Чи може собака заразитися від людини коронавірусом

У світі відомо 43 види коронавірусів, 7 з них здатних захворювати людину.

Вірус, що провокує Ковід-19 не заразний для побутових собак і кішок. Однак при цьому, у вихованців проживають в будинку є власний штам коронавірусу, що вражають переважно кишковий тракт і викликаючи у маленьких цуценят значних результати.

Для людини ж цей штам коронавірусу не рахується небезпечним.

Чим собачий штам відрізняється від людського

Захворювання SARS-CoV-2, провокується РНК-містить вірусом з оболонкою. Патоген викликає серйозні порушення в роботі респіраторного тракту, переважно вражаючи систему дихання. Хвороба може протікати як в легкій, так і у важкій формі. Дуже частими ускладненнями при діагностованому SARS-CoV-2 є вірусні пневмонії, гострий респіраторний дистрес-синдром, гостра дихальна недостатність.

Основний шлях передачі Ковід — 19-повітряно-крапельний. Дрібні краплі з вірусом розпорошуються в повітря при чханні, кашлі, розмові, потрапляють на поверхню і предмети, викликаючи зараження людини. Торкнувшись зараженого предмета, людина стосується власних слизових, що призводить до проникнення вірусу в середину організму. РНК-містить вірус Ковид-19 спосіб зберігати на металевих поверхнях власну активність протягом пари годин, і виживати пару днів на пластикових поверхнях.

Коронавірусна хвороба, діагностована у собак, відрізняється від людини. Викликає інфекцію РНК-містить вірус з сімейства коронавірусів, однак при цьому він вкрай нестійкий у зовнішньому середовищі. У калових масах при кімнатних показниках температури коронавірус собак не виживає протягом 2-х діб.

На відміну від Ковід-19, коронавірус собак передається фекально-оральним шляхом, але в більшості випадків можливе орально-назальне зараження. Період від моменту проникнення патогена в організм до початку прояву перших симптомів залежить від стану імунітету тварини. Це в реднем відбувається на 1-5 день. Головна мета коронавірусу собак-епітелій тонкого відділу кишечника і ободової кишки. Потрапляючи на слизові носоглотки тварини, коронавірус не проявляє високої активності.

Коронавірусний ентерит у собак спровокований однойменною вірусом, може протікати в 3 формах:

  • Сверхострой-відрізняється змішанням декількох форм вірусних інфекцій, провокуючи загибель тварини протягом перших 48 годин від початку інфікування. В основному, надгостра форма коронавірусної інфекції зустрічається у цуценят до 8-ми тижневого віку.
  • Гострою-відрізняється раннім розвитком у цуценят, супроводжуючись серйозними симптомами, наприклад як довга діарея, відмова від корму і розвиток анорексії, напади нудоти і блювоти, наступ зневоднення і недостатності судинно-серцевої системи. Маси Кала при гострій формі направлення коронавірусної інфекції у собаки, стають смердючими, кашкоподібними з домішками крові і слизу.
  • Прихованої-латентна форма коронавірусу у собак відрізняється довгою відсутністю симптоматики. При цьому вірогідна поява пригнічення у тварин, втрати апетиту, постійного проносу і виснаження. Захована форма захворювання частіше діагностується у тварин з сильною імунною системою.

Чи може собака інфікуватися Ковид 19 від людини

В ході багатьох досліджень довели, що інфікуватися Ковид19 від людини собака в більшості випадків може, але розвитку інфекції не трапиться. Собаки не можуть хворіти на SARS-CoV-2, оскільки їх організм не чутливий до патогену. Він може осідати в області кишкового тракту, не чіпаючи при цьому органи респіраторного тракту.

Правда на початку спалахування Ковід-19 був діагностований випадок зараження померанського шпіца в Гонконзі. Обтяжливою обставиною послужило те, що вихованцеві на момент зараження Ковид-19 було 17 років, тому достовірно не відомо про причини смертельного результату собаки.

А ось собака захворіти людини Ковид 19 може, як переносник збудника інфекції, який може розташовуватися на різних поверхнях, в тому числі на шерсті, в калових масах, на лапах або морді.

Для зменшення ризиків появи собакою рознощиком інфекції, потрібно слідувати нескладним правилам:

  • При прогулянках на вулиці намагатися ще раз не контактувати з іншими собаками і людьми. Проводити дезінфекцію лап кожен раз після прогулянки з улюбленцем не стільки важливо, а ось проводити обробку своїх рук з милом після прогулянки з вихованцем – дуже і дуже важливо. Необхідно намагатися не помацати руками ручки дверей, під’їздів і кнопки в ліфті.
  • Робити прибирання туалету собаки, як на вулиці, так і вдома потрібно систематично, застосовуючи для цього спеціалізовані рукавички.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close