Алергія на собаку як проявляється

Собака-це вірний товариш і друг, який завжди допоможе і надасть підтримку. Але якщо у кого-небудь з домочадців з’являється алергічна реакція на собаку, то відразу сильно падає настрій і з’являється думка що ж робити в даній ситуації.

Але ж симптоми алергії не дуже приємні і іноді смертельно небезпечні. Якщо ви до сих пір думаєте, чи буває алергічна реакція на собаку, то безумовно можна відповісти ствердно. А ось що зробити в даних ситуаціях зможе порадити лише досвідчений лікар.

Причини алергічні реакції на собак

Алергічна реакція на собак у багатьох випадках вважається вродженою патологією імунної системи. Вона може розвинутися і у дітей, і у дорослих. Даний стан також майже завжди супроводжується схожими симптомами.

Необхідно звернути свою увагу! Важливе значення мають спадкові фактори, і власне: якщо у одного з обох батьків зустрічається алергічна реакція на собак, то з ймовірністю практично в 50% вона може виникнути алергічна реакція на собаку у дитини.

Іноді алергічна реакція може протікати латентно. При короткостроковому контакті з собакою людина яка схильна до алергії може просто не відчути погіршення стану. Однак при регулярному і більш тісному контакті всі неприємні симптоми можуть проявитися фактично відразу.

Необхідно вивчити основні фактори, що викликають формування індивідуальної непереносимості:

 • спадкові фактори. Як говорили вище якщо хто-небудь з батьків має схильність до розвитку реакцій алергії, то у дитини з великою ймовірністю також може проявитися індивідуальна непереносимість тварин. А ось якщо алергічна реакція зустрічається відразу у тата і мами, то ймовірність розвитку у дитини як правило складе 80 %;
 • різні подразники, Екологія. Всі такі знамениті засоби і фактори, як парфумерні вироби, шпалери, лаки, цвіль, пил, шерсть, хімічні речовини викликають погіршення діяльності імунної системи. Вони призводять до появи збоїв в його роботі;
 • хвороби вірусного та інфекційного характеру. Дані патології викликають виснаження імунітету, вони його послаблюють. Зрештою збільшується ймовірність того, що імунна система почне невірно реагувати на звичайні речі і речовини;
 • неприємні реакції часто викликає куріння і часте вживання спиртних напоїв. Все це призводить до погіршення функціонування системи дихання, а ще можуть з’явитися великі проблеми із захисними властивостями організму.

Необхідно підкреслити! Існує поширена думка, що з’являється тільки алергічна реакція на шерсть собаки, проте ця думка помилкова. Насправді неприємні прояви алергії від шерсті можуть з’являтися досить нечасто на відміну від інших продуктів діяльності тварини.

Симптоми алергії у людей можуть викликати різні продукти діяльності тварини:

 • дуже часто вимальовується алергічна реакція на слину собаки;
 • може проявитися непереносимість при попаданні на покрив шкіри лупи тварини;
 • сеча;
 • неприємні симптоми часто викликають маси Кала вихованця;
 • шматочки або лусочки покриву шкіри хвостатого.

Необхідно уважно дивитися на те, що важливе значення має психогенний фактор. Для більшості це може здатися дивним і малоймовірним, але алергія може бути сформована у людини підсвідомо в результаті невдалого досвіду спілкування з твариною. Наприклад, якщо пес вкусив (розвиток алергічні реакції на слину) або сильно налякав.

Симптоми алергічні реакції на собак

Алергічна реакція на собаку у кожного з’являються по-різному, але безумовно можна абсолютно чесно сказати, що вони з’являються завжди. Просто у кого-то вони яскраві, а У інших навпаки мають слабовиражений характер. Однак при цьому вони не мають своєрідний характер, завдяки цьому їх дуже легко переплутати з симптомами риніту, кропив’янки.

При першій зустрічі зазвичай ознаки алергічні реакції на собак з’являються не так виражено. Пов’язують це з тим, що імунна система зустрічає чужорідний елемент вперше, завдяки цьому антитіла виробляються в мінімальній кількості.

А ось при повторній взаємодії захисні імуноглобуліни виробляються швидко. В даних випадках неприємні симптоми з’являються набагато сильніше і яскравіше.

Так як вимальовується алергічна реакція на собак у дітей і у дорослих? Розглянемо основні симптоми:

 • часто відзначається дуже висока сльозоточивість;
 • почервоніння очей;
 • у дорослих і дітей можуть свербіти і набрякати повіки;
 • на поверхні покриву шкіри з’являються дрібні червоні висипання або пухирі з облямівкою в червоному кольорі, всередині них відзначається прозора рідина. Всі ці симптоми з’являються при кропивниці;
 • прояви сухого кашлю;
 • ознаки закладеності носа і сильний нежить;
 • відчуття свербежу;
 • виникнення нудоти;
 • порушення стільця;
 • блювота;
 • алергічна реакція на собаку у дорослих часто супроводжується зниженням працездатності;
 • іноді може крутитися або боліти голова.

Іноді алергічна реакція може привести до розвитку небезпечного стану – анафілаксії. Воно вважається серйозним і може привести до летального результату. Як вимальовується цей патологічний процес:

 • збліднення покриву шкіри;
 • проблеми з диханням;
 • ознаки задишки;
 • почастішання пульсу;
 • прояв гіпотонії-знижений артеріальний тиск;
 • запаморочення.

