Які таємниці зберігає урочище Бектау-Ата

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Урочище Бектау-Ата — вражаюча природна пам’ятка Казахстану. Знаходиться загадкове місце за 60 кілометрів від міста Балхаша. Геологи вважають гірський масив вулканом, який так і не встиг вивергнутися. Однак існує кілька версій походження унікального ландшафту.

Урочище простягається на території Актогайського району Карагандинської області. Недорогі авіа- та залізничні квитки шукайте на Aviata.kz.

У перекладі Бектау-Ата означає «гора святого старця Бека».

Місцевість представлена кам’яними брилами різноманітних форм і розмірів. Найвища точка гори називається просто — Пік. Є тут Гриб, Скриня, Змія, Черепаха.

Рівнини в урочищі чергуються з мальовничими скелями, гротами, джерелами та невеликими озерами. У заглибленнях після дощу зазвичай накопичується прісна вода.

Крім незвичайних кам’яних форм, тут ростуть рідкісні види рослин.

Давайте дбайливо ставитися до природи, підтримаємо еко-проект #jasylbolsyn і будемо подорожувати усвідомлено.

Легенда свідчить, що в далекі часи, коли точилися війни казахів із джунгарами, тут жив старець Бек, який володів цілющим даром.

Рятуючись від нападу, він сховався в печері, де не було води. Став молитися і був почутий — у глибині печери з’явилося джерело з прісною водою. Відтоді гори отримали назву Бектау-Ата.

Однак, як вважають учені, унікальний ландшафт має вулканічне походження.

Припускається, що дуже давно на цьому місці був вулкан, який так і не вивергнувся через пробку, що утворилася зверху. Але гаряча лава розплавила граніт. Потім протягом багатьох століть дощі, вітер і сонце обробляли ґрунт, а скелі набули сьогоднішнього вигляду.

Тим часом деякі жителі дотримуються фантастичної теорії. На їхню думку, тут колись була інопланетна база, де за допомогою лазерів розплавили каміння.

За ясної погоди масив можна побачити за сто кілометрів.

На південно-західному схилі урочища розташована печера Ауліє-тас. Сюди можна увійти в повний зріст і пройти близько 15 метрів.

Це місце вважається священним. Люди приходять молитися про зцілення від недуг. Жінки приїжджають до печери в надії на те, що після її відвідин їм вдасться завагітніти.

Вважається, що джерело, що протікає в Ауліє-тас, має цілющі властивості, а ті, хто просить допомоги, обов’язково її отримають.

Вражаюче видовище в урочищі розгортається на світанку і заході сонця. Саме тоді виходять наймальовничіші знімки.

Шукачів пригод приваблюють таємничість і незвичайність цього місця.

У поїздку з собою треба не забути взяти засіб від комарів, питну воду, намет і туристське спорядження. Бажано бути в гірському взутті або кросівках із неслизькою підошвою.

Плануючи подорож Казахстаном, пам’ятайте, що вигідні квитки на літак або поїзд ви завжди зможете купити на сайті або в застосунку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини. Купуючи квитки в додатку, ви збираєте бонуси.

  • Карагандинська область
  • Aviata

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Книги для дітей 7 років: добірка захопливих і цікавих творів

Коли починається Рамадан 2022: розклад посту

Скарбничка своїми руками: 3 оригінальні та практичні ідеї

close