Факти про котів від ветеринарів

Кішки, не звертаючи уваги на тривале перебування поруч з людиною, оповиті загадкою і таємницею. Не всі господарі або любителі таких тварин знають про цілий ряд фактів, які пов’язані з цими пухнастими створіннями.

Наприклад, те, що кішки добре піддаються вихованню і можуть не любити вичісування через те, що не подобається сам інструмент, який використовується для вичісування, а не сама процедура.

Деякими фактами готові поділитися ветеринари.

1. Не існує гіпоалергенних кішок

Люди, які страждають від алергічні реакції на тварин, фокусують увагу на ті породи, які заявлені як гіпоалергенні. Насправді подібних кішок не існує, проте є ряд порід, на які алергія організму з’являється в кілька разів рідше, рідше на інших представників сімейства котячих.

Потрібно розуміти, що алергічна реакція на кішок з’являється не у відповідь на шерсть. Основою алергії організму у людини виступають Протеїнові компоненти-Fel D 1 і Fel d 2. Це одні з найсильніших алергенів, присутніх не стільки в шерсті тварин, скільки в епітелії і секрету сальних залоз.

Алергічна реакція на кішок може з’являтися у відповідь потрапляння чужорідного білка в організм з слини і лупи кішок, а ще сечі. Невеликі розміри білків дають возможнсть дуже легко переміщатися по повітрю, розносячись на достатні відстані, щоб потрапити в респіраторний тракт людини і викликати відповідні симптоми.

Примітний той момент, що відсоток вмісту білків викликають алергічну реакцію більше у некастрованих самців. У кішок і стерилізованих котів кількість алергенних білків нижче.

2. Кішкам не можна недоїдати і їх не можна перегодовувати.

Вважається, що кішки, будучи предками диких родичів, можуть довго обходитися без їжі і це не впливає на їхнє здоров’я. Наприклад, в природі тварина не завжди вдало полювати і отримує заслужену здобич.

Сучасним домашнім кішкам довге голодування протипоказано. Якщо кішка не їсть довше 2-х днів, потрібно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки за допомогою.

У разі, коли кішка не їсть одну добу, переживати ну абсолютно не потрібно. В основному, тварини самі собі влаштовують» розвантажувальні » дні, щоб запустити травну систему. А ось голодування довше 24 годин може бути небезпечним для здоров’я, обернувшись поганими наслідками для органів знаходяться всередині. Якщо кішка недоїдає, перш за все порушуються функції печінки. Найбільш небезпечно голодування, як би не дивно це звучало, для кішок, які страждають від ожиріння. В даному випадку з’являються високі ризики розвитку жирової дистрофії печінки.

Небезпечно не тільки голодування, але і переїдання кішок. Кішки з віком стають спокійнішими, сповільнюються процеси метаболізму. І власне в такому віці тварина схильне до переїдання, особливо в випадках, коли володар не стежить за нормою і раціоном харчування власного улюбленця. Переїдання в недалекому майбутньому буде причиною різкого набору ваги і розвитку ожиріння. Зі свого боку, надмірна вага за собою тягне дуже високе навантаження на суглоби, проблеми в роботі травного тракту.

для того щоб тварина не переїдало, потрібно неухильно виконувати поживність харчування. Якщо кішка харчується готовим сухим кормом або вологими консервами, простежити кількість надійшла енергії простіше. У варіантах, коли кішки харчуються натуральними кормами, провести точні розрахунки набагато проблематичніше. Крім уповільнення метаболічних процесів у кішок при постійному переїданні порушуються функції ендокринної системи, що може привести до розвитку цукрового діабету.

3. Блювота шерстю-ознака здоров’я.

Відомо, що кішки патологічні чистюлі і вміють якісно доглядати за собою. Під час вмивання, шерстинки проковтуються тваринам, потрапляють в шлунок і з’являються трихобезоари або грудочки шерсті. Найчастіше грудочки шерсті скупчуються у довгошерстих порід кішок, рідше короткошерстих.

Скупчилися грудочки починають протягом певного часу нервувати стінки травного тракту, провокуючи блювоту.

Ветеринарні лікарі відзначають, що блювота шерстю – показник того, що в організмі тварини все добре. Але цей факт використовуємо не до всіх тварин. Все може залежати від усього стану здоров’я кішки, а зокрема – наявності хронічних внутрішніх патологій.

Блювота шерстю відбувається нечасто, вважається нормальним станом і в основному, залишається непоміченою для власника. Зрозуміло, напад блювоти не доставляє кішці особливого задоволення, тому вона виглядає розгубленою або ж жалібно нявкати. Зменшити кількість тріхобезоаров можна, систематично вичісуючи довгошерстого улюбленця або даючи спеціалізовану пасту для виведення вовни.

Блювота шерстю може бути небезпечною для кішок, що мають складнощі зі здоров’ям. Постійна блювота грудочками вовни може погіршити перебіг подібних хвороб як кардіоміопатія, гіпертонія, хронічна недостатність нирок або гіпертиреоз.

4. У кішок лактозная непереносимість.

Блюдце молока і кішка — поняття в людській голові фактично нероздільні. Мало хто знає, що кішкам молоко в дорослому віці не несе нічого хорошого для організму, а в більшості випадків провокує небезпечні результати.

З самого народження кошенята харчуються молоком матері-кішки. Почавши з 3-х місячного віку виріс кошеня легко може обходитися зовсім без молока. Варто загострювати увагу на тому, що конкретно молоко кішки корисно для кошеняти. А ось коров’яче молоко давати не рекомендується. Почавши з 3 – х місячного віку, в організмі кошеняти зменшується процес вироблення ферменту-лактази, що відповідає за розщеплення і звичайне засвоєння молочного цукру з молока. Фермент може перебувати і в дорослому віці у кішки, тільки в мінімальних кількостях.

Зрозуміло, існують кішки, які все життя живуть на фермах і харчуються коров’ячим молоком, а проблем травною системою не з’являється. Однак це швидше виняток з правил. У переважній же безлічі випадків, непереносимість коров’ячого молока у кішок вимальовується діареєю, порушенням роботи всієї системи травлення, млявістю і серйозними зміною в роботі всього організму. Більш того, казеїн і денатурований білок можуть протягом певного часу викликати харчову алергічну реакцію у тварини, впоратися з якою дуже важко.

5. Кішкам не можна зрізати вуса.

Дотикові механочутливі довгі і жорсткі волоски на морді у кішки, називаються вібриссами або ж просто, вусами. Іноді, володар може помітити котячий обламався вус на підлозі в будинку. Хвилюватися з цього приводу не варто. Як і шерстний покрив, вібриси можуть випадати, щоб оновиться.

Завдяки вібриссам, кішка може сприймати рухи і вібрації в зовнішньому середовищі, що дає можливість їй добре орієнтуватися в просторі. М’язові волокна в шкірі, поруч з вібрисами, дозволяють рухати дотиковими жорсткими волосками так, як потрібно тварині. Вібриси у кішки можуть випадати під час бійки або активних ігор, а ось самостійно виривати або зрізати вуса кішці не можна. В результаті це провокує серйозний стрес на тлі втрати орієнтації в просторі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close