Кров у сечі у собаки

У сечі здорової собаки не повинно знаходитися підозрілих виділень, домішок або крові, які можуть говорити про розвиток серйозної хвороби. У зв’язку з цим у господарів деяких собак напрошується питання-чому собака пісяє кров’ю?

Причини виникнення крові в сечі у собаки

Якщо собака мочиться кров’ю, то це говорить про наявність деяких складнощів зі здоров’ям. Не потрібно думати, що це тимчасове явище, і воно може зникнути через певний проміжок часу. Важливо ретельно оглянути зовнішній вигляд урини-її колір, консистенцію, кількість.

Однак у більшості власників часто не можуть застигнути тварина в момент, коли воно мочиться. Якщо кіт справляє нужду будинку в лоток, то ось собака робить все власні справи на вулиці у відокремлених місцях. Якщо ж все ж вийшло побачити, що ваш улюбленець мочиться кров’ю, то варто насторожитися, краще відвести його на прийом до ветеринара.

Необхідно звернути свою увагу! Будь-яка зміна кольору урини говорить про наявність хвороби у тварини. Іноді фарбування сечі може змінюватися через використання певної цілющої терапії або через поїдання собакою деяких продуктів, проте це буває нечасто.

Сечу з кров’ю у собак провокують такі причини:

 • різні травми. Бувають випадки, коли кров в області сечовивідного каналу з’являється в результаті сильної травми. Собаки вважаються активними тваринами, іноді вони можуть бути досить агресивними. Завдяки цьому вони часто беруть участь в бійках з іншими дворовими тваринами, скрізь бігають, стрибають, вибігають на дороги і потрапляють в дорожньо-транспортні аварії, падають з великої висоти, схильні до проникаючим поранень. Все це здатне викликати великі проблеми з нирками або сечовим міхуром;
 • мочекаменное захворювання . На відміну від котів і кішок, сечокам’яна хвороба у собак з’являється дуже рідко. А справа вся в тому, що у котів сечовипускальний канал істотно вже якщо порівнювати з собаками. Зазвичай у тварин уроліти з’являються не в нирках, а сечовому міхурі. Коли дані мінеральні освіти закупорюють сечовивідні шляхи, процес походу по нужді у тварини проходить складно, він супроводжується болями, а в кінці сечовипускання може виникнути кров. Кров’яні виділення зазвичай з’являються через пошкодження каменями слизової оболонки;
 • небезпека у некастрованих псів . Собаки, яким не виконувалася кастрація, входять в зону ризику захворювань простати і станів, які пов’язані з ними. Згодом даний орган збільшується в розмірах і перетискає сечовипускальний канал. Зрештою ускладнюється процес сечовипускання-подовжується і викликає неприємні симптоми. У тварини відзначається збільшення температури, погіршується апетит, зменшується активність. Нестерилізовані суки схильні до іншої проблеми-гнійного запалення матки-піометрі. Дана патологія вважається інфекційної, під час неї в матці накопичується гній, і він поряд з кров’ю виходить назовні з піхви створюючи видимість того що собака пісяє кров’ю; . Дуже часто сечу з кров’ю викликає вживання собакою токсичних і неїстівних продуктів, яке провокує у тварин сильну інтоксикацію. Дуже часто кров’яна сеча з’являється при попаданні в організм собаки щурячої отрути, у якого в складі мають гемолітичні отруйні речовини. Одночасно з сечею з кров’ю з’являються і інші неприємні симптоми-відчуття болю абдомінального характеру, активна блювота, дуже сильний пронос;
 • паразит . Даний стан іноді можуть нагнітати певні види паразитарних організмів. Наприклад, під час зараження пироплазмозом (бабезиозом) або гемобартонелльозом відбувається руйнування еритроцитів. Це супроводжується потрапляння гемоглобіну в нирки, а вже через них він проникає до складу сечі. Додатково у тварини збільшується температура, у нього зникає апетит, слизові оболонки стають блідими або фарбуються в жовтий колір; . Це захворювання часто з’являється у особин жіночої статі, але іноді може зустрічатися і у псів. Етіологія хвороби двоїста, вона може виникати при попаданні в організм бактерій або при систематичному переохолодженні; . Вони також можуть травмувати сечостатевої апарат собаки, викликаючи таку ознаку як Писання з кров’ю.

Симптоми крові в сечі у собаки

Якщо з’явилася кров у собаки при сечовипусканні, то варто насторожитися. У самому різному випадку це говорить про розвиток патологічного процесу. Не варто пускати все на самоплив, так як у тварини можуть з’явитися серйозні ускладнення аж до його загибелі.

При цьому спостерігається не тільки сеча з кров’ю у кобеля або суки, можуть бути і інші симптоми:

 • у вихованця може відзначатися часте дихання;
 • багате виділення слини;
 • стан слабкості і млявості;
 • у собаки може виникати дуже висока тривожність;
 • відчуття болю в області живота;
 • постійна спрага;
 • збліднення або пожовтіння слизових оболонок;
 • зменшення кількості сечі;
 • труднощі з сечовипусканням. Більшість власників часто відзначають, що у тварини капає з сечівника.

