Міокардит у собак

Поразки м’язи серця, наприклад міокардит, різко погано позначаються на загальному стані собаки. Основою розвитку міокардиту виступає ряд агресивних чинників, провокуючи розвиток неспецифічної клінічної картини.

Міокардит-це процес запального характеру, що розвивається як самостійно (первинна форма міокардиту), так і в результаті впливу вторинних патологій інфекційного типу (вторинний міокардит).

Факторами, що провокують розвиток запалень м’язи серця, виступають сепсис (інфікування крові), порушення роботи ренальної системи і розвивається на цьому тлі уремія, проблеми в роботі підшлункової залози, піометра і вірусні захворювання (наприклад, чума м’ясоїдних). Спровокувати міокардит можуть серйозні гострі інтоксикації організму і реакції алергічного типу.

Причини розвитку міокардиту у собаки

Серце домашніх собак, як і всіх теплокровних тварин, представлено нестандартним насосом, будучи важливим органом, завдяки йому організм забезпечується кров’ю. При неполадках в роботі м’язи серця, страждають всі органи і клітини.

Розвиток міокардиту провокує збільшення міокарда в обсязі, супроводжуючись рідкісними скороченнями, що зі свого боку, призводить до уповільнення процесу надходження крові до всіх органів.

Симптоми міокардиту нагадують ряд інших хвороб, тому діагностика патології утруднена. У більшості випадків, міокардит виявляють вже під час настання недостатності серця. У зв’язку з цим, особливе місце в своєчасній діагностиці захворювання займає профогляд у ветлікаря.

Виявитися причиною розвитку запалення міокарда здатні такі захворювання:

 • вірусні інфекції (наприклад, парвовірус собак);
 • інфікування найпростішими мікроорганізмами-токсоплазмоз, бабезіоз, трипаносомоз;
 • патогенні бактеріальні інфекції-стафілококова і стрептококові інфекції, бореліоз, бартонельоз; і гельмінтози;
 • токсичні ураження організму;
 • серйозні травми механічного типу;
 • порушення терморегуляції організму при тепловому ударі.

Основну причину розвитку міокардиту у собак іноді важко встановити без спеціального дослідження – біопсії серця.

Симптоми і діагностика хвороби

Залежно від фактора, що спровокував розвиток запалення, ознаки будуть різнитися, але несуттєво. Чи не характерними симптомами розвитку міокардиту вважаються:

  ; ;

 • довгий летаргічний сон;
 • набряклість і болючість суглобів;
 • поразка покриву шкіри;
 • диспепсичні розлади-розлад шлунку( пронос), напади нудоти і виверження шлункового вмісту;
 • збільшення показників температури тіла;
 • гавкаючий кашель;;.

На тлі міокардиту часто розвивається дефіцит речовин на мінеральній основі, ендокардит. Зустрічається ненормальний ритм серця, проблеми з диханням (задишка), непритомні стани собаки.

При появі перших ознак нездоров’я вихованця, рекомендується звернутися за допомогою до ветеринарної лікарні. Ветлікар проведе загальноклінічний огляд, проведе вимірювання тиску артерій і термометрію.

Вагомий ознака-підрахунок частоти серцевих скорочень і аускультація. Обов’язковий пункт діагностики-збір анамнезу. Далі доктор призначає нестандартні лабораторні та інструментальні дослідження. Призначати:

 • загальноклінічний і хімічний аналіз крові;
 • загальний аналіз сечі;
 • рентгенографія органів, розташованих в грудній клітці і порожнини живота;
 • ехокардіографія серця.

Виявлена патологія серцевого ритму, вимагає проведення дослідження зі спеціальним приладом – холтером. Дослідження проводять в умовах стаціонару клініки протягом доби. На підставі отриманих даних, доктор розробляє подальшу план лікування.

Лікування міокардиту у собак

Перед тим як проводити лікування, фахівець переконується в стабільності роботи міокарда. Якщо знадобиться проводитися терапія для стабілізації роботи серця. Проводитися контроль аритмії, проводяться дії щодо запобігання утворення набряків в області очеревини і грудної порожнини. Залежно від типу виявленого запалення міокарда, буде призначатися подальше лікування.

На перших кроках накладають холод в область поразки. Фахівці не радять проводити лікарську терапію, якщо діагностовано початкова стадія міокардиту. В подальшому чудовий лікувальний ефект отримують при внутрішньовенному введенні розчину глюкози з кофеїном. У переважній більшості випадків проводитися лікування із застосуванням протимікробних препаратів цефалоспоринового ряду. Кожні 8 годин при гострій формі міокардиту вводять антибіотик , розведений з новокаїном.

Серед десенсибилизирующих засобів в разі міокардиту у тварини, вводяться саліцилат натрію або амідопірин. Застосовувати для лікування міокардиту препарати на основі наперстянки доктора не раджу. А ось при зменшенні тиску артерій, пацієнту вводять медикаментозний засіб – Метазон внутрішньом’язово або ж внутрішньовенно. Дозування препарату визначається персонально з урахуванням тяжкості перебігу захворювання і стану організму тварини.

Профілактика патології полягає в запобіганні розвитку первинних хвороб. З метою попередження розвитку міокардиту потрібно вчасно лікувати різні інфекційні хвороби і проводити вакцинацію, знижуючи небезпеки зараження собаки.

Будь-які ураження організму важливо вчасно лікувати, не чекаючи самостійного лікування, тим більше при патологіях, спровокованих різною інфекцією.

З метою усунення розвитку міокардиту у собаки, рекомендується проходити щорічне обстеження у ветеринарній клініці, вчасно вакцинувати вихованця і проводити обов’язкову протипаразитарну обробку. При появі задишки у тварини, швидкої стомлюваності, відсутності апетиту, слід звернутися за допомогою до лікаря.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close