Як показати собаці свою любов

Перебуваючи поруч з власним господарем, собака відчуває справжнє щастя, спокій і впевненість. Ці три показники є основоположними для собачої любові. У людському розумінні любов собаки дещо спотворена. Для собак важливіше прихильність, симпатія і довіра. Перебуваючи з господарем, тварина відчуває власне ці емоції, які в людському суспільстві, називають любов’ю.

Прояв собачої любові різноманітне. Якщо щеня ще занадто маленький, він намагається максимально притиснутися до власника, сильно сумує при довгій розлуці і при зустрічі активно лиже руки або обличчя. Деякі цуценята укладаються на спину, підставляючи власне черевце, довірливо прикриваючи очі.

У міру дорослішання собаки часто зберігають власні звички, що залишилися з дитячих часів. Тільки прояви любові в даному випадку будуть куди стриманіше. Виросла собака буде висловлювати охоронні якості не просто так як, вважається захисником, а й так як щиро любить власного власника.

Ставлення собаки до людини

Знати, що тварина думає і відчуває напевно досить не просто. На відміну від людини, собаки можуть проявити власні емоції виключно мімікою, жестами і звуками. Іноді, поведінка домашніх улюбленців здається зрозумілим, а в більшості випадків, поведінка пояснити важко. Виявленням любові від собаки до людини, вважати можна наступні дії:

 • Активні спроби вилизувати обличчя. Чи не більшість власників люблять, коли їх вихованці намагаються облизати їм руки або обличчя, через можливість інфікування патогенними мікроорганізмами. Насправді, спроби облизати обличчя вказують на особливу прихильність собаки до власного улюбленого господаря. Не варто розцінювати таку поведінку як непослух і тільки не потрібно карати тварину або лаяти. Інакше серйозної душевної травми не вийде уникнути.
 • Специфічний прояв турботи, коли володар хворіє або отримав травму. Тварини в бажанні потурбуватися про власного господаря, намагаються зализати і залікувати «рани» господаря, який відчуває себе погано. Дикі вовки, предки домашніх собак, доглядають за власними хворими родичами конкретно так. Якщо на тілі людини є рани або подряпини, тварина від великої любові до власника, буде намагатися спростити страждання, вилизуючи їх.
 • Спроби поділитися улюбленими іграшками або ласощами. Багато собак загравати з господарем, приносячи йому власні улюблені іграшки або ласощі. Це щось інше, як прояв турботи. Можливо, собака хоче зіграти і таким чином привертає увагу. У самому різному випадку, вихованця слід похвалити і спробувати зрозуміти, що конкретно він хотів зробити цим жестом.
 • Притискання після їжі. Ластящаяся після їжі собака-показник повної довіри власному господареві. Ластитися собака після їжі не випадково. Вона виявляє власну вдячність і радість від того, що Володар її нагодував.
 • Загальний сон. Певні власники дозволять улюбленцям спати з ними в одному ліжку. Зоопсихологи запевняють, що це прояв найчистішої собачої любові. Собаки, яким не дозволять спати в ліжку, намагаються вибити собі місце біля хазяйської ліжка. Багато хто може порахувати це охоронними властивостями. Насправді, так собака показує власну безмежну любов, готова оберігати і розділяти сон одночасно зі своїм господарем.
 • Стеження. Якщо тварина регулярно пересувається по будинку, слідуючи за господарем, це означає сильну прихильність, яку відчуває тварина. Собаці хочеться бути поруч, тішиться суспільству людини. У зв’язку з чим, собака пересувається по будинку поряд з господарем, пірнаючи під кухонний стіл, ліжко в кімнаті або крісло в гостьовій.
 • Собака позіхає паралельно з господарем. Якщо собака позіхає, одночасно зі своїм господарем, це може вказувати на особливий зв’язок між твариною і людиною.
 • Спокій, якщо володар залишає будинок. Спокійно не залишаючи дому, собака, яка не панікує, безмежно довіряє власному господареві і любить його. Вона вірить, що Володар повернеться, обійме і буде радий зустрічі.

У більшості випадків, виявленням собачої любові вважається укладання на спину і підставляння живота. Це вказує на довіру собаки до господаря.

Які дії власника доводять любов до собаки

Зрозуміти, що собака любить власного власника можна, але як у відповідь показати улюбленцю власні почуття. Зоопсихологи рекомендують кілька варіантів, серед яких виділяють:

 • Довірчий погляд. Вчений в області нейронауки, б.Хейр, як то висловив думку про те, що собаки дивляться настільки уважно, як-ніби, обіймають поглядом. Абсолютно необов’язково дивитися уважно в очі не знайомих собак. Більш того, це може розцінюватися тваринам як заклик до агресії. Але з власним улюбленцем, який знає господаря і довіряє йому, аналогічний візуальний контакт дасть можливість закріпити зв’язок між ними. Знаком уваги, який гідно оцінить любляча собака, вважається і неголосне ніжне слово або ж м’які погладжування, що супроводжуються зоровим контактом. У Собачому організмі при подібних довірчих поглядах продукується гормон окситоцин, що зміцнює зв’язок між господарем і собакою.
 • Приподнятие брів. Японські дослідники застосовували спеціалізовані високошвидкісні камери, що дозволили підкреслити особливість – собака піднімає ліву брову, коли господар вітається з нею. Проаналізувавши рухи м’язів морди собак, що реагують по-різному на знайомих, випадкових перехожих або господарів, вчені з’ясували ряд моментів. Якщо володар застосовує більше міміки при контакті з власним улюбленцем, то і тварина буде відповідати йому тим же.
 • Обійми. Не тільки великі, але і невеликі собаки не люблять, коли їх намагаються притискати і обіймати проти волі. Показати власну любов до тварини можна, м’яко притискаючись тілом до улюбленця. Найчастіше такі ж прояви любові характерні для маленьких цуценят. Перестаратися, тиснути на тварину і робити йому боляче не потрібно. Спроби обіймів спостерігаються у дорослих собак, які приходять до ніг власника і кладуть власну морду. Це і є свого роду обійми.
 • Можливість загального сну. Мозок собак протягом пару десятиліть досліджувався цілими групами вчених. Для досліджень застосовувався магнітно-резонансний томограф. В ході нейробіологічних досліджень, надійшла інформація, що під час сну, тварини вважаються найбільш уразливими. Загальний сон поруч з господарем, вказує на те, що вихованець, безсумнівно, довіряє власному власникові. Не обов’язково спати в одному ліжку з собакою. Показати власну любов можна, розмістивши лежанку собаки у власній спальній кімнаті або поруч поруч з ліжком.

Потрібно пам’ятати бути собою. Собака розуміє не тільки прояв любові в фізичному плані, але і по інтонації голосу. Різкі звуки, часті гучні вигуки навряд чи розташують тварина до господаря.

Спілкуючись з власним улюбленцем, потрібно вкладати всю любов і ніжність в голос, висловлювати турботу і тепло.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close