Гіперплазія у кішок

Зараз, частою основою звернення господарів домашніх кішок до ветлікаря, ставати поява порушень в організмі, які пов’язані з гіперплазією. Дуже часто доброякісне розростання тканинних структур, плутають з іншими захворюваннями.

Загальні відомості про поняття гіперплазія

Захворювання, зване гіперплазією, собою являє патологічний процес, що розвивається переважно в залізистих тканинах і тканинах епітелію. Поразка залізистих тканинних структур відбувається у кішок незалежно від їх статевої приналежності. В основі розвитку захворювання лежить запалення. При запальному процесі, посилено розростаються тканини через змінилися внаслідок патології, клітин.

Гіперплазія самих різних органів у кішки-хитре захворювання, для якого властивим вважається дуже високий ріст клітинних структур. При цьому вони власне стають більше в розмірах, але не діляться. Уражені гіперплазією тканини можуть досягати великих розмірів. Крім дискомфортних почуттів, тварина починає відчувати біль у міру зростання пухлини.

У ветеринарних наукових колах доведено, що основна частина гіперплазії має особливість переходити в злоякісні нові утворення. Ознаки патології довгий час відсутні. Виключно в міру зростання і збільшення в розмірах пухлини, розвивається відмінна симптоматика, що залежить прямо від місця розташування патологічного вогнища і вікових особливостей тварини.

Гіперплазія молочної залози у кішки

Мастопатія або ж дуже велике розростання залозистої тканини в області молочної залози, одна з різновидів гіперплазії. Дуже частими пацієнтами ветеринарної клініки в разі даної хвороби, вважаються молоді кішки, не позбавлені функції дітонародження. Конкретніше кажучи, ті які не були стерилізовані.

Гіперплазія молочних залоз з’являється на тлі впливу декількох факторів, однак найчастіше провокує розвиток патології, мастит. У більшості випадків при загальному клінічному огляді, ветлікар може переплутати запалення молочної залози і гіперплазію.

Хворобливі симптоми такі:

 • Запальні процеси в області однієї або декількох відразу молочних залоз;
 • Виникнення щільних мас, розташованих відразу під покривом шкіри, пухких на дотик, але не доставляють кішці дискомфортних або хворобливих почуттів.

Необхідно розуміти, що подібні безболісні нові утворення в області молочної залози можуть бути злоякісним новоутворенням.

Тому при перших ознаках змін в області молочної залози у кішки, слід звернутися до ветлікаря. Після ретельної діагностики, доктор призначить адекватне лікування.

Гіперплазія ясен у кішки

Процеси запального характеру, що розвиваються в порожнині рота у домашніх кішок, не виняток з правил. Гіперплазія ясен діагностується у кішок частіше, ніж у собак. Характерними ознаками вважаються дуже висока кровоточивість і виражена болючість в області ясен.

Згодом і прогресуванням гіперплазії тканин ясен, спостерігаються такі симптоми:

 • виражене запалення і припухлість слизових оболонок, що вистилають порожнину рота;
 • млявість і відмова від прийому їжі;
 • виникнення неприємного, відштовхується запаху з пащі;
 • розвиток кровотеч;
 • зміна відтінку ясен( потемніння), що супроводжуються випаданням зубів;
 • травми тканинних структур при укусі власним же зубом.

Помітивши у власного улюбленця такі ж ознаки, рекомендується звернутися до професіонала за допомогою. Відсутність раннього лікування гіперплазії ясен, призводить до швидкого утворення каменю на зубах, втрати зубів і переломів нижньої або ж верхньої щелепи. Займатися самолікуванням також взагалі не бажано.

Гіперплазія матки у кішки

Гіперплазія матки або ж залозисто-кістозна гіперплазія, собою являє підвид захворювання, що з’являється в матці і відрізняється запальним процесом. Вирішальним фактором, що провокує дуже велике розростання клітинних структур, ставати порушення в роботі придатків матки.

Підступність гіперплазії матки полягає в тому, що без спеціалізованих досліджень і аналізів виявити патологічний процес не можливо. Постановка діагнозу базується на результатах біопсії. Ознаки, які повинні насторожити власника:

 • постійні позиви до акту сечовипускання;
 • поява нестандартних виділень гною з піхви;
 • відмова від корму, полідипсія і виверження шлункового вмісту.

Дуже часто при гіперплазії матки, у кішки порушується робота поруч розташованих органів, наприклад кишечника. В результаті це призводить до появи метеоризму і надування живота. Діагностують патологію у кішок в старшому віці, що не в’язалися, але і не стерилізованих. Рідше зустрічається гіперплазія матки у зовсім молодих кішок.

Лікування гіперплазії матки на дуже перших стадіях, передбачає індивідуальну схему на основі гормональних препаратів. Якщо ж гіперплазія матки була діагностована вже на пізніх стадіях, ветеринарні лікарі пропонують проводити екстирпацію матки і видалення придатків (оваріогістероектомія).

Гіперплазія ендометрію у кішки

Гіперплазія ендомтерія або ж кістозна гіперплазія, собою являє одну з найбільш небезпечних різновидів гіперплазій. Причинами розвитку патологічного процесу стають гормональні збої, особливо з’являються на тлі овуляцій.

В цей час ендометрій матки схильний до впливу гормональних речовин, наприклад як прогестерон, розм’якшує стінки матки. Виникнути гіперплазія ендометрію може у кішок не народжували, так і у їхніх старших родичів, що мають досвід пологів. При цьому відзначено, що молоді кішки рідше страждають від захворювання, ніж їх дорослі родичі.

Симптоми гіперплазії ендометрія розвиваються дуже швидко-вже після семи днів після закінчення стадії статевої охоти. Спочатку кішка виглядає пригніченою, млява, відмовляється від корму. Далі, на тлі запалення, спостерігатися температурні зміни тіла – збільшення можливо до 40 і вище градусів. В наслідок вона самостійно зменшується до нормальних або субфебрильних значень.

Унаслідок наростаючої інтоксикації, розвиваються нудота і позиви до блювоти. У запущених випадках напрямки гіперплазії ендометрія, розвиваються запальні процеси в ниркових структурах.

Кістозна гіперплазія ендометрію у кішок супроводжується виділенням нестандартного ексудату або ж його відсутністю. Доктор призначає лікування, виходячи з клінічної картини і результатів проведених аналізів. На перших стадіях, терапія може бути консервативною, і виключно в разі, якщо тварина представляє реальну племінну цінність.

В інших випадках, лікування полягає в проведенні втручання хірургічним шляхом з метою видалення матки і яєчників. Обов’язково потрібно згадати, що медикаментозне лікування може дати хороший результат, але на не тривалий період.

Якщо у вихованки є схильність до розвитку гіперплазії, вона буде турбувати її регулярно. Тому експерти радять проводити стерилізацію.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close