Кролики породи Метелик

Зайці породи метелик цінуються кролівниками за прекрасні показники продуктивності і незвичайне забарвлення хутра. Власну назву вони отримали за пляму характерної форми в області носа.

Історія виникнення кроликів метеликів

Вперше метелики були виведені в кінці 19 століття в Англії. Завдяки високим естетичним якостям вони швидко набули поширення по всій європейській території. Спочатку це були дрібні зайці, вага яких не перевищував 2 кг.

В результаті багатьох схрещувань метеликів з фландрами, сірими і білими велетнями їх показники продуктивності істотно покращилися. На даний момент їх середня вага буде приблизно 4 кілограм.

Опис породи

Заєць метелик має щільне міцна статура, середню за розмірами голову і широкі груди. Довжина його тулуба може становити від 50 до 60 см.лапи метеликів міцні з добре розвиненою м’язовою системою.

Опис його хутра наступне:

 1. Великі показники еластичності ворсу.
 2. Середня щільність покриву волосся.
 3. Ідеальна рівність.

За забарвленням плями метеликів варіюють від сірого до чорного. У більшості випадків навіть допускаються плями жовтого, блакитного або коричневого кольору.

Характеристика чистокровного зайця метелика наступна:

 1. Біля очей широка безперервна облямівка, яка не з’єднується з іншими плямами.
 2. Вуха темного кольору.
 3. В районі носа пляма характерною бабочкообразной форми.
 4. Уздовж спини широка смуга.
 5. У кролиць темні плями в області сосків.

Також існують і інші особливості породи метелик. Наприклад, плями на тулуб і вуха повинні бути однієї палітри кольорів. Також хвіст і кігті чистопородних кроликів завжди повинні бути світлого кольору.

Крім описаних вище є й інші різновиди метеликів. Наприклад, пристосовані для утримання в побутових умовах. До них відноситься карликова метелик. Її вага не перевищує 1.5 кілограмів. Залежно від різновиду розрізняють кілька видів забарвлення кроликів цієї породи: двоколірні і триколірні. Ключова умова до них це симетричність плям на шкурі.

Особливості змісту

Розведення в побутових умовах кроликів породи метелик мало чим відрізняється від розведення більшості інших порід. Вони добре себе відчувають як при підлоговому змісті, так і в клітинах. Основне, щоб у них було чисто і сухо.

Початківцям кролівником краще починати з розведення в клітинах. У них простіше контролювати злучки, терміни окролов і раціон годування. Клітки з тваринами можна розміщувати в сараї або на відкритому повітрі. Якщо кроликів розводять для отримання шкурок, то варіант утримання на вулиці краще. У метеликів присутніх на відкритому повітрі істотно ставати краще стан покриву волосся, їх хутро стає більш густим і блискучим.

При утриманні кроликів на особистому подвір’ї їх рекомендується прищеплювати. Це успішно оберігає спалахування самих різних інфекційних хвороб. Першу вакцинацію тварин виконують у віці півроку. Між вакцинаціями від самих різних хвороб має проходити не менше 2-3 тижнів. В подальшому щеплення слід щороку повторити.

До вакцинації кроликів готують заздалегідь. Для цього за 2 тижні до планованої дати виконують дегельмінтизацію. Також потрібно пам’ятати про те, що не можна прищеплювати хворих і ослаблених тварин і вагітних кролиць.

Годування

Метелики-невимоглива порода. Вони з радістю вживають різні варіанти кормів. Основне щоб годування здійснювалося в строго певні години. Їм можна давати бур’янисту рослинність з городу і зернові суміші. У зимовий час для їх годування застосовується сіно і соковиті коренеплоди.

Увага! Деякі рослини для кроликів є токсичними. До них відноситься конвалія, чистотіл, блекота.

Щоб зайці добре росли і були здоровими, необхідно триматися наступних принципів годування:

 1. У тварин повинен бути частий доступ до чистої питної води. Особливо строго за цим необхідно стежити при утриманні вагітних і годуючих самок. Організувати процес напування простіше за все за допомогою спеціалізованих ніпельних поїлок.
 2. Для збільшення показників продуктивності в раціон обов’язково вводять вітамінно-мінеральні добавки.
 3. Денний обсяг корму найкраще розділяти на 2 прийоми.
 4. Для сточування швидко відростають різців зайцям необхідно іноді давати гілковий корм.

Розведення

У віці 4-5 місяців самок вже можна застосувати для спарювання, але самців для цього необхідно вибирати більш зрілого віку. Відразу ж після злучки тварин розсаджують. Зміст продуктивних кролиць виконують в спеціалізованих клітинах, оснащених маточниками.

Вагітність кролиці триває від 30 до 32 днів. Наближається окрол можна визначити по тому, як кролиця починає будувати гніздо. Для цього вона застосовує солому, сіно і пух, висмикнутий у себе з грудей.

Відразу ж після окролу за самкою слід спостерігати, тому що деякі молоді і не мають великого досвіду кролиці можуть розкидати кроленят. Якщо таке трапилося, з гнізда беруть мінімальну кількість пуху і натирають їм руки. Потім кроленят акуратно збирають в гніздо.

При необхідній кількості молока кроленята досить швидко набирають вагу. До 20 денного віку їм вже починають давати їжу для дорослих. Як тільки вони досягнуть віку 1.5 місяців їх відразу ж відкидають від матері.

Ефективність

Метелики-високопродуктивна порода м’ясо-шкуркового напрямку. При відповідному і догляді і правильному годуванні до віку 4 місяців їх середня вага становить близько 4-5 кілограм. Їх м’ясо володіє високими смаковими і дієтичними властивостями.

За один окрол самка метелик приносить від 6 до 8 кроленят. Її добре розвинений інстинкт матері дає можливість всіх їх виходити. За рік кожна самка здатна давати до 2 поколінь кроленят.

Шкурки кроликів метеликів не потребують додаткового фарбування. Їх природний колір виглядає дуже красиво. У виробників виробів з хутра вони завжди дуже популярні.

close