Хвороби вух у кішок1

Хвороби вух у кішок популярні дуже широко. При цьому вони можуть бути як заразними, так і не заразними. Вуха кішки мають дуже не просту анатомію, досить часто джерело проблеми може ховатися глибоко всередині.

Тому, щоб поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування, рекомендується звертатися до кваліфікованого ветеринара.

Причина

Захворювання вух у кішок можуть з’являтися через різні причини:

  • в результаті самих різних травм;
  • проникнення інфекції;
  • паразит.

Іноді виною всьому може бути відсутність відповідного догляду і антисанітарні умови. Імовірність появи хвороб істотно збільшується при неправильному годуванні, яке сприяє появі проблем з імунітетом. Іноді хвороби вух розвиваються в якості вторинної інфекції, будучи ускладненням більш сильних захворювань.

Дізнайтеся також, з яких ще причин у кішки бувають гарячі вуха>>>.

Симптоми і діагностика

Хвороби вух у кішок дуже різноманітні. Нижче розглянуті найпопулярніші з них.

Вушна короста

Ще одна назва даної хвороби отодектоз. Припущення на нього повинно виникнути, якщо у кішки сверблять вуха, вона трясе головою, а навколо вушних раковин з’являються лисини.

Основою цього захворювання вважається мікроскопічний вушний кліщ. У процесі власної діяльності він прокладає в шкірному шарі ходи, завдаючи таким чином нестерпний свербіж.

Пізніше до нього прикріплюється роздратування, а область поразки з вушних раковин поширюється на всю голову. Це одна з дуже популярних причин того чому кішка чеше вуха.

Нотоедроз

Ще одне досить популярне захворювання паразитарного характеру. Його основою вважається мікроскопічний кліщ, якого неможливо розглянути неозброєним поглядом.

При нотоедрозе у кішки лисіють вуха, ділянки в області носа і надбрівних дуг. Тварина відчуває нестерпний свербіж. При відсутності відповідного лікування в області грудей і спини також утворюється відмінна лисина.

Потім уражені місця покриваються корками і починають тріскатися, завдаючи кішці нестерпний біль.

Дізнайтеся Детальніше про симптоми і лікування вушного кліща у кішок>>>.

Дерматити та екземи

Дерматити та екземи у кішок популярні дуже широко. Особливо часто вони зустрічаються у тварин знаходяться в умовах квартири.

Головна причина їх появи різні порушення речовинного обміну, через що з’являється сильна алергічна реакція і як наслідок дерматит або екзема. Стрес і погана спадковість також можуть виявитися причиною їх появи.

Червоні вуха гарячі на дотик повинні відразу ж насторожити власника. Зазвичай це ознака починається алергічні реакції. Пізніше з’являються болячки на вухах, які нестерпно сверблять. Кішка починає їх посилено чесати, таким чином погіршуючи ситуацію.

Головна відмінність екземи та дерматиту полягає в характері шкірних висипань. При екземі з’являються виразки на вушках, які потім створюють суцільну мокнучу поверхню. При дерматиті ураження носять вогнищевий характер і більше схоже на сильні расчеси.

Лимфоэкстравазат

Захворювання травматичного походження. Під час нього у кішки над вухом утворюється порожнина заповнена лімфою.

Лімфоекстравазат вушної раковини може розвинутися внаслідок травми, расчесов або алергічні реакції. Його головна відмінність від інших патологій – це повна відсутність синдрому болю. При натисканні на що з’явився міхур кішка не проявляє ніякого хвилювання.

Гематома

Гематома вушної раковини-це крововилив між хрящем і шкірою вушної раковини. Її головна небезпека полягає в появі самих різних гнійних складнощів.

У певних особливо запущений випадках може навіть трапитися вибірковий некроз вушної раковини. Після цього вона сильно деформується.

Процес запалення в вусі називається отитом. При відсутності раннього лікування переходить в гнійну форму. В результаті може з’явитися ускладнення у вигляді менінгіту.

Отити-одна з дуже популярних причин, по якій у кішки болять вуха. Факторів допомагають розвитку даної хвороби дуже багато. Один з досить важливих-це паразити, наприклад, вушний кліщ. При цьому у кішки спочатку з’являються відмітні залисини навколо вух, і лише потім відбувається зараження.

На даній стадії досить обробити тварина від паразитів і все пройде. Пізніше на місцях укусів починає розвиватися Вторинна хвороба, і з’являються виділення гною. З цього періоду захворювання прогресує дуже швидко. Хвороба, рухаючись в середину вушної раковини, вражає усереднене вухо. На даній стадії у кішки тече з вуха гній, а її загальна температура підвищена.

Ми подивилися найпопулярніші хвороби вух у кішок. Симптоми їх дуже різноманітні. Людині, яка не має ветеринарного досвіду, визначати хвороби дуже важко. Тому якщо кішка трясе головою і чеше вуха, краще звернутися в клініку. Там після огляду і взяття аналізів поставлять правильний діагноз.

Лікування

Займатися лікуванням вушних хвороб у кішок в побутових умовах не рекомендується. Можна просто спробувати спростити стан вихованця до походу у ветеринарну клініку. У ветклініці тварині будуть обрані ліки і призначена рівноцінна терапія.

Якщо у кішки тече їх вуха, а можливості звернутися в недалекому майбутньому в ветеринарну клініку немає, можна особисто провести первинну обробку.

Для неї буде потрібно перекис водню або розчин фурациліну. Ними за допомогою ватного або марлевого тампона промивають дуже ретельно поверхню всередині вушної раковини. При цьому присохлі забруднення і скоринки слід відмочувати, віддирати їх з силою не можна. Потім в вухо закопуються спеціалізовані Вушні краплі.

Лікування в побутових умовах вушної корости також необхідно почати з передочищення вушних раковин. Після неї в вухо закопуються спеціалізовані краплі. Які можна вибрати в будь-який ветеринарній аптеці. Через 7-10 днів обробку необхідно обов’язково повторити.

Заходи профілактики

Основна профілактика хвороб вух у кішок полягає в їх постійному очищенні за допомогою спеціалізованих лосьйонів, крапель і гелів. Стан вушних раковин вихованця слід контролювати регулярно. Тим більше якщо вихованець схильний до утворення великої кількості сірки.

Після купання вуха кішки необхідно обов’язково перевіряти на наявність залишків води. Якщо цього не робити може розвинутися отит. Також раз протягом місяця доведеться проводити профілактичну обробку від паразитів. Так як безпосередньо вони в багатьох випадках стають джерелом хвороб.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close