Глаукома у кішок

Серед хвороб зорових органів у домашніх кішок, одним з дуже важких за течією і подальшого лікування, вважається глаукома. Це патологія, що супроводжується різким збільшенням тиску всередині ока до критичних позначок. При цьому стають більше і самі розміри очного яблука.

Негативний вплив викликано не тільки тим, що кішка відчуває дискомфорт. Патологія спровокована різким підвищенням тиску всередині ока, що надає негативний вплив на трійчастий нерв. В результаті патологічний процес призводить до часткової або ж повної втрати функції візуального органу.

Можливий розвиток односторонньої глаукоми, у певних вихованців проживають в будинку відзначають двосторонній патологічний процес. У ветеринарній клінічній практиці поділяють глаукому на первинну і вторинну. Перший тип захворювання відрізняється генетичним аргументом спадковості. Так, у порід кішок бірманської і сіамської існує висока можливість захворювання, ніж у інших представників домашніх кішок.

Вторинний вид глаукоми розвивається як вторинне захворювання або ускладнення, на тлі інших захворювань. При глаукомі вторинного типу уражається одне око, рідше коли обидва зорових органу. Актуальна діагностика і надане адекватне лікування майстром професіоналом, дає можливість зберегти кішці не тільки здоров’я, але і зір.

Причина

Кожен тип глаукоми має власні причини, особливості та симптоми. Глаукома у кішок первинна, також вважається вродженою і з’являється на тлі аномалій розвитку циліарного тіла або ж спеціальної системи дренажу очного яблука, яка змінює висновок внутрішньоочного секрету у кошеняти, що знаходиться ще в утробі матері.

Велику увагу приділяють генетичної схильності по породному типу. Доведено, що глаукома зустрічається дуже часто у перської породи кішок, а ще у європейської, бірманської і сіамської.

Виникнення глаукоми у кішки вторинного типу, дуже часто вважається не самостійним захворюванням, а ускладненням на тлі інших хвороб офтальмологічного плану. Захворювання очей, які можуть спровокувати розвиток великого внутрішньоочного тиску, це уевіти, запалення, вивихи кришталика, механічні травми ока, злоякісні і доброякісні нові утворення.

Основою глаукоми стають захворювання в райдужній оболонці, судинній оболонці або ж сітківки.

Ряд захворювань, характеру, що вражають не тільки очі, також як правило провокують збільшення внутрішньоочного тиску. Так, деструктивні процеси в оці розвиваються через:

  організму тварини; механічного характеру, що зачіпають внутрішні структури; ;

 • збільшення загального тиску артерій у всьому організмі, погано позначаючись на роботі всіх органів.

Симптом

Ознаки у кішки розвитку глаукоми залежать від ступеня хвороби, а ще від усього стану організму тварини. Дуже довго володар може не звертати уваги на офтальмологічні проблеми. Це пов’язано з тим, що у домашніх кішок надзвичайно сильно розвинений нюх і слух. Але з появою патології, симптоматика збільшується і не помітити зміни важко.

Глаукому поділяють на закрутоугольную, відкритокутову і вроджену. Закритокутова форма глаукоми носить гострий характер і відрізняється наступними ознаками:

 • відчуття болю в області візуального органу;
 • видиме непідготовленим оком помутніння кришталика;
 • втрата тваринам здатності бачити, що виражається в поведінці кішки (тварина не впевнено себе відчуває, ставати агресивним або ж навпаки, млявим);
 • напади нудоти і виверження шлункового вмісту.

На даному кроці розвитку недуги прогноз, в основному, хороший, так як гостра форма глаукоми вважається початковою.

Хронічна форма глаукоми або ж відкритокутова, в переважній безлічі випадків вимальовується у старих тварин і відрізняється наступними симптомами:

 • збільшення розміру очного яблука в результаті скупчення нестандартного секрету через порушення дренування;
 • чи не змикання століття при розвитку випинання очного яблука;
 • виражені відчуття болю у тварини;
 • відсутність реакції при впливі світловим пучком на зіницю;
 • гіперемія слизових оболонок і дуже високе виділення слізного секрету;
 • розрідження склоподібного тіла.