Якщо раптом виникнуть всі перераховані вище симптоми, то варто відразу ж піти до лікаря. Також обов’язково необхідно зменшити спілкування з собакою.

У більшості часто напрошується питання-через який період з’являються алергічного прояву? Зазвичай досить буває 1-3 годин, щоб виникли перші прояви. У цей період вони можуть мати вже яскраво-виражений характер. У дітей можуть виявиться перші висипання на долонях, тому доведеться ретельно оглянути Інші частини тіла.

Діагностика алергічні реакції

Щоб точно встановити, що у людини дійсно виникала алергічна реакція на собаку, обов’язково необхідно провести повну перевірку. Не варто розраховувати виключно на симптоми, які можуть турбувати в цей період, оскільки вони не завжди можуть точно вказувати на наявність індивідуальної непереносимості тварин.

Основне завдання дослідження повинна складатися не тільки у виявленні алергічні реакції, але також і у встановленні певного алергену. Завдяки цьому під час діагностики повинні бути проведені необхідні аналізи і тести.

Важливо! Алергії у дітей можуть з’являтися не тільки на частинки білка, які можуть знаходиться в організмі собаки, але і на корм для хвостатих вихованців, а ще на засоби для догляду за твариною.

Під час дослідження доктор повинен насамперед виявити наявність в сім’ї людей який схильний до алергії. Перш ніж проводити спеціалізовані проби діти і дорослі повинні здати хімічний і загальний аналіз крові. Процес подальшої цілющої терапії повинен призначатися лікарем-алергологом.

Так як дізнатися чи є алергічна реакція на собак? Щоб це зробити потрібно провести обстеження. Під час діагностики обов’язково повинні проводитися наступні аналізи, проби і тести:

 • насамперед виконується лабораторний аналіз крові;
 • обстеження крові на різні різновиди імуноглобулінів;
 • радіоалергосорбентний тест;
 • проводяться провокаційні тести;
 • робиться аналіз на алергічну реакцію на собак, при якому беруться проби для установки виду алергену.

для того щоб перевірити алергічну схильність на певні різновиди алергенів можна за допомогою проведення скарифікаційної шкірної проби. Під час цього аналізу передбачуваний алерген розчиняється в дистильованій воді.

Далі розчин наноситься на подряпини маленьких розмірів на області передпліччя. За отриманими результатами цієї проби робиться висновок про певний вид алергену, який викликає відповідь імунної системи.

Як підібрати гіпоалергенну собаку

Багато пацієнтів з рішучістю думають, що є певні варіанти короткошерстих порід собак, які не можуть викликати алергію. Однак це не вірно, так як не завжди алергічна реакція з’являється власне на шерсть тварини. Дуже часто неприємні прояви з’являються на продукти діяльності тварин.

Більшість людей, які зіткнулися з алергічною реакцією, часто цікавляться у ветеринарів і алергологів, чи є собаки, на яких не з’являється алергічна реакція у людини. Чи дійсно на них не з’являється алергічна реакція і чи можна ними жити в одному приміщенні.

Породи гіпоалергенних собак

Необхідно розглянути список гіпоалергенних порід собак, яких можуть заводити вдома люди, що мучаться від алергії:

Короткошерстий . У природі є собаки, у яких фактично як такої відсутній вовняний покрив. Якщо за ними правильно доглядати, то ймовірність розвитку непереносимості буде дуже низькою. Велику увагу необхідно звернути на американського голого тер’єра, який був виведений штучним методом. Тварини не мають вовни, у них є тільки брови і вуса. Покрив шкіри у них досить міцні, він не чутливий до пошкоджень, травм. Собаки мають гарну рухливістю і активністю.

Нелиняющие, жорсткошерстні . Є певні види порід собак, які не линяють. У тварин відросло вовняний покрив не випадає, завдяки цьому його піддають триммингированию. Досточно популярним і знаменитим представником порід даного виду відноситься керн-тер’єр. Тварина має невеликий зріст і досить доброзичливий характер. А ось аристократичний бедлінгтон-тер’єр з боку нагадує ласкаву овечку. Він наділений хорошим розумом і сильною врівноваженістю. Також дані породи виробляють невеликий показник алергенного білка. Схожими властивостями володіють шнауцери.

З кучерявим вовняним покривом . Кучеряву шерсть не линяє, вона не випадає. Але вона вимагає правильного і делікатного догляду. Завдяки цьому якщо вам цікаві собаки, що не викликають алергічні реакції, то вас можуть викликати інтерес пуделі. Вони дуже добре піддаються дресируванню і прекрасно підлаштовуються в сім’ї. Зараз стали користуватися популярністю лабрадудлі, вони вважаються сумішшю пуделя і лабрадора. Вони досить розумні, нагороджені поступливим характером і комунікабельні.

Без підшерстя . У людей який схильний до алергії користуються великим попитом собаки, у яких немає підшерстя. У цю групи відносяться болонки різного виду-Мальтійська, бошони, болоньєз. Структура вовни у тварин близька людському волосу. Хвостаті мають хорошим характером, вони доброзичливі і розумні.

У самому різному випадку Хвостаті є доброзичливими і миролюбними тваринами.

Зрозуміло, багатьох може засмутити поява на них алергічні реакції, але в будь-яких ситуаціях можна знайти вихід.

Існують певні варіанти порід, які не викликають появу неприємних реакцій і симптомів. Але краще заздалегідь отримати консультацію з ветеринарним фахівцем.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close