Важливо! Обов’язково потрібно стежити за кількістю виділень і частотою сечовипускань. Якщо вихованець не справляє нужду більше 20 годин, то варто відвезти його до ветеринарного професіонала.

Якщо з’явилися краплі або згустки крові в сечі у собаки і інші супутні симптоми, то обов’язково слід звернутися до ветеринара. Необхідно не забувати, що дані прояви можуть з’явитися при багатьох захворюваннях, тому не потрібно встановлювати діагноз самостійно. В іншому випадку можна завдати сильної шкоди здоров’ю улюбленця, що може привести до його загибелі.

Узнайте также другие симптомы гематурии у собаки>>>

Діагностика

При виявленні крові в сечі у собаки варто відразу ж звернутися до ветеринара. Лікування може бути намічено лише після установки точного діагнозу. У самому різному випадку потрібно обстежитися і здати потрібні аналізи.

Для точного дослідження доктору обов’язково необхідно представити показники:

 • забарвлення сечі;
 • потрібно описати, як проходить процедура сечовипускання – в якій позі собака це робить, частота, кількість рідини, натиск;
 • попередити лікаря, чи присутні у тварини при справлянні потреби відчуття болю;
 • наявність болю;
 • ознаки нетримання сечі;
 • присутність кров’яних вкраплень між сечовипусканнями;
 • можливі рецидиви захворювань;
 • чи є помітні зміни в стані вихованця.

Крім цього призначаються необхідні діагностичні процедури:

 • загальний аналіз сечі;
 • обов’язково проходить загальний і хімічний аналіз крові;
 • дослідження за допомогою ультразвуку органів сечостатевої системи.

Лікування кров’яних виділень у собаки

Якщо знаходиться кров в сечі у собаки, а ще інші супутні симптоми, то доктор проводить повне обстеження. На основі діагностики він ставить точний діагноз і призначає відповідну цілющу терапію.

Необхідно звернути свою увагу! Лікування може залежати від варіанту хвороби, яке стало причиною поява крові в сечі. Він може мати деякі особливості і відмінні тонкощі.

Зазвичай можуть робитися такі оздоровчі заходи, які можуть залежати від варіанту хвороби:

 • якщо є наявність гематурії, яка викликана паразитарними організмами, гельмінтами, доктор повинен призначити використання антигельмінтних препаратів. Курс прийому і дозування може залежати від певних факторів-виду і тяжкості хвороби, супутніх симптомів, віку тварини, маси тіла вихованця;
 • при зараженні піроплазмозом або гемобартонелльозом ветеринар прописує використання антипрозойними препаратами і препаратів для загальної підтримки організму;
 • якщо у тварини виявляються захворювання з неінфекційним характером напрямки, то може бути призначена гипериммунная сироватка, антибіотичні засоби, сульфаніламідні препарати. Всі ліки підбирає доктор відповідно до стану тварини. Після повного курсу використання цих коштів рекомендується вживання біфалакта. Він нормалізує стан мікрофлори в кишечнику, яку порушують антибіотичні засоби;
 • якщо основою виникнення крові в сечі вважається ракова пухлина, то зазвичай призначається втручання хірургічним шляхом. Іноді може допускатися більш лояльний варіант лікування з використанням вінкристину. Воно досить агресивне, воно супроводжується великим рядом несприятливих наслідків, які усуваються медичними способами. Щоб відновити і привести в норму водний баланс доктор використовує фізіологічний і ізотонічний розчин. А щоб зняти симптоми отруєння, для підтримки роботи печінки застосовується розчин з глюкози і аскорбінової кислоти. Лікування досить тривалий і не просте. Успішно виключно на перших стадіях.

Профілактика

Щоб не допустити появу крові в сечі у собаки варто ретельно стежити за станом власного вихованця. Також в цьому допоможуть заходи профілактики:

 • Регулярний огляд вихованця;
 • при вигулі варто контролювати походи в туалет з оглядом виділень;
 • тварина варто захистити від контакту з іншими дворовими собаками, які можуть захворіти вихованця небезпечними хворобами;
 • не відпускати улюбленця на прогулянку одного. Він може травмуватися в бійках, на дорозі;
 • забезпечення справжнього харчування зі свіжого корму;
 • додаткове введення в раціон мінералів і вітамінів;
 • Регулярний огляд у ветлікаря.

Якщо виконувати всі перераховані вище вимоги, то вийти уникнути виникнення кров’яної урини у собаки. Необхідно не забувати, що вихованець вважається живою істотою, у нього можуть бути серйозні складнощі зі здоров’ям, які людина може просто не помітити. Однак якщо ви будете ретельно стежити за власним приятелем і при знаходженні невеликих підозрілих ознаках відразу ж зверніться до ветеринара, то багато небезпечні хвороби можна буде видалити на початковій стадії.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close