Вроджена глаукома відрізняється певними симптомами, помітити які володар може після уважного спостереження за вихованцем. Характерними ознаками вродженої глаукоми у кішки можуть бути:

  і дуже висока сльозотеча;

 • затуманеність в очах і відсутність прозорості в області кришталика;
 • косоокість маленького кошеняти з самого народження також може говорити про дуже високому тиску всередині ока.

Діагностика та лікування

Високий тиск собою являє патологію, впоратися з якою не можливо повністю, але лікування глаукоми у кішок потрібно для зниження відчуттів болю і інших клінічних проявів хвороби.

Після звернення до ветеринарної клініки з підозрами на захворювання ока, доктор проводить загальний клінічний огляд, а ще призначає ряд досліджень, що дозволяють точно визначити захворювання. Доведеться проводити диференціальну перевірку глаукоми від подібних захворювань як-кон’юнктивіт, уевіт, дистрофія рогівкового шару, кератит виразкового характеру,

Головний метод діагностики внутрішньоочного тиску-тонометрія. Проводять дослідження у тварини з використанням місцевої анестезії (в око закопують інокаїн або беносин). Ветеринар застосовує прилад для вимірювань – тонометр Тоно-Піна або Шіотца. Нормальні показники тиску всередині очного яблука повинні становити від 15 до 25 мм рт. ст.

Позитивний діагноз можливий при різниці тисків між двома очима, яка становить більше 10 мм рт. ст. застосовується також Гоніоскопія для вивчення ірідо-корнеального кута. Доктор ветеринар з офтальмологічної спрямованістю вивчає зорові функції, а ще відзначає атрофічні зміни і набряки.

Прогноз захворювання залежить від отриманих результатів вимірювань. Однак якщо кішка втратила зір, повернути його неможливо. Базова мета при організації лікування глаукоми-зменшення тиску і приведення його до нормальних фізіологічних показників.

Для терапії дуже високого внутрішньоочного тиску використовуються:

 • діуретики-дозволяють зняти набряк, але застосовуються короткостроково і для якнайшвидшого зняття симптомів;
 • простогландини-препарати, що підвищують виведення неординарною рідини;
 • зменшують зіницю ліки-потрібні для скорочення м’язових волокон всередині ока і збільшити висновок рідини;
 • бета і кальцієві блокатори-препарати щоб нормалізувати тиску і прискорення відтоку рідини;
 • інгібітори карбоангидраз – діуретичні препарати.

Лікування препаратами, що ліквідують дискомфортні відчуття болю і знижують внутрішньоочний тиск, краще на перших стадіях патології. При відсутності ефективності і регулярному підвищенні показників тиску, вдаються до хірургічного лікування.

Лікар-хірург може застосовувати кілька методик, серед них вважається хірургічне проведення дренування передньої камери ока або ж вибіркова резекція циліарного тіла. Також, при відсутності можливості бачити через глаукоми, тварині найкраще проводити повне видалення очного яблука.

Профілактика

З метою попередження глаукоми у кішок, потрібно систематично проводити огляди у ветеринарного фахівця. Однаково важливо проводити лікування будь-яких процесів запалення, що розвиваються в оці. Навіть несуттєвий з першого погляду кон’юнктивіт, в запущених випадках призводить до великих порушень.

З метою усунення виникнення вродженої глаукоми, слід уникати в’язки тварин з генетичною аномалією, вибраковуючи подібних кошенят. Постійні огляди у фахівця дозволяють вчасно виявити захворювання і максимально зупинити його розвиток.

Повного лікування від глаукоми не існує, зір буде продовжувати знижуватися. Але біль і дискомфорт при цьому у тварини видалити можливо, полегшивши стан вихованця.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close