Кролики породи Фландр

Бельгійський гігант або Фландр-порода кроликів, великих розмірів, яких кролівники розводять для м’яса і шкур. Зайці породи Фландр мають цікаву історію і відмітний зовнішній вигляд, особливості якого властиві тільки цим тваринам.

Історія походження

Бельгійський велетень-це стара порода кроликів, яка, як вважають, з’явилася з фламандського регіону ще в XVI або XVII століттях, в міських околицях Гент, Бельгія. Англійські записи показують, що в 1860 році туристи з континенту говорили про дуже великого зайця з району Фландрії. Передбачається, що вид був виведений шляхом схрещування м’ясної і вовняної породи кроликів.

До кінця 19 століття тварини були експортовані в Америку, щоб розширити власну вагу шляхом схрещування з тутешніми породами кроликів. Вже в 1910 році вид з’явився на виставках кроликів великих порід. На даний момент налічують 71 породу кроликів, які несуть спадковість фламандських прадідів — в більшій чи малій мірі. Найближчий до незвичайного типу — Англійська, розведений в Англії, Іспанії, Португалії. Всі визнані як самостійні види.

Сьогодні фландр-одна з дуже популярних порід, яку можна зустріти на виставках кроликів, і її підтримує Національна федерація бельгійських величезних кроликів, яка заснована була в 1915 році.

Зовнішній вигляд

Зайці Фландр відрізняються не тільки важкою вагою. Необхідно розглянути основні характеристики кроликів породи Фландр:

 1. Великі стоячі вуха (17-19 см), що нагадують букву «V». Розташовані на дуже великій голові і короткій шиї.
 2. Тулуб довгий, широкий і досить добре розвинений у бічній частині.
 3. Зайці мають сильні кістки і великі сильні задні і короткі передні лапи.
 4. Хвіст дуже довгий, притиснутий до тіла.
 5. Хутро високий (3-4 см), блискучий і щільний.
 6. Однорічні тварини можуть досягати ваги 8-10 кг. самий невисокий відповідний вага становить 6 кг.
 7. Очі і кігті темно-коричневі.
 8. Зайці мають довжину 68-73 см, іноді до 80 см (виміряні від носа до основи хвоста).

Це стандарт породи Фландр. Зараз існує кілька забарвлень: чорний, опаловий, сріблястий, Блакитний, рудий, світло-сірий і білий.

Плюси і мінуси

Кожна тварина має власні недоліки і власні переваги, які виділяє фермер при їх утриманні. Зайці породи Фландр мають такі переваги:

 • при грамотному годуванні висока плодючість;
 • помірний і поступливий характер кроликів;
 • хороша виживаність маленьких кроленят;
 • швидке зростання;
 • багата молочність у самок;
 • цінне хутро і дуже якісне м’ясо;
 • хороша стійкість до хвороб і змін зовнішнього середовища;
 • утримання в квартирних умовах.

У фландерів також існують звичайно ж і мінуси. Давайте дізнаємося їх:

 • пізня статева зрілість (8 місяців);
 • кишкові інфекції;
 • ненаситність (тварини завжди хочуть їсти);
 • мінімальна кількість пуху, за що шкура вважається поганої якості;
 • вроджені іскревленія кінцівок;
 • вихід м’яса близько 60%.

Незважаючи на описані недоліки в розведенні цієї породи кролів, утримувати їх все ж вигідно. Так як по завершенню, виходячи з великих розмірів, тварина дає багато м’яса і шкурок.

Зміст в квартирі

Зміст фландрів в квартирі можливо, незважаючи на величезні розміри тварини. Ці зайці приємні і дуже розумні. Насправді, більшість людей кажуть, що вони більше схожі на собак, ніж на кроликів. Їх легко навчити, їх можна стимулювати і грати в ігри.

для того щоб гігант розслабився в людській компанії, його необхідно привчати до уваги ще з самого народження. Кроленята швидко ростуть і звикають до людей. Ніжний і грайливий домашній Заєць породи Фландр сподобається будь-якій дитині.

Зміст кроликів цієї породи в будинку, враховує вольєр. Розташувати його необхідно так, щоб не було протягів і прямих сонячних променів. Пол обов’язково необхідно застелити килимком, бажано з природного матеріалу. Лінолеум, пластмаса або ламінат можуть викликати пододерматит. Прибирати будиночок тварини необхідно 2-3 рази протягом тижня. Чистка кролячого латка повинна відбуватися за характером заповнення. Деревні пресовані гранули-кращий наповнювач.

