру.

Зрозуміти, що у тварини добре перетравлюється молоко, легко. Для цього необхідно потроху вводити новий продукт в раціон і дивитися за реакцією організму. Сир і сметана, йогурт або кефір – все повинно бути помірне.

Якщо у вихованця з’явилося нетравлення, зустрічається діарея, збільшення живота або алергія, прийом продуктів з молока потрібно зупинити.

Буває, що тварина не отримує продуктів з молока, але може ненавмисно їх з’їсти. Не виключено розвиток небезпечних станів-раптове погіршення загального стану, відмова від корму, констіпація або пронос, напади нудоти або блювоти, різка втрата маси тіла, судомні явища. У даних випадках потрібно якомога швидше звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Харчове отруєння продуктами з молока не вважається рідкістю серед представників карликових і декоративних порід. До відвідування ветлікаря, потрібно надати першу допомогу. Важливими пунктами долікарської допомоги вважаються:

  • Видалення провокуючого погіршення здоров’я фактора. Вивести продукти, що викликали інтоксикацію можна за допомогою викликання блювоти. У склянці теплої води розводять 25г кухонної солі і вливають вихованцеві в рот.
  • Дача ентеросорбентів. Активоване Біле вугілля, Смекта, Ентеросгель, дозволяють швидше вивести з організму токсичні речовини, зменшити відсоток газоутворення і не допустити розвиток патогенної мікрофлори, що викликає дисбактеріоз.

Володар собаки повинен пам’ятати, що молоко не вважається нешкідливим продуктом. Його наявність в раціоні може як принести користь, так і нашкодити улюбленцю. Все абсолютно індивідуально. Прекрасним виходом з цієї ситуації перед дачею молока собаці буде консультація з ветеринарним фахівцем, який знає загальний стан організму тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close