Дієта для літніх собак

З віком тварина проявляє меншу активність, більше їсть і спить. Це не пов’язано з лінню. Головна причина-природне стримування метаболізму. Літня тварина починає набирати вагу при збереженні колишнього харчування. У зв’язку з цим, ветеринарні фахівці наполегливо рекомендують повільно змінити харчування улюбленця, знижуючи загальну поживність харчування без втрати корисних і поживних елементів.

Виробники готових гранульованих і вологих кормів, розробили дієти з урахуванням ключових потреб Старої собаки. Пріоритетне значення має не тільки знижена поживність такого харчування, але і підтримання балансу поживних елементів, наприклад як жирні кислоти і антиоксиданти. Все це потрібно для успішного довгого функціонування імунної системи і підтримки роботи суглобів старіючої собаки.

Особливості травлення старих собак

Як і в організмі людини, у собак з віком зменшується загальна працездатність організму, наприклад, зазнає змін система травлення. Перш за все починає ламатися печінку і тісно пов’язані з нею структури.

Важлива функція печінки-виведення отруйних речовин, в тому числі і утворюються в організмі в результаті процесів обміну. З віком ця функція починає слабшати, що призводить до появи самих різних патологічних станів.

Крім цього, з віком у собак зменшується кількість корисної мікрофлори, наявної в кишечнику. На тлі дисбалансу, тварина турбують відчуття болю в області живота, тим більше після прийому їжі. Як правило спостерігаються метеоризм, розлад шлунку – запор, що змінюється діареєю.

Старі собаки змінюються не тільки в смаках до їжі. Змінюється і поведінка улюбленця. Раніше добре ладнала з дітками і іншими вихованцями, собака, стає раптом склочною і агресивною. Можливо прояв порушень орієнтації в межах знайомого простору. Одночасно з цими зміною, порушуються зорова функція і слух. Старі собаки можуть дуже легко злякатися різкого звуку або джерела шуму.

Що стосується системи травлення, то зміни зачіпають зуби і ясна Старої собаки. Основна частина ряду зубів з віком псуватися і випадає, а ясенний край запалюється. В результаті даних змін, тварина не здатна нормально жувати, а виходячи з цього і перетравлювати їжу. У зв’язку з цим, експерти радять підбирати раціон з перевагою більш м’яких, що не травмують чутливі ясна тварини, продуктів.

У похилому віці, вихованці починають страждати від багатьох хронічних захворювань, наприклад як недостатність серця або нирок. Дуже часто на тлі вікових змін, у домашніх улюбленців діагностують злоякісні нові утворення.

Чим годувати стару собаку

Вибираючи раціон для власного вікового вихованця, рекомендується заздалегідь отримати консультацію з ветеринарним фахівцем. Доктор допоможе вибрати дієту на підставі існуючих проблем зі здоров’ям.

Дієта для тварини повинна бути обов’язково добре збалансованою. Найбільш оптимально для цих цілей підходять готові виробничі корми, в складі яких є всі необхідні комплекси вітамінів і мінералів і інші корисні речовини.

Якщо собака звикла отримувати справжню їжу, примусово переводити її на сухий корм не потрібно. Важливо тільки збагатити раціоні вітамінами і мінералами додатково.

Підбираючи сухий або вологий готовий корм для харчування літньої собаки, потрібно дивитися на якість продукції. Корми лінійки супер-преміум класу і холістики, розроблені з урахуванням індивідуальних характеристик вікових тварин ідеально підходять для цих цілей. Поживність готових раціонів знижена, що дає можливість тримати вагу улюбленця в оптимальних значеннях.

Тварини у віці, які мають проблеми з зубами або яснами, не можуть повністю розгризати сухі гранули. Для цих вихованців враховані вологі корми. В якості альтернативи, перш ніж давати собаці сухі гранули, можна розмочувати їх водою або м’ясним соком з собачих консервів. При годуванні готовим кормом, потрібно неухильно виконувати дозування, зазначену на упаковці виробником. Часті перегодовування призводить до набору надмірної ваги і ще більших складнощів зі здоров’ям.

Якщо собака харчується натуральними продуктами, тут теж важливо отримати консультацію з професіоналом. Самостійно в побутових умовах скласти справжній раціон для старої собаки дуже складно. Слід врахувати наявність важливого показника-КБЖУ. Кількість протеїнових елементів потрібно зменшити. В іншому випадку небезпеки розвитку проблем з нирковими структурами стають більше в багато разів.

Замінити м’ясо в раціоні літнього вихованця можна на морську рибу або кисломолочні продукти. У старих обсягах повинні залишитися каші і овочі. При цьому, якщо вихованець має надлишкову вагу, кількість злакових в раціоні потрібно зменшити, замінивши їх на овочі. Корисно вводити при натуральному харчуванні літнім собакам висівки, що поліпшують процес травлення і запобігають розвитку запорів. За порадою ветеринара, потрібно давати тварині вітаміни і мінерали.

Собаки, в основному, харчуються двічі на день. З віком кількість годувань може стати більше, а ось обсяг порції необхідно зробити менше. Старі собаки починають страждати поганим апетитом. Для посилення якості смаку, можна піти на хитрість. Літньому улюбленцю запропонувати їжу, підігріту до домашньої температури, якщо вона зберігатися в умовах холодильника. Вологі корми дозволяється нагрівати в мікрохвильовці. Перед подачею слід в обов’язковому порядку перевірити температуру їжі, щоб тварина не обпекло слизову рота.

Для збереження якості смаку сухого корму, важливо дотримуватися правил його зберігання. Чи не дозволяється вологість і потрапляння прямих сонячних променів на упаковку з кормом. Найкраще тримати готовий сухий корм в спеціальному контейнері.

Має велике значення і місце годування літнього вихованця. В основному, з віком собаки шукають усамітнення і спокою. для того щоб старий пес відчував себе зручно під час прийому їжі, рекомендується переставити миску з кормом і їжею в неголосне, Тихе місце. Там собака зможе розслабитися, не відволікаючись на сторонні шуми і спокійно поїсти. Годувати собак, не тільки літніх, експерти радять в один і той же час.

У зв’язку зі схильністю до повноти і ожиріння на тлі уповільнення процесів метаболізму, старих собак не можна перегодовувати. Не варто вестися на хитрощі вихованця, заглядає голодними очима. Розміри порцій готових кормів ретельно розраховані і дозволяють наситити організм собаки потрібною енергетикою.

Потрібно пам’ятати і про питний режим. Важливо, щоб вода у собаки в мисці була завжди свіжа. Це дасть можливість збільшити інтерес вихованця до води.

Забезпечивши власному літньому хвостатому одному належні умови, володар зможе домогтися плавного старіння тварини, уникаючи особливих складнощів зі здоров’ям.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close