Годування

Зайці породи Фландр вимагають особливу турботу і гарне харчування. Вони мають більш досить важливі вимоги до харчування, ніж зайці середніх порід. Ці зайці вимагають досить якісного і різного корму. Однак це не оскільки вони вимогливі в їжі, гарне харчування необхідно для якісної шкірки і м’яса.

Постійні помилки при годуванні зазвичай призводять до аномалій у розвитку таких тварин, особливо до інгібування росту, рахіту і розладів органів знаходяться всередині. В результаті самки можуть стати безплідними і малорухомими.

 • годувати тварин необхідно, приблизно, в один і той же час;
 • свіжоскошену траву трохи підсушувати на сонці;
 • нову їжу слід вводити потроху невеликими дозами;
 • щоб не було рахіту, тваринам обов’язково необхідно давати крейда і відсталу борошно (2 г З добу);
 • коренеплоди обов’язково вимивати від бруду;
 • бобові культури замочувати в окропі на 2 години і змішувати з зерном або комбікормом;
 • не можна згодовувати гнилу або заморожену їжу.

Сіно або трава в клітинах вуханів повинна бути завжди. Досвідчені кролівники пропонують годувати фландрів мішанками, в їх склад можна додавати коренеплоди і овочі.

Догляд за кроленятами

Догляд за маленькими кроленятами нескладний. Перший час з ними завжди знаходиться їх мама. Вона їх годує і проводить весь потрібний догляд. Іноді буває таке, що самка з’їдає малюків. Однак це буває виключно через нестачу води в клітці або неправильного годування. Робити підміну води необхідно 3 рази на день.

Після трьох тижнів після народження кроленята будуть виходити з власного гнізда і пробувати нову їжу. Годування малюків має складатися лише зі свіжих продуктів (соковитий корм), сіна, гілочок молодих дерев. Малюків необхідно день у день оглядати (вуха, очі, шкіру, лапки). Якщо будуть підозри на захворювання, важливо відразу викликати ветеринара.

Важливо! Перш ніж нове потомство вилізе з гнізда, клітку необхідно промити і продезінфікувати.

Особливості розведення породи Фландр

Для затишного проживання бельгійські велетні потребують просторих клітках. Приблизні розміри: 120 см/80/60 см. Для самок з потомством габарити зобов’язані бути в 1,5 рази більше.

У 8 місяців закінчується статеве дозрівання, тому з цього віку розмножуються зайці породи Фландр. Після злучки вагітну самку поміщають в підходящу клітку до самця. Кролиці дають потомство не залежно від пори року, тому не обов’язково чекати злучки в теплий сезон.

Розведення кроликів породи Фландр враховує деякі особливості. Для спарювання не підійдуть ті особини, які мають вагу менше шести кілограм, довжину тіла менше 65 см і якщо вуха коротше 16 см.також при дефектах кінцівок, білих пазурах і рясної линьки тварина вважається мало придатним для злучки.

Перед спарюванням самку і самця добре годують. Наповнюють їх організм вітамінами і корисними речовинами. Якщо все проведено правильно, окрол повинен скласти мінімум 7 кроленят.

Окріл

для того щоб отримати велике і здорове потомство, досвідчені фермери заздалегідь планую окрол. Незважаючи на те, що потомство може виникнути не залежно від пори року, вважається, що племінне потомство краще виводити влітку, взимку або навесні. Восени виводять м’ясних особин.

Протягом пари годин до окролу самка починає будувати гніздо з сіна і власного пуху. Тому господар до цього часу повинен прибрати і продезінфікувати клітку, наповнити її сухим сіном і водою.

Дуже часто народження малюків починається вночі, або на початку ранку. Триває від 10 до 30 хвилин. Після народження самка з’їдає власний послід, вилизує новонароджених кроленят і переносить їх в гніздо. Число кроликів може змінюватися від 7 до 15.

Особливості розведення Фландрів у нас

У нашій країні особлива роль відведена тваринному господарству. Кролівництво займає перше місце. Кроликів породи Фландр розводять для м’яса і шкурок. Тварин тримають, як на великих фермах, так і на приватних подвір’ях. Ферми, в яких немає можливості спорудити настільки дуже великі клітини, віддають смаки іншим породам, здебільшого холодостійким.

для того щоб розводити такий вид кролів, необхідно заздалегідь дізнатися всі особливості їх розведення. Перед розмноженням краще проконсультуватися з лікарем, дізнатися про всі щеплення і здоров’я тварини.

close