Скільки сухого корму давати кішці?

Якщо ви все ж таки захотіли завести вихованця, то ще до того, як принести маленького друга в будинок, необхідно дізнатися все про його утримання. Зокрема і про харчування, яке більшою мірою підходить тварині.

Здається, що тут складного: сходив у зоомагазин, купив корм, насипав вчасно, всі задоволені. Але котячий корм — це не тільки ласощі для улюбленця, до того ж і чийсь бізнес. Не завжди чесний, до речі. Тому питання якості корму, його доречності та норм годування обов’язково необхідно вивчати.

Годувати кішку останками зі столу господаря — варіант не з найкращих. Тварини, привчені до такого харчування, можуть, зрозуміло, звикнути і до макаронів, і до сметани з картоплею, але хорошого тут мало. Хижак, яким домашній котик бути не перестав, потребує якісної тваринної їжі. І якщо організувати натурхарчування не виходить практично ні в кого (це насправді розкіш), то вибрати адаптований корм можна. Не просто вибрати, а й стежити за нормами харчування — ось завдання дбайливого господаря.

Денна норма

Коли кошеняті виповнюється два місяці, воно вже готове харчуватися сухим кормом. При цьому важливо, де власне вихованець буде їсти. Це має бути певне місце, яке не змінюється, сухе і чисте. Якщо кошеняті доведеться їсти там, де всі регулярно ходять, де немає спокійної для нього обстановки, це в будь-якому разі може позначитися на харчовій поведінці кішки. Тому неодмінні умови для харчування — це тиша і спокій у тому місці, де у вихованця стоїть миска.

Важливо! Якщо у вас кілька кішок, у кожної тварини має бути власна персональна миска.

Якщо кіт ще маленький — 2-3 кг, то розмір порції має бути від 30 до 50 г. Це має обов’язково бути продукція зі збалансованим складом. Кіт вагою 10 кг, що вважається, зрозуміло, великою вагою, не повинен поглинати понад 105 г сухого корму на день: це веде до ожиріння.

ВагаКількість грам (у нормі)
1 кг16
2 кг31
3 кг47
4-555-68
6-770-80
8-994-105
10115-117

Таблиця — це орієнтир для господаря. Досить важливо ще правильно годувати в плані частоти. Якщо дитині ще немає півроку, то кошеня необхідно годувати за режимом харчування чотири рази на день. Якщо воно вже переросло цей вік, харчування може бути триразовим або навіть дворазовим.

Фахівці не рекомендують господарям кошенят змішувати сухий корм зі справжньою їжею — для травного тракту кошеняти це велике навантаження. Крім того, важливо, щоб у мисочці для пиття регулярно була вода. Добавки вітамінів кошеняті слід давати лише за порадами ветеринара.

Дорослим кішкам притаманне харчування два рази на день. Якщо заводчик вирішує не лімітувати улюбленця в їжі, і у нього регулярно наповнена миска, це призводить до ожиріння тварини і дисбалансу харчової поведінки. Потім, коли у кішки виявляються ознаки захворювання, заводчики схоплюються, починають годувати по столовій ложечці — але ж простіше було спочатку правильно годувати кошеня. Дорослій кішці вагою 4-5 кг необхідно близько 55-70 г сухого корму на день.

Не залишайте кішку без їжі! Два голодних дні для тварини притягують серйозні складнощі зі здоров’ям.

Особливості годування вагітних кішок

Вагітній кішечці досить важливо харчуватися правильно — високоякісна постійна їжа забезпечує її енергетикою, а це означає, вагітність тварина перенесе успішно, добре впорається з народженням і вигодовуванням потомства. Уважні господарі, здебільшого, коли дізнаються, що кішка вагітна, звертаються по позапланову консультацію до ветеринара: переконайтеся, що все йде добре, і поставте кілька запитань щодо харчування вихованця.

У меню вагітної кішки обов’язково присутні:

 • протеїни;
 • вітаміни;
 • мінеральні речовини.

Змінювати тип харчування кішечці в цей період не потрібно! Організм, що звикає до нової їжі, зазнає стресу, який кішці зараз зовсім ні до чого.

Якщо помітили, що тварина стала їсти з великим апетитом, то це нормально. Уже на третьому тижні вагітності кішечка починає натискати на їжу. Потроху норма денного харчування збільшується вдвічі, і це теж нормально. Не забудьте, що доступ до води для тварини має бути постійним.

У сухому кормі вагітної кішки ключовими вважаються такі компоненти.

 • Кальцій . Якщо його в їжі недостатньо, можуть з’явитися проблеми з лактацією, із захворюваннями кісток і зубів.
 • Білок тваринного походження. І самій кішечці він життєво потрібен, і майбутньому потомству теж важливий — без нього у них не вийде народитися здоровими і життєздатними.
 • Вітамін А. Цінний елемент для гостроти зору, підтримки здоров’я шкіри та шерстки.
 • Токоферол. Відповідальний за регенераційні питання, підтримання здоров’я статевої системи.
 • Вітамін К. Відповідає за згортання крові, що дуже і дуже важливо напередодні пологів.
 • Клітковина . Оптимізує роботу кишечника.

Деякі господарі б’ють на сполох, якщо напередодні пологів кішечка відмовляється від сухого корму. У багатьох випадках нічого страшного це не віщує, навпаки, таким чином, тварина готується до швидких пологів.

Вісім перших тижнів життя кошенят їхньою єдиною їжею буде молоко матері. Годуюча мама, безсумнівно, потребує особливого раціону. Головна його особливість — це збільшення обсягу їжі. Цей обсяг може стати більшим у чотири рази. Ви можете придбати в зоомагазині спеціалізований сухий корм для годувальниць, збагачений усіма необхідними для періоду лактації речовинами. Протеїни, вітамінні та мінеральні добавки, і все, що необхідно для гарного вироблення молока, в ньому є вже.

Потрібно стежити за тим, щоб корм для молодої матусі не містив смакових штучних добавок: у цьому і користі мало, і такий корм може відвернути кішечку від їжі. Вона в період лактації більш чутлива, і всяку підозрілу, на її погляд, їжу їсти не стане. Потрібно сказати, навіть ветеринари не мають точної думки на той рахунок, годувати кішку на вимогу або ж залишати молодій мамі їжу в мисці регулярно. Слідкуйте за власним вихованцем, спостерігайте, наскільки часто вона підходить до мисочки, чи насичується.

Зазвичай харчування чотири рази на день з подвоєнням звичайної норми — хороший режим для кішки, що годує.

Добова норма для вихованців після кастрації та стерилізації

Зазвичай ці процедури призводять до того, що котик за день з’їдає більше, ніж завжди. Апетит збільшується, і іноді на цьому тлі вихованець набуває ожиріння. Ідеально, якщо коту, який пережив такий стрес, ви почнете купувати корм із меншою кількістю жирів. Тварині в цей період слід більше рухатися, тому скрасьте ситуацію, викликану кастрацією або стерилізацією, новими іграшками для вихованця. М’ячики допоможуть коту відключитися буквально: він почне бігати, скакати, гратися, що важливо для нього в цей період.

Особливий ризик для кастрованих/стерилізованих тварин — сечокам’яна хвороба. На жаль, але вищеназвані процедури роблять більшим ризик її розвитку в кілька разів. Тому риба, розкішна фосфором і магнієм, з ласощів перетворюється на продукт небезпеки.

Два-три рази на день необхідно годувати котика сухим кормом, досить невеликими дозами.

Близько 50-60 г сухого корму на день — це максимум для відновного періоду (залежить від ваги кота). Якщо бачите, що кіт став швидко набирати вагу, зменшіть щоденну норму до 45 г. Врахуйте не вік котика, а його вагу (див. таблицю вище). Після стресу не потрібно загодовувати тварину.

Багато компаній випускають спеціалізований корм для тварин, які не так давно зазнали стерилізації та кастрації. Він складений в ідеальному для вихованця балансі речовин, вітамінів, мікроелементів.

Скільки разів на день годувати літніх котів?

Коли кішечка стає старою, втрачає колишню рухливість і веселий характер, вона все більше спить. І харчування її, в основному, теж змінюється. Їй не потрібно так чимало калорій, як до цього часу. Деякі ж заводчики вирішують, що кішка не повинна так мало їсти, і пропонують їй корм частіше. Правильне ж рішення — придбати вихованцеві спеціалізований корм, який призначений для літніх тварин. У ньому, в основному, більше білків і менше вуглеводів, а це зменшує ризик ожиріння.

Якщо ви купуєте харчування класу економ, ви абсолютно не економите! Дивно, проте це так. Коли ви взяли три пачки за акцією, і, здається, наступного разу навідатися до зоомагазину доведеться нескоро, то ви помиляєтеся. Доступний корм зазвичай не насичує тварину з невеликої порції. Необхідно розсипати чи не третину пачки, щоб кішечка наїлася. Дуже дорогий продукт зазвичай так збалансований, що навіть ст. ложку або дві кіт їсть не поспішаючи, і довго залишається ситим.

Увага! У недорогих кормах для кішки в значному обсязі додана целюлоза, а ще відходи тваринництва, звідси і невисока поживна цінність.

Для літніх кішечок правило розрахунку норми таке: добова частка становить не більше 7% від маси тіла тварини. У якісному кормі неминуче будуть знаходитися компоненти, які допомагають роботі імунної, серцево-судинної та сечостатевої систем тварини.

Слід пояснити й інший момент. Безсумнівно, всі тваринні організми унікальні. І всі ті норми, що наводяться на упаковках сухого корму, середні. Якщо ваш котик їсть трохи більше, він при цьому веселий і граціозний, це нормальна ситуація. Потрібно простежити, скільки протягом місяця йде корму, порівняйте із середніми значеннями. Маленьке відхилення в якусь певну користь, зрозуміло, допускається. Якщо відхилення невеликим не назвеш, необхідно подумати.

Буває й таке: кіт просить їжі більше за норму, яка вказана на упаковці. При цьому у вазі він не додає. Це не означає, що у тварини обов’язково страшний діагноз. Можливо, доведеться просто змінити корм, оскільки цей поживних потреб вихованця не задовольняє.

Ви годуєте тварину хорошим кормом, якщо:

 • у неї блискуча, здорова шерстка;
 • міцні зуби;
 • чудовий настрій і самопочуття.

Якщо ж у кішки виявили хронічне захворювання, вашою першою дією буде не тільки лікування, а й перегляд їжі. І вирішувати, як тепер має харчуватися кіт, буде ветеринар. Він зробить індивідуальні рекомендації, яких необхідно буде дотримуватися. І ще одна підказка: якщо боїтеся, що ви пересипаєте корм або недосипаєте, придбайте в зоомагазині мірну склянку. Постійно перш ніж насипати корму в мисочку, відміряйте необхідну його кількість. Так значно простіше простежити, скільки точно корму з’їдає тварина. Визначення на око може серйозно розходитися з істиною.

Як і для людини, для кішки харчування означає досить багато. Ви, як заводчик, ласкавий і турботливий господар, можете організувати вихованцеві довге, щасливе життя, дуже важлива частина якого — гарне харчування